Ergenekon tutukluları Tuncay Özkan ve Gürbüz Çapan'a İŞKENCE gibi uygulama. . .

_megavisor_

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ergenekon tutukluları Tuncay Özkan ve Gürbüz Çapan'a İŞKENCE gibi uygulama

tuncayozkangurbuzcapan.jpg

Özkan'ın avukatı, Özkan ve Çapan'ın 'Helikopterle kaçırılacakları' iddası üzerine havalandırılmaya çıkarılmadığını, sadece Zaman gazetesi okumak zorunda kaldığını öne sürdü.

Vatan gazetesinin haberine göre; Geçtiğimiz günlerde Engin Çeper’in işkence sonucu öldürüldüğü Metris Cezaevi, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine konan Tuncay Özkan ile Gürbüz Çapan’a da ev sahipliği yapıyor. Özkan’ı Metris Cezaevi’nde ziyaret eden avukatı Mehmet Saral, Çapan ve Özkan’ın, “helikopterle kaçırılacakları” endişesiyle diğer mahkumlar gibi açık havalandırmaya çıkartılmadıklarını ileri sürerek, “Üstü kapalı bir alanda havalandırmaya çıkartılıyorlarmış” dedi.

Sadece Zaman Gazetesi

Metris Cezaevi’ne gazete girişlerinin de yasak olduğunu söyleyen avukat Saral şöyle konuştu: “Sadece Zaman Gazetesi varmış. ’Okursanız Zaman var, başka gazete yok’ diyorlarmış. Ayrıca televizyon izlemeleri de yasak. Birisi gazeteci, diğeri siyasetçi. Ve bunların gazete okumaları yasak. Hiç böyle bir uygulama olur mu?”

Özkan ve Çapan’ın endişelerinin ise uzunca süre cezaevinde tutulmaları olduğunu söyleyen Avukat Saral, Özkan’a sorgusunda, “Aysun Kayacı ile ilişkin var mı?” sorusunun yöneltildiğini de ifade etti. Özkan’ın bir telefon görüşmesinde Kayacı ile ilgili espri yaptığını belirten Saral, “Bu espri yüzünden Özkan’ı Aysun Kayacı ile ilgili sorgulamışlar. Böyle bir dava olur mu?” dedi.

http://www.nethaber.com/Toplum/77374/Ergenekon-tutuklulari-Tuncay-Ozkan-ve-Gurbuz-Capana

Elbruz46

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kardeşim orası cezaevi tatil köyü değil...
Apo için de kürtler mırın kırın ediyor...
eee gariban mahkumlar ne olacak?

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kurtlar Vadisi nden esinlenmişler herhalde :D Halo gibi ;)

olympus41

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sıktı ama artık her medyatik maymun kendine özel uygulama istiyor. Ohh ne ala hem vatanı yıkmakya çalışmaktan yargılan hemde özel uygulama iste

_megavisor_

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Sıktı ama artık her medyatik maymun kendine özel uygulama istiyor. Ohh ne ala hem vatanı yıkmakya çalışmaktan yargılan hemde özel uygulama iste
Vatanı yıkmakmı neyle çatal kaşıklamı....:D:D

Ali sirmen söylemişti..:D

disconse

Asistan
Reaksiyon puanı
2
işkence gibi uygulamaymış.. Gebersinler

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
@disconse
Sen onlara gebersinler diyorsun da niye apo denen itin iyi bakılmasına ses etmiyorsun? Sakın bu yazıdan da onları savunduğumu çıkartma. Siz bunları savunuyorsanız niye yıllardır senin benim paramla beslenen ite bir şey demiyorsun(uz).

newbie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de bazen kendi kendime düşünüyorum. Bu savcılarda ne hayal gücü varmış. Yememiş, içmemiş, üşenmemişler binlerce sayfalık iddianame hazırlamışlar. Onlarca kişi arasında hayali bağlantılar tespit etmişler. Sonra bunlar arasında geçen hayali olayların senaryolarını yazmışlar, hayali telefon görüşmeleri kayıtları tutmuşlar. Ve yine her nasılsa tutmuşlar bütün buldukları ipucu ve delilleri Türkiye'nin tarihinde kara sayfa olarak duran birçok faili meçhul cinayetle ve suikastle ilişkilendirmişler. Ne dersiniz savcılarımız, dizi senaristliğine mi soyunsun, yoksa birileri hala gerçeklerin ortaya çıkmaması için her türlü yolu deniyor mu?

