Erdoğan size çarşaf giydirecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, TBMM'nin en çok kürsüye çıkan milletvekili. Gündemde hangi konuşulursa konuşulsun, Genç kürsüye çıkıyor ve AK Parti'yi sert şekilde eleştiriyor.

"AKP'Yİ KAPATIN YOKSA ERDOĞAN SİZE ÇARŞAF GİYDİRECEK"

'Tek kişilik muhalefet' denen Kamer Genç, bugün de TBMM Genel Kurulu'nda kürsüye çıktı ve savcılara 'AKP'yi kapatın' çağrısında bulundu. Genç, 'Erdoğan beyaz çarşafını giymiş geliyor. Savcılara sesleniyorum. Eğer siz AKP'yi kapatmazsanız, Erdoğan size kara çarşaf giydirecek" şeklinde konuştu. Genç'in bu sözlerine AKP'li milletvekilleri tepki gösterdi.

Kaynak

serkanaltay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu adamların tamamı afferdersiniz ş**********ir.hepsi Türkiye cumhuriyeti karşıtı insanlar.bu adamların işi laiklikle alakalı değil.dinimizi yok etmek istiyorlar...

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya kendi fikrinizde olmayanlar hakkında ne kadar kolay hakarete başvuruyorsunuz. herkes senin gibi düşünmek zorundamı bende KAMER GENÇ gibi düşünüyorum vede bu yüzden afedersin ama senide senin dediğin gibi gördüm

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
sonraki adım bu zaten bunu bilmek icin kahin olmaya gerek yok ...

serkanaltay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cazyyy dedi ki:
ya kendi fikrinizde olmayanlar hakkında ne kadar kolay hakarete başvuruyorsunuz. herkes senin gibi düşünmek zorundamı bende KAMER GENÇ gibi düşünüyorum vede bu yüzden afedersin ama senide senin dediğin gibi gördüm

ben hep öyle düşünürüm.çünkü konulan yasaya bakın.çarşaf ve peçe kesinlikle yasaktır.sadece başörtüsü vardır.bunu unutmayın.
ve de bizim çok çalışkan ve zeki(!) rektörlerimiz neden hep siyaset yapıyorda eğitime gelince iş yapmıyorlar.başörtüye gtelince laiklik diyorlar.fakat halk oyuna gellince kaçıyorlar.laiklikte demokraside Atatürk ün ilkeleridir.neden birine uyup diğerine uymuyorlar.
şunuda unutmayalım.başörtüyü neden laik liğe alet ediyorlar.başörtü takan kız siyasetmi yapıyor.devletin işinemi karışıyor...onlar sadece eğitim istiyorlar...

serkanaltay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
wwhirlwind dedi ki:
sonraki adım bu zaten bunu bilmek icin kahin olmaya gerek yok ...
bırakın bu işleri yavv.peki siz mini etek giyen bayana çarşaf giydirebilirmisiniz.kesinlikle olamaz böylebir şey.yani sizin düşünceniz yanlış arkadaş...

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
serkanaltay dedi ki:
ben hep öyle düşünürüm.çünkü konulan yasaya bakın.çarşaf ve peçe kesinlikle yasaktır.sadece başörtüsü vardır.bunu unutmayın.
ve de bizim çok çalışkan ve zeki(!) rektörlerimiz neden hep siyaset yapıyorda eğitime gelince iş yapmıyorlar.başörtüye gtelince laiklik diyorlar.fakat halk oyuna gellince kaçıyorlar.laiklikte demokraside Atatürk ün ilkeleridir.neden birine uyup diğerine uymuyorlar.
şunuda unutmayalım.başörtüyü neden laik liğe alet ediyorlar.başörtü takan kız siyasetmi yapıyor.devletin işinemi karışıyor...onlar sadece eğitim istiyorlar...

cazyyy dedi ki:

burada başörtüsü ile türbanı karıştırmamanı tavsiye ederim ki türban siyasi bir simgedir. Bunu ben değil başbakanınız söylüyor.ayrıca türban ve peçe yasak diye bir madde yok kıyafet serbestliği adı altında yapılan değişiklik var.

serkanaltay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sen ne biçim konuşuyon.ne demek başakanınız.sen TC vatandaşı değilmisin olum...
öyle bir yasak var.siz hiçbirşeyi takip etmiyorsunuz.biraz basını takip edin...

