Erkek Kadın Eşitmidir?

Erkek Kadın Eşitmidir?

• Evet

Kullanılan: 8 21.1%
  • Hayır

Kullanılan: 30 78.9%

• Kullanılan toplam oy
    38
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Erkek Kadın Eşitmidir?

İlk Oyu Ben Kullandım Hayır. Erkek ler Daha Çalışkandır.

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ben de eşittir dedim. kaybetcen bilgiyes söyleyeyim . oylamayı açık yapmamışsın. genel bakılacak o zamanda hürriyet anlaşılacak. eee evet oyları ortalığı kaplayacak.. biraz daha özel durumlarda karşılşatırsaydın. hayır diyebilecek bir şeyler çıkablirdi.

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
neyi neye eşitlicez onu anlamadım. haklar konusunda eşit olduğunu anayasamız zaten açıkça belirtmiş. haklar dışında elmayla armut nekadar eşitse kadın ve erkekte okadar eşittir. :D

patrick

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
19
eşittir anam, eşittir yavrum..
beni tasdik etsin diye haydar dümene bile sordum, eşitmişik - eşitmişsiz - eşikmişiz..
onlar birer güldür, seviyoruz onları

.. bu vesileyle tüm kadınların kadınlar gününü kutluyorum :p

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bence eşit değiliz. Kadınlar hak olarak daha iyi durumdalar. Özellikle Avustralya'da çok meşhur bir sıralama vardır. Kanunlar önhünde önce kadınlar sonra çocuklar daha sonra kedi ve köpekler en sona da erkekler gelir şeklinde. İnanın gerçek hayattada aynen bu kural işliyor. Nedenini sorunca herkes özellikle erkekler yarım bir gülümsemeyle burası kraliçenin ülkesi takma kafana hayatını yaşa diyorlar.
Türkye'de ise belki tersi olabilir erkekler daha üstündür belki ama kanunlar önünde kadınların daha çok hakkı olduğu bir gerçek.
Neticeye bakarsak kadınlar ve erkeklerin eşit olduğunu söylemek için bir neden yok.

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
kim diyor eşit diye
yaradılışında dahi eşitlik yoktur
kadın naiftir zayıftır bazı konulardada yetersiz olabilir
bu kadın çaresiz güçsüz acınacak halda mi demektir
rabbim sizleri çift çift yarattık diyor hikmet burada
erkektede noksanlıklar var
Allah[cc]kadını yaratırken öne en önemli özelliği vermiş analığı
yani kadın erkek puzzle gibi biri olmazsa diğeri olmaz birbirini tamamlar
dini açıdan kadın avantajlıdır
hamile bir kadının hakettiklerine ancak erkek şehadette kavuşabilir yine ayın dörttebirinde ibadetleri bonusludur yapmadığı için rabbine uyar hasene sonradan eksiklerini tamamlar yine hasene
insanları çift yaratan rabbime hamdüsena olsun

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
kadınla erkeğin eşit olduğu konular var. eşit olmadığı konular var.

ama eşit değildir demek üstündür demek değildir

yarışçı

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
evet eşit kanunlar önünde, Allah katında
hayır eşit değil fiziksel ve ruhsal olarak, mesela erkekler daha hızlı ama kadınlar daha dayanıklıdır ama bu felsefeden bakarsak hiçbir insan eşit olmaz:D

paladin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Günümüzde kadınlar üstün :(

bence söylediğinin tam tersi. yani hangi durumda hangi şartlar altında diye sorulabilir.. yasal olarak erkek-kadın günümüzde eşit veya kadın için bazı pozitif anlamada kayırılmalar yapılıyor olsa bile yaşadığımız günlük hayatta veya geçmişte erkeklerin üstün olduğu durumlar çok daha fazla. buna sonsuz örnek verebiliriz. ne bileyim kullandığımız bilgisayarın icadı, oturduğumuz 10-20 katlı binaların veya gökdelenlerin yapımı, uzaya gönderdiğimiz uydular, cep telefonları ve milyonlarcası.... vs vs.

akla gelelebilecek çevremizde gözle görebildiğimiz neredeyse her şey erkeklerin hayal gücüyle ve zekaysıyla ortaya çıkmış şeyler. geçmişten bu güne bu icadların var olması ve oluşması için gereken alt yapı hep erkekler tarafından sağlandı ve bu durum bu günde aynen devam ediyor. geçmişte ve şu anda, müzik,felsefe, resim, heykel, edebiyat, fizik, kimya,matematik ve aklıma gelmeyen diğer tüm alanlardaki dahilerin tamamına yakını yine erkek. yani bu durum erkeklerin her alanda kadınlardan daha üstün olduğunu gösteriyor. ha unutmadan bi de fiziksel ve refleks gibi üstünlükler var onlara hiç girmeyeyim. onun için bu anlamda bir eşitlik olmadığını düşünenlerdenim. kadınların bir an önce bütün gün entrika peşinde koşmayı ve erkekleri çekiştirmeyi bırakmaları ve erkekler gibi bir şeyler üretmek için hayal güçlerini çalıştırmaları gerekiyor. tabi bu anlamda erkekler ile aralarındaki binlerce yıllık farkı nasıl kapatacaklar ve erkeklere nasıl yetişecekler orası meçhul. :D :D