Eski biosa nasıl dönerim?

Bu konuyu okuyanlar

özenli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Evet arkadaşlar laptopa eski bios sürümümü nasıl yükleyebilirim bir fikriniz varmı?

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Evet arkadaşlar laptopa eski bios sürümümü nasıl yükleyebilirim bir fikriniz varmı?
Yenisini nasıl yüklüyorsan eskisi de aynı ama yenisi varken eskini tavsiye etmem. Güncellemeler bazı sebeplerle veriliyor boşa değil.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Her anakartta BIOS Downgrade olmuyor diye biliyorum, olsa bile risk teşkil eden bir olay.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Her anakartta BIOS Downgrade olmuyor diye biliyorum, olsa bile risk teşkil eden bir olay.
Olmayabilir onu tam bilmiyorum zaten bios işi tamamen risk bi de eski sürüm yükleyecekmiş çok mantıksız :)

özenli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
hp pavilion bc202nt modeli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yenisini nasıl yüklüyorsan eskisi de aynı ama yenisi varken eskini tavsiye etmem. Güncellemeler bazı sebeplerle veriliyor boşa değil.
yenisini hp'nin yazılımıyla yüklüyordum, fakat eski biosu kabul etmiyor yazılım, bios sürümünüz zaten güncel diyor.

DH'de bir arkadaş biosu eski sürüme çevirmiş,ama nasıl yaptığını hatırlamıyor.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
hp pavilion bc202nt modeli.

yenisini hp'nin yazılımıyla yüklüyordum, fakat eski biosu kabul etmiyor yazılım, bios sürümünüz zaten güncel diyor.

DH'de bir arkadaş biosu eski sürüme çevirmiş,ama nasıl yaptığını hatırlamıyor.
Normalde bios üzerinden güncellemek daha iyidir ama 1 anakartı çöp etmişliğim var. Fazla kurcalama derim. Biosu neden eski sürüme çevirmeye çalışıyorsun ki ?

özenli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Laptop geçmişe göre daha fazla ısınıyor 100 dereceyi gördüm.Biostan kuşkulanıyorum.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Macunu birkaç kere değiştirdim, fanlarım tertemiz.
Fan çalışıyor mu peki kontrol ettin mi ? İlla biso dönecem diyorsan flash bellekle bios üzerinden yap o da olmazsa yapacak birşey yok. Eeprom diye birşey var biosu tekrar proramlıyorlar ama servise ya da elinde gerekli mazemeleri olan bir yere yaptırman lazım kolay birşey değil. Genellikle biosu kullanılamaz hale gelenlere yapıyorlar.

özenli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Hp nin kronik sorunu var çift fanlı laptoplarda 2.fan çalışmıyor ama 2.fan aldığımdan beri çalışmıyor zaten.Benim laptopta kronik sorun bu.Bios çok kısıtlı laptopta.Dos ortamında yapılıyormuş bu iş,ama bilgim yok bu konuda.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Hp nin kronik sorunu var çift fanlı laptoplarda 2.fan çalışmıyor ama 2.fan aldığımdan beri çalışmıyor zaten.Benim laptopta kronik sorun bu.Bios çok kısıtlı laptopta.Dos ortamında yapılıyormuş bu iş,ama bilgim yok bu konuda.
hımm işin zor valla :)