Eset Antivirüs Hakkında...

Bu konuyu okuyanlar

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Arkadaşlar bir teknoloji editörü hemde baya etkin bir editör ismini vermeyeyim eset antivirüste güvenlik duvarı bile yok dedi. Yani koruma olarak iyi değil dedi tabi tam olarak dayandığı şeyi bilmiyorum. Sizin bu konu hakkında görüşünüz nedir? Eset iyi bir antivirüs programı mıdır? Hem internetten serial bulunup girilebiliyor. Sizin bu konuda hakkında görüşünüz nedir?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Eğer öyleyse başka antivirüslere yönebilirsiniz.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Eset başarılıdır kötü diyenlere kulak asmayın sadece en iyisi değildir o kadar

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Yani bir kaspersky kadar başarılı mıdır sizce?

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bit defender kaspersky norton bunlar güzeldir

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
1 aydır kullanmaktayım, gayet stabil çalışmakta. 3-5 crackle filan işim oldu onlarda da uyarıyı verdi.

Ev kullanıcısı için yeterli bana göre. Özellikle PC nizin donanımı düşük ise.

Yalnız aklıma takılan şey Eset' in web console özelliği varmı. Yani; Esetin sitesinden ID Pass girerek PC nizdeki taranmış dosyalar, tarama yaptırma, IP si filan görülebiliyor mu? Normalde Webroot kullanıyordum, Garanti bankasının vermiş olduğu serialin süresi bitti. Şu web console özelliği yüzünden internetten bulduğum keylerle de aktifleştirmek istemediğimden kaldırdım.

tarik1968

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Bitdefender kullandim, bilgisayarimi inanilmaz yavaşlatti, sildim lisanslı orijinal olduğu halde
Bende bunu anlamıyorum en az 20 arkadaşımı Bitdefender'cı yaptım ben dahil hiçbirinden sistemi yavaşlattı diye bir şikayet duymadım ancak sen de diyorsun ki yavaşlattı ne diyeyim bana sorarsan Bitdefender,Eset ve Trend Micro sistemi yavaşlatmayan antivirüs firmaları.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bende bunu anlamıyorum en az 20 arkadaşımı Bitdefender'cı yaptım ben dahil hiçbirinden sistemi yavaşlattı diye bir şikayet duymadım ancak sen de diyorsun ki yavaşlattı ne diyeyim bana sorarsan Bitdefender,Eset ve Trend Micro sistemi yavaşlatmayan antivirüs firmaları.
Sistem özelliğine de bağlı bence.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Yavaslattidan kastim önceden bilgisayarın açılmasını 1 dakika bekliyorsam bunla 5 dk bekliyordum. Lisanslı total 2016 sürümünü kullandim, ben de kafamdan atmıyorum bunu

tarik1968

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Yavaslattidan kastim önceden bilgisayarın açılmasını 1 dakika bekliyorsam bunla 5 dk bekliyordum. Lisanslı total 2016 sürümünü kullandim, ben de kafamdan atmıyorum bunu
İşin ilginç yanı bende açılışta da yavaşlama yok nasıl iş anlamadım acaba sistemim güçlü olduğu için mi anlayamıyorum bilemedim.(Sistemim Intel İ5 İşlemci, 6 GB.Ram)

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Editör her kim ise dayanaklarını ortaya koyması gerek ortaya laf atıp kaçmakla olmaz bu işler, antivirüs işi editör işi değildir, teknik altyapısı iyi olmayan kişilerin bu tür yorumlarına itibar etmeyiniz. En iyi antivirüs en başta kendiniz olmalısınız herşeyi programlardan beklemeyin o kadar iyi bir program zaten piyasada henüz yok hiç bir zaman olmayacaktır da. Eğer bilgisayarınızı günlük işleriniz için (word,excel,film izleme) kullanıyorsanız antivirüs kullanmanıza gerek yok, kendinizin dikkat etmesi yeterli. Eseti rahatlıkla kullana bilirsiniz, yıllardır kendi deneyimlerimle karşılaştığım virüslü dosyalarda en iyi verim aldığım programdır.

RealCeday

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Antivirüs programlarında firewall olmaz zaten. Aynı firmanın internet security sürümlerinde mevcuttur firewall. Örneğin Kaspersky Anti Virüs programında firewall yokken Kaspersky Internet Security sürümünde firewall mevcuttur. Bunu herkesin bildiğini düşünüyorum.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
O zaman esetin hangi sürümünü önereceğinizi de yazın. Eset nod32 antivirüste de güvenlik duvarı yok diyorlar. Peki güvenlik duvarının olmaması korumayacağı anlamına gelir mi? Bilenler varsa yazarsa memnun oluruz.

RealCeday

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Eset Internet Security veya Smart Security (Dahili Güvenlik Duvarı Mevcuttur)

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    101.4 KB · Görüntüleme: 479

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Peki bir sorum daha var normal eset nod 32 antivirüs yeterli koruma sağlar mı sence?

RealCeday

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence internet olan bilgisayarda yeterli koruma sağlamaz. Antivirüs yazılımlarının Internet security sürümlerini tercih edin.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
İşin ilginç yanı bende açılışta da yavaşlama yok nasıl iş anlamadım acaba sistemim güçlü olduğu için mi anlayamıyorum bilemedim.(Sistemim Intel İ5 İşlemci, 6 GB.Ram)
Bilgisayarınızda SSD varsa bu durum bence normal.