Eski anakarta overclock

Bu konuyu okuyanlar

Keremyl0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar merhaba ben işlemcime overclock yapmak istiyorum fakat anakartın biosunda hiç bir yerde overclockla alakalı bir bölüm bulamadım İntel XTU üzerinden de yapamadım yardımcı olur musunuz?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Nedir anakart ve işlemci.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Anakartınız OC yapmaya uygun olmayabilir Ayrıca OC'u stok soğutucu ile yapacaksanız büyük ihtimal işlemciyi yakacaksınız demektir. Sıvı soğutma alma masrafına girmektense sistemi güncellemek sizin için daha iyi olur. Sisteminiz baya eski OC yapmak beklediğiniz performans artışını sağlamayabilir.

Keremyl0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Anakartınız OC yapmaya uygun olmayabilir Ayrıca OC'u stok soğutucu ile yapacaksanız büyük ihtimal işlemciyi yakacaksınız demektir. Sıvı soğutma alma masrafına girmektense sistemi güncellemek sizin için daha iyi olur
Hocam stok soğutucuyla yapacağım çünkü oyun sırasında en fazla 60 derece oluyor daha fazlasını görmedim.Eski nesil işlemci olduğu içinde fazla ısınmıyor.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Anakartınız OC yapmaya uygun olmayabilir Ayrıca OC'u stok soğutucu ile yapacaksanız büyük ihtimal işlemciyi yakacaksınız demektir. Sıvı soğutma alma masrafına girmektense sistemi güncellemek sizin için daha iyi olur. Sisteminiz baya eski OC yapmak beklediğiniz performans artışını sağlamayabilir.
Aynen öyle, o işlemciye O.C. performans artışı sağlar ancak soğutucu buna yetmeyebilir. 32 nm bir işlemci ısınması da gayet normal olur. Ayrıca çarpan kilidi de kapalı, pek önermem işlemciye fayda sağlasa bile.

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
ısınması neyse de anakartı biraz zorlayabiilir. sistem kararsızlaşabilir. ama eğer işlemci yetmiyo dersen yapabilirsin. ama önermem.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Eski nesil işlemci olduğu içinde fazla ısınmıyor.
Tam tersi, 32 nm ve daha eski bir işlemci. Günümüze göre daha çok ısınması gerekir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba ben işlemcime overclock yapmak istiyorum fakat anakartın biosunda hiç bir yerde overclockla alakalı bir bölüm bulamadım
Anakartınız desteklemiyor olabilir O.C.'yi.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Hocam stok soğutucuyla yapacağım çünkü oyun sırasında en fazla 60 derece oluyor daha fazlasını görmedim.Eski nesil işlemci olduğu içinde fazla ısınmıyor.
Açıkçası sadece anakartının markasını biliyorken (Burada modeli kast ettik sorumuzda :) ) OC işine girmeni hiç tavsiye etmem OC işi öyle bir iki tık ile halledilebilen bir şey değil. OC doğru yapılırsa performans artışı sağlar. Yanlış yaparsan sistemine hasar verebilirsin. Ayrıca 32nm daha eski bir teknoloji bu yüzden günümüz işlemcilerine göre daha çok ısınır.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakartın tam modelini yazsaydın,biosunu netten bulabilirsem ,bakardım. Overclock için uygun olup olmadığına.Overclock işi,benim ,naç,izane,uzmanlık alanımdır. Hiç bi işlemci sıcaklıktan yanmaz.İşlemciyi pert eden,voltajdır.

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
İ5 650 foxconn anakart çok zorlamayacağım yani anakart yeterli diye düşünüyorum.
i5 650 bende var csgo ultra gta 5 bazı ayarlar ultra akıcı zaten turbo ıle 3.46 ?

Anakartın tam modelini yazsaydın,biosunu netten bulabilirsem ,bakardım. Overclock için uygun olup olmadığına.Overclock işi,benim ,naç,izane,uzmanlık alanımdır. Hiç bi işlemci sıcaklıktan yanmaz.İşlemciyi pert eden,voltajdır.
Benımkı acer fıh 57

1604084842869.png

Ekli dosyalar

• f.PNG
    f.PNG
    5.9 KB · Görüntüleme: 78

Keremyl0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
i5 650 bende var csgo ultra gta 5 bazı ayarlar ultra akıcı zaten turbo ıle 3.46 ?

Benımkı acer fıh 57

Ekli dosyayı görüntüle 122046
Hocam ben masaüstü kullanıyorum ve işlemci hızım 3.18'e çıkıyor en fazla 3.46'ya nasıl çıkardınız acaba?

Bu anakart var bende sadece mosfet soğutucusu yok.

Son düzenleme:

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
Hocam ben masaüstü kullanıyorum ve işlemci hızım 3.18'e çıkıyor en fazla 3.46'ya nasıl çıkardınız acaba?

Stock 3.20 zaten

ss atarmısınız 3.18 ghz ın

anakartınızda turbo olması gerek bıosa gırıp aktıf etmen gereklı

Son düzenleme: