Soru Eş muhabbet kuşlarım öpüşüyorlar ama çok yakın da değiller

Bu konuyu okuyanlar

Uula5544

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Birkaç ay önce aldığım eş muhabbet kuşlarım ortama alıştılar fakat, erkek çok şen hiç susmuyor dişi ise hiç ötmüyor ama erkek kur yapıp dişiyle öpüşüyor. İnternette görüyorum eşler birbirine yapışıklar sürekli öpüşüyorlar, benim dişi kuş erkek biraz yakınlaşınca erkeğe vuruyor hiç dip dibe göremiyorum ama erkek akşam üzerleri dişiyle öpüşüyor. Bende yavru istiyorum acaba ne zaman çiftleşirler bilginiz var mı?

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
tam olarak bilgim yok fakat kuşlarınızı beslediğiniz kafes çiftleşmeleri için uygun mu?. tamamen karanlık bir oda gerekiyor diye biliyorum, çiftleşmeleri için.

BruceWayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
57
Yuvalikda işi götürüyorlar dostum karanlık yerde.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bir kaç ihtimal var.

1. Dişi kuşun beli veya başı ağrıyor olabilir.
2. Dişi kuş, yavruları leylekler getirecek zannediyor olabilir.
3. Dişi kuş eski sevgilisini unutamamış olabilir.
4. Dişi kuş erkeği diğer erkek kuşlarla kıyaslıyor olabilir.
5. Erkek kuş bamya olabilir.
6. Erkek kuş deodorant kullanmıyor olabilir.

Maddeler uzar ama genelde bunlardan dolayı sıkıntı olabilir. Yoksa ateşle barut bir arada rahat durur mu yav ?

BruceWayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
57
Afrodizyakli kullansın disi kusun eli ayagina karışsın.

Uula5544

Asistan
Reaksiyon puanı
39

RewuLation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
mümkünse video eklerseniz kafes düzeni ve yuvalık ve kuşlar hakkında yorum yapabilirim .
kimi zaman sadece kafes düzeni bile kuşun isteğini etkiliyor ama anladığım kadarıyla şimdilik dişi kuşun istekli olduğu ve kesinlikle değiştirmemenizi söyleyebilirim

Uula5544

Asistan
Reaksiyon puanı
39
mümkünse video eklerseniz kafes düzeni ve yuvalık ve kuşlar hakkında yorum yapabilirim .
kimi zaman sadece kafes düzeni bile kuşun isteğini etkiliyor ama anladığım kadarıyla şimdilik dişi kuşun istekli olduğu ve kesinlikle değiştirmemenizi söyleyebilirim
Merhaba aradan zaman geçti ve dişi yuvayla çok fazla ilgileniyor, haftalardır böyle diyebilirim, erkek kuşu elime aldığımda elimle çiftleşmeye başlıyor ?? ama dışı kuşla ne kadar öpüşse de hemen birbirlerine vuruyorlar

RewuLation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba aradan zaman geçti ve dişi yuvayla çok fazla ilgileniyor, haftalardır böyle diyebilirim, erkek kuşu elime aldığımda elimle çiftleşmeye başlıyor ?? ama dışı kuşla ne kadar öpüşse de hemen birbirlerine vuruyorlar
birbirlerini eş kabul etmemiş olabilirler dışı boş yumurta atarsa ikisine de yeni bierer es bakın derim. 45lik üretim kafesi var seba kafes çok güzel öneririm

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
Dişiye dikkat edin yağlanma olabilir neredeyse bir yıl geçmiş hala böyleyse sıkıntı

Yağlanma yoksa kızgınlaştırıcı yem kullanın

Uula5544

Asistan
Reaksiyon puanı
39
birbirlerini eş kabul etmemiş olabilirler dışı boş yumurta atarsa ikisine de yeni bierer es bakın derim. 45lik üretim kafesi var seba kafes çok güzel öneririm
Çok teşekkür ederim dikkate alacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dişiye dikkat edin yağlanma olabilir neredeyse bir yıl geçmiş hala böyleyse sıkıntı