мυяαт

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ne işkence ama:D hatta bi de ölsün bu işkence yüzünden:D

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yalanın zeka ürünü olduğu durumlarda takdire şayan yanı vardır ama bu sahtekar ulusalcıların yalanları kadar ucuzuda hiç çekilmiyor...

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yazık.........:)

Ne oldu Gökhan? Bana mı yazık?

Ben senin için düşündüklerimi burada açık açık yazsaydım pek iyi şeyler olmazdı ama. Öcalan'ı hapishanede 5 yıldızlı oteldeki gibi yaşatıyorlar diye ayaklanan siz neden iş gene başka bir haine geldiğinde Asenacılık oynuyorsunuz?

Orası hapishane!!

İşkencesi de olur, keyfi de.

Bundan sana ne!

Biraz savunduğun adamı incelesene sen? Bu adamın Türkiye'ye ne yararı olmuş? Adı rezilliğe karışan biri. Kendini aklayamadı bile. Suçsuz bile olsa onu savunmaman lazım. Sen mahkeme değilsin. Aklanınca çıkar göbek atarsın tamam?

Ama burada ona buna yazık diyerek o herifi savunmayı düşünüyorsan, ya da gerçek bir Atatürkçü nasıl olur merak ediyorsan gel sana öğreteyim.

_megavisor_

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ne oldu Gökhan? Bana mı yazık?

Ben senin için düşündüklerimi burada açık açık yazsaydım pek iyi şeyler olmazdı ama. Öcalan'ı hapishanede 5 yıldızlı oteldeki gibi yaşatıyorlar diye ayaklanan siz neden iş gene başka bir haine geldiğinde Asenacılık oynuyorsunuz?

Orası hapishane!!

İşkencesi de olur, keyfi de.

Bundan sana ne!

Biraz savunduğun adamı incelesene sen? Bu adamın Türkiye'ye ne yararı olmuş? Adı rezilliğe karışan biri. Kendini aklayamadı bile. Suçsuz bile olsa onu savunmaman lazım. Sen mahkeme değilsin. Aklanınca çıkar göbek atarsın tamam?

Ama burada ona buna yazık diyerek o herifi savunmayı düşünüyorsan, ya da gerçek bir Atatürkçü nasıl olur merak ediyorsan gel sana öğreteyim.

Ben bişey demiyorum merve sana kendi doğrularınla baş başa kal...;)

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
biri beldesinde terör estirirdi diğeri medyada
o şambabasının her konuşması işkence
aramızda bazı ergenekon hayranı nasyoneller var herhalde ikidebir bu rezillerin reklamını yapıyorlar yok şöyle olmuş
beyler biz 12 eylülü dehşetiyle yaşadık
ula kör müsünüz o caninin elinden akan 1 mayıs katliamının kanlarını görmüyormusunuz

_megavisor_

Profesör
Reaksiyon puanı
4
biri beldesinde terör estirirdi diğeri medyada
o şambabasının her konuşması işkence
aramızda bazı ergenekon hayranı nasyoneller var herhalde ikidebir bu rezillerin reklamını yapıyorlar yok şöyle olmuş
beyler biz 12 eylülü dehşetiyle yaşadık
ula kör müsünüz o caninin elinden akan 1 mayıs katliamının kanlarını görmüyormusunuz

Kenan evren paşanız sağolsun...:)

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tuncay'ım Özkan'ım a demek Zaman Okutuyorlar....
Yahu okutmayın şöyle Ciddi gazeteleri Leman Okutun .. ! Vatan Okutun .. ! Hurriyet okusun onun işi gücü yok haberlerler =) Magazin pesinde o..

_megavisor_

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Tuncay'ım Özkan'ım a demek Zaman Okutuyorlar....
Yahu okutmayın şöyle Ciddi gazeteleri Leman Okutun .. ! Vatan Okutun .. ! Hurriyet okusun onun işi gücü yok haberlerler =) Magazin pesinde o..

Ciddi gazeteye bak ondan beleş...:D