Ergenlik dönemimdenmi çözemedim?Psikolojik destek düşünüyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Dobby

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Bence hala liseye geçmediysen lgs de iyi bir puan yapmaya bak iyi bir lise kazanınca karışmıyorlar (ders hariç) kendimden biliyorum lise sınavını kazandığım yıl cennet gibiydi denemede sonuncu oluyordum ama zaten iyi bir lisedenolduğum için düzelteceğimi düşünüp fazla baskı yapmıyorlardı ailenle sosyal olmaya çalış konuş onlarla eğer üniversite sınavına gireceksende şehir dışı kazanırsın istediğini yaptırırsın takma kafana bu kadar

Mehdi Ocl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yarın başına gelecekleri bildiğim için uyarmaya çalışıyorum ama anlayacağını pek zannetmem. Tabii bunu o yollardan geçmiş biri olarak söylüyorum! :)
abi naptın oyun hakkında fazla bişi demedim aslında ama teşekkürler cevabın için
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben sadece biraz umursanmak istiyorum hakkım yokmu benimde ayrıca eğer benim oyun bağımlısı olduğumu düşünyorsan abicim biz ilk pc aldığımızda ablamın bana haftada yarım saat vermesi ve ailemin beni sürekli her konuda darlamasınıda göz önünde bulundur abi mesela ben bir arkadaşımla sözleşirdim 1haftadan öncede ablama sölerdim ama o gün ablam izin vermezdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ailen çocuklarının hasta olmasına üzülmüş, seni hastalıktan kurtarmak istiyorlar, kötü mü?
Çünkü sen oyun hastası olmuşsun. Oynadığın oyunlar geleceğini kurtarmayacak. Onların istikbalin hakkındaki endişelerini anlamıyorsun belli ki...

Şunu unutma ki insan için en onur kırıcı şeylerin başında, belli bir yaşa geldikten sonra bir baltaya sap olamayıp babasının eline bakmasıdır. Sen bunları düşündün mü hiç?

Geleceğini Pubg oynayarak mı kurtaracağını zannediyorsun yoksa?!
Bu arada bende farkındayın çok büyük bir oyun bağımlsı oldum cidden oyun oynamadan duramıyorum

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
10,324
Bu arada bende farkındayın çok büyük bir oyun bağımlsı oldum cidden oyun oynamadan duramıyorum

Yahu ben babam izin vermeden oturamazdım, her ne emrettiyse bırak yapmamayı, tereddüt etmek bile mümkün değildi. Belli ki yaşın ufak ve çok erken yakalandığın oyun hastalığın sebebiyle ailen üzülüyor, seni korumaya çalışıyor. Ne ki bizim anne babalarımız öyle bir psikolog edasıyla davranmayı bilmezler, kaba bir baskı yöntemiyle yaparlar bunu. Yanlış belki ama neylersin, onları da anlamak lazım. Bir gün sende baba olunca anlayacaksın bunu. Çünkü ben bunları bütün bu aşamalardan geçerek yaşadım.

Bizim Avrupalılardan farkımız ne bilir misin? Bizler onların çocuklarını sevdiklerinden daha çok severiz, ama onların sevgilerini gösterdiğinin çeyreğini bile göstermeyiz, belli etmeyiz.

Onların seni sevdiğinden şüphe etme, onları anlamaya çalış, onlar sana uymuyorsa, istediğin gibi davranmıyorsa biraz sen onlara uy yahu, onlar senin kötülüğünü asla istemez.

Son mesajlar