Yağlanma yoksa kızgınlaştırıcı yem kullanın
Yağlanma tam olarak nedir

RewuLation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

kizginlastirici yem denilen nijere dikkat edin çok vermeniz hayvanı yoğun tüye sokar daha sonra da ölmesine sebep olabilir

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293

Düz kilo alması diye biliyorum kuşumu aldığım kişi sırf ballı yem vermişti dişi kiloluydu biraz yağlanma da yumurtlama sırasında sıkıntı çıkarabileceği için çiftleşmeyi reddediyor demişti danıştığım bir petshop durum sizin durum gibiydi diyebilirim

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Birkaç ay önce aldığım eş muhabbet kuşlarım ortama alıştılar fakat, erkek çok şen hiç susmuyor dişi ise hiç ötmüyor ama erkek kur yapıp dişiyle öpüşüyor. İnternette görüyorum eşler birbirine yapışıklar sürekli öpüşüyorlar, benim dişi kuş erkek biraz yakınlaşınca erkeğe vuruyor hiç dip dibe göremiyorum ama erkek akşam üzerleri dişiyle öpüşüyor. Bende yavru istiyorum acaba ne zaman çiftleşirler bilginiz var mı?
Yemlerine Nijer tohumu karıştır. Çok fena azdırıyo kuşları. Ben yediriyordum akşama mercimeği fırına veriyorlardı

Benim dişi kuşta başta çifteşmek istemiyordu sonradan ne hikmetse çiftleştiler ilk çiftleşmede3 yumurta çıktı 1 tanesi doluydu yavru çıktı ertesi gün öldü. 1 ay sonra bir daha çiftleştiler bu sefer 3 yavru çıktı sonra bir daha çiftleşmediler ama beniim dişi kuş muhtemelen hormon bozukluğundan dolayı sürekli boş yumurta yapmaya başladı en sonda yumurta sıkışmasından öldü

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bizde de 3 tane var. Önce 2 taneydi. Biri dişi diğeri erkek. Erkek olan çok ürkek gelmiyor kaçıyor hep dişi tam tersi agresif elini koysan ısırıyor ama ele de geliyor. Sonradan 1 tane da yavru geldi o da büyüdü erkek. Şimdi de dişi ayrı takılıyor baba çocuk daha samimi yakın gibi. Arada dişi ikisine de saldırıyor birşey koyunca onlara izin vermiyor.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
Bizde de 3 tane var. Önce 2 taneydi. Biri dişi diğeri erkek. Erkek olan çok ürkek gelmiyor kaçıyor hep dişi tam tersi agresif elini koysan ısırıyor ama ele de geliyor. Sonradan 1 tane da yavru geldi o da büyüdü erkek. Şimdi de dişi ayrı takılıyor baba çocuk daha samimi yakın gibi. Arada dişi ikisine de saldırıyor birşey koyunca onlara izin vermiyor.
Hocam dişiler güvenli hissetmediği ortamlarda yavruyu bile öldürebiliyorlar dişi alışmamışsa sıkıntı çıkarabilir dikkat edin

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Hocam dişiler güvenli hissetmediği ortamlarda yavruyu bile öldürebiliyorlar dişi alışmamışsa sıkıntı çıkarabilir dikkat edin
Baya oldu sıkıntı çıkmadı ufaklık da büyüdü. Genelde geceleri uyumaya yakın hırçınlaşıyor ama öyle yaralama öldürme gibi birşey olmadı.

Yer kavgası yiyecek kavgası oluyor bazen onda da dişi saldırıyor aç gözlü çok.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
Baya oldu sıkıntı çıkmadı ufaklık da büyüdü. Genelde geceleri uyumaya yakın hırçınlaşıyor ama öyle yaralama öldürme gibi birşey olmadı.

Yer kavgası yiyecek kavgası oluyor bazen onda da dişi saldırıyor aç gözlü çok.
En kötü kafeleri ayırın hocam rahat durur belki