Esanfı tokatlayan polis görevden alındı!

Didem Ergin

Profesör
12 Mart 2020
1,763
2,343
293
25
Sokağa çıkma yasağı denetimlerinde esnafı tokatlayan polis, görevden alındı.

defacerGLD

Profesör
16 Ocak 2020
3,328
3,068
293

Nixc0r

Dekan
Emektar
24 Şubat 2020
6,091
12
16,066
3,258
18
Sokağa çıkma yasağı denetimlerinde esnafı tokatlayan polis, görevden alındı.

bence polis haksız adamla aralarında ne geçti bilmem ama adam tepki göstermezken bi anda vurması onu haklı bile olsa haksız gösterir
Mesaj otomatik birleştirildi:

harbiden ya benim canım acıdı

PropHeTe

Profesör
21 Mart 2009
4,153
1
2,398
293
Yapılacağı yazıyorum kınama ve terfi cezası sonrasında polis iç işleri başkanlığındaki göreve yatay geçiş, hit hiti ısırmaz deniyor buna.

Nixc0r

Dekan
Emektar
24 Şubat 2020
6,091
12
16,066
3,258
18
aralarında geçen olası konuşma şu büyük ihtimal polis ceza kesmiştir adamda tehdit amaçlı birini aramıştır hatta dikattli izlerseniz eliyle işaret ediyor sen bittin gibisinden

The Commander

Profesör
29 Haziran 2019
1,792
1,338
293
25
Eğer gerçekten konudaki arkadaşın iddia ettiği gibi birilerini arayıp polisi tehdit etmişse, hak etmiş. Diğer türlü buna hakkı yok tabii.

OzkanK.

Rektör
3 Eylül 2019
10,693
13,062
4,958
Bu Tokatlanan şahısa haberciler telefonla ulaşmış ve konuşmayacam demiş. Eğer adam hiçbir şey yapmasa ve tokat yese bas bas bağırır hakkını sonuna kadar savunur ve devletin polisi durduk yere beni tokatlıyor diye kanal kanal gezmesi gerekirdi.
Burada sadece Video'ya bakara polis suçlu tabi ki. Ama olayın içeriğini ve ayrıntılarınıda bilmek lazım. Sokağa çıkma yasağı olan bir günde market açan birisi var sonuçta karşıda da. Yasak olan bir iş yapan.

Kararsız23

Profesör
11 Haziran 2019
1,870
2,124
293
Bu Tokatlanan şahısa haberciler telefonla ulaşmış ve konuşmayacam demiş. Eğer adam hiçbir şey yapmasa ve tokat yese bas bas bağırır hakkını sonuna kadar savunur ve devletin polisi durduk yere beni tokatlıyor diye kanal kanal gezmesi gerekirdi.
Burada sadece Video'ya bakara polis suçlu tabi ki. Ama olayın içeriğini ve ayrıntılarınıda bilmek lazım. Sokağa çıkma yasağı olan bir günde market açan birisi var sonuçta karşıda da. Yasak olan bir iş yapan.
Her zaman her şeye böyle bir şey buluyorsun ya. Video ortada apaçık. Adam tepki bile göstermiyor. Herkesi bir sanıyorsun. Adam televizyonlara çıkmak istemeyebilir. Olayı uzatmak istemeyebilir ama hayır yani neden, neden her zaman her olaya bir mazaret, bir kılıf bulmaya çalışıyorsun. Neden
"Aaa polisimiz asla böyle bir şey yapmaz. Kesin adam bir şey yapmıştır. Zaten bir şey yapmasa gelir haber kanallarına ağlardı." İnsanlar polis olurken vicdanlarına, insanlıklarına göre olmuyor bil isterim. Her zaman polis haklı olacak diye bir durum yok. Esnaf da her zaman televizyonlara çıkıp bağıra çağıra şikayet eden biri olmayabilir. Esnaf istese bir tane çakar orada polise nefsi müdafaa diye de kimse bir şey diyemez.

OzkanK.

Rektör
3 Eylül 2019
10,693
13,062
4,958
Her zaman her şeye böyle bir şey buluyorsun ya. Video ortada apaçık. Adam tepki bile göstermiyor. Herkesin bir sanıyorsun. Adam televizyonlara çıkmak istemeyebilir. Olayı uzatmak istemeyebilir ama hayır yani neden, neden her zaman her olaya bir mazaret, bir kılıf bulmaya çalışıyorsun. Neden
"Aaa polisimiz asla böyle bir şey yapmaz. Kesin adam bir şey yapmıştır. Zaten bir şey yapmasa gelir haber kanallarına ağlardı." İnsanlar polis olurken vicdanlarına, insanlıklarına göre olmuyor bil isterim. Her zaman polis haklı olacak diye bir durum yok. Esnaf da her zaman televizyonlara çıkıp bağıra çağıra şikayet eden biri olmayabilir. Bil istedim.

Senin söylediğinde bir seçenek. Bilmem farkımdamısın burası bir FORUM ve burada FİKİRLER ve BİLGİ BİRİKİMLERİ paylaşılık veya karşılıklı görüşler yarışır çarpışır. Daha mantıklısı varsa söyle forum üyeleri beğenir destekler evet böyle olabilir der.
Benim yazdığım mesaj seni ne alakadar eder veya bağlar. Beğenirsen altta beğen tuşu var beğen beğenmiyorsan görmezden gel geç git. Sana laf atan mı var ? Paylaştığın şeylerden alıntı yapan mı var ?

Eğer Forum kurallarına aykırı bir hareketim varsa raporla yada. Delimidir divanemedir nedir burada körler sahırlar birbirini ağırlar hesabı mı olsun istiyon herşey ? Polis tokat atmış tamam polis suçlu görevden alın asın kesin tüm polis teşkilatı suçludur İç İşleri bakanı acil açıklama yapsın bu rezillik nedir flan mı diyeyim.

Olay daha sıcak elimizde hiçbir bilgi belge yok ve sadece sesi bile olmaya video'dan yorum yapıyoruz. Bilmem farkındamısın video'da adam telefonla konuşuyor ve polis düz ilerlerken arkasından birşey diyor ve polis ansızın gidip hiç düşünmeden tokat atıyor. ( Burada belki çok ağır küfür etti tehttit etti devlete millete sövdü nereden biliyoz ) Yarın öbürgün ifadeleri çıkar iki tarafında olay nedir açık saçık görülür. Polis haksız ise zaten cezasını çeksin bu forumda polis ceza almasın veya polis her zaman haklıdır diyen mi var ?

NOT: Birde beyfendiye yorum beğendirecez hee.

12 Mart 2011
35,206
10,327
293
Görünürde polis kesinlikle haksız, hatta görevden alınmayı dahi hak edecek kadar haksız. Ama bu görünüşe göre tabii. İşin perde arkasından haberimiz yok. O yüzden polisi de suçlarsak haksızlık yapmış da olabiliriz. Çünkü durup dururken bir polis memuru vatandaşa niye vursun, bunun sonuçları olacağını bilmez mi?

Her şeye rağmen vurmamalıydı, o da hakkını kanun yolu ile aramalıydı diye düşünüyorum.