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şerefsiz dedin sustuk ama oğlum lu moğlum lu konuşma sen git yat artık istersen uykun gelmiş senin

Jemand

Doçent
Reaksiyon puanı
3
su foruma siyaseti tasimasak, ayrimcilik iceren yazi veya haber yazmasak ne güzel olur

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
helal olsun kamer beye son derece haklı dayanamıyor ne yapsın

hellish

Profesör
Reaksiyon puanı
0
iyi o zaman ananız kardeşiniz ablanız herkes orasını burasını açsın da herkes rahat etsin kusura bakmayın ama kimse açılmak zorunda değil ona kalsa bir bayanın saçının bir telinin görünmesi bile günah ama kime ne herkes bir yol çizmiş gidiyor yok başörtü şöyle yok böyle onların derdi baş örtü değil çekememezlik yangınları var ne yapsın sataşacakları başka birşey yok zavallılar onlara sadece acıyorum

real_sinan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Erdoğan size çarşaf giydir mi bilemem ama siz zaten o günü göremden içinizdeki korkuların ve vehiölerin sizi kemirmesi sonucu ya delireceksiniz yada şizofren olacaksınız ya da...

burhan altıntop

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Erdoğan temel hak ve özgürlükler için savaşıyor ve bende bu savaşta onun arkasındayım
şizofren kişilere duyurulur :)

patrick

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
19
arkadaşlar tartışma ortamında hakaret boyutuna gelecek cümleler kurmayalım.

bu konuda size dil uzatanlara "niye saygı duymuyorsunuz" derken;
bir öteki konuda siz ötekilerine dil uzatıyorsunuz.
(siz ve öteki.... yanlış yaklaşımlar)

yani ne demek istiyorum, kimse birbirine saygı çerçevesinde yaklaşmıyor. ama biz(!) ne yapmalıyız, bunu soğuk kanlılıkla uygulamalıyız.

olmuşla ölmüşe çare yok ve özgürlük "sadece bizim istediğimiz olsun!, ipler bizim elimizde olsun!"culuk değil, İnsan Hak ve Özgürlükleri neyi gerektiriyor ise o çerçevede olmalı. kimse kapanmak zorunda değil ve hellish'in de dediği gibi kimse de açılmak zorunda değil.

velhasılı kelam; asıl beni balayan konu ise, forumdaki kelimelerimizi seçerek ekleyelim ;)

Rainbow41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bence ilk önce türban nedir onun bi geçmişini araştırın. Türbana siyasi simge diyenler bi araştırma yapsın bakalım neler bulacak ? Zamanında Başörtüsü tamamen yasaklandığı dönemde Eğitimi yarıda kalan öğrenciler için o zamanın yok başkanı ;
Hiç değilse Fransız usülü bi nevi bone yani türban ile girilebilsin diye hükümete başvurdu. Ve hükümet bunu kabul etti.
Şimdi nasıl oluyorda kendilerinince o zamn doğru kabul edilip bi sakıncası bulunmayan şeyi siyasi bi simge olarak görebiliyorlar. Bu aradaki uçurumun kimse farkında değil sanırım.
Ve birde üniversitelerde rozet, imaj gibi asıl siyası simgeli sahsiyetler girince siyasi simge olmuyorda başa takılan mı siyası simge oluyor. Eğri oturup dogru konusmak lazım. Bilincli insanlar olarak laf kalabalığı olsun diye tartismayalım.

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şeytana pabucunu ters giydiren adam bize de gayet güzel çarşaf giydirebilir. kendilerini tebrik ederim.

filizbaki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
burhan altıntop dedi ki:
Erdoğan temel hak ve özgürlükler için savaşıyor ve bende bu savaşta onun arkasındayım

Alevi vatandaşlarımız için ne gibi özgürlükler düşünüyorsunuz
Onlar da bazı temel hakları olduğunu iddia ediyorlar
Yoksa onlara özgürlük yakışmaz mı
Yakışıyorsa onun için bir şey yapma gereği duyuyor ve Erdoğanı bu konuda da destekliyor ve arkasındasın değil mi

Hadi ama hepimiz müslüman evladıyız
Kendimiz için istediğimizi komşumuz için de istıyoruz değil mi

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Yürü be Kamer kim tutar seni. :D

burhan altıntop

Profesör
Reaksiyon puanı
1
filizbaki dedi ki:
burhan altıntop dedi ki:

Alevi vatandaşlarımız için ne gibi özgürlükler düşünüyorsunuz
Onlar da bazı temel hakları olduğunu iddia ediyorlar
Yoksa onlara özgürlük yakışmaz mı
Yakışıyorsa onun için bir şey yapma gereği duyuyor ve Erdoğanı bu konuda da destekliyor ve arkasındasın değil mi

Hadi ama hepimiz müslüman evladıyız
Kendimiz için istediğimizi komşumuz için de istıyoruz değil mi
temel hak ve özgürlükler için gereken tüm herşeyi kendisi gayet iyi yapıyor
elbette bu konuyuda ele alacakları zaman gelecek
ama canım arkadaşım herşey için biraz zamana ihtiyaç olduğunu unutma :)
bak iftar yemeğiyle başlattı bu süreci bence

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kamer Genc yanlış meslek seçmiş . Showmen olmalı . Bana çok itici geliyor Kamer Genc'im söylemleri hiç birine katilmiyorum .

Şimdi gercekleri konusmaya baslayalim

Bu ülkede ne zaman Sağ Orjinli Tabanında azda olsa Dinine bağlı insanların olduğu bir parti gelse ülkede hemen kıyamet tellalları coğalır . Bu bir gercektir. Bundan 50 Yıl öncede Şeriat geldi deniliyordu. Erbakan 1996 da hükümet kurduğundada şeriat geliyordu. 2002 de AKP hükümeti kurulduğunda da seriat geliyordu . ?

Şimdi size soruyorum . ! AKP son seciminde %47 oy almış . Bu parti sadece Şeriat yanlılarını mı temsil etmiş oluyor ? Bu partinin içinde Liberal'i Sosyalistide var . Milliyetcisi de var .! Eski Anaplısıda Eski DP lisi de var . İçinde Erbakan'ın partisinden kopma kendisini yenilikci olarak adlandıranlarda var ? . Bu kadar karma bir partinin Şeriat'ı getirebilecek gücü sizce var mıdır ? Önce kendi içlerinde bolunmezler mi ? Bunları göremeyecek kadar saf mıyız? Yoksa birileri Bu ülkede Şeriat darbe Tellaliği yaparak bir şeyleri yok etmeye bir şeyleri saklamaya mı calisiyor ?

Gelelim Türban Konusuna Sayın baykal secimler öncesinde Secim otobüslerinde türbanlı bayanlar
kullanarak propaganda yaptı. Kendisi Başörtüsü sorununu çözeceğini söylüyordu. Ne değişti de şimdi bunu Laiklik tehlikesi olarak görüyor ? Yoksa bunu AKP yapacağı için mi korkuyor ? Yoksa birilerinden mi emir aldı ? Türban'ın Kuran'da var olup olmadığını tartısmak da bir sacmalık var yada yok ? Kime ne ? Sana gore yoktur . Ama diğerine gore vardır ? Bu bir özgürlük değil midir? Türkiye Özgür olarak adlandırılan bir ülke değil midir? Türban Sorununu AKP secimden önce halletmeye kalksa secim yatırımı yaptı denilecekti . Şimdi Yaptı %47'i gördü şımardı deniliyor ? Sizce Yaptığı şey demokrasinin gereği değil midir ?

Başbakan Değil midir? Müsterih olun Bize oy vermeyenlerin de kygılarını anlıyoruz. Onlarında kaygılarını gidereceğiz diyen ? Niye telallık yapmak yerine biraz sabredip icraatları gormuyorsunuz ? Neden Dinden bu kadar korkuyorsunuz ? Adam basbas bağar mıyor mu ? Sadece Yüksek öğretim için gecerli Kamuda gecerli değil diye halen neden altında baska bir şeyler ariyorsunuz ? yoksa Sizde mi AKP bastan gitsinde ülke 20 yıl geriye gitsin diyenlerden misiniz ?

Alevi konusuna gelince . ! AKP hükümeti değil midir alevilere kuca k açan ? bunu yaptığı halde hala daha Alevilere uzak olduğunu söylenen iktidar ? Alevi yurttaşlarımız maalesef ki CHP ve bazı sool partiler dısında Partilere guvenmiyorlarsa bu Ne AKP'nin nede MHP 'nin nede diğer sol partilerin suçu . ben AKP hükümetinin Alevileride kucaklamak niyetinde olduğunu amma Alevi yurttaşlarının büyük cogunluğunun bunu istemediğini goruyorum ? Sizler kör müsünüz _ yoksa hala daha AKP yi bu konudada suclucak mısınız ?

Şimdi gelelim carsafa cok uzun oldu biliyorum ama ?; Bu ülkede Annem de dahil ki Annem koyu AKP lidir kimse zorla kimseye carsaf giydiremez. Bunu iddaa etmek sacmalıktan ibarettir. AKP ' nin aslında her alanda özgürlük benimseyişi vardır ki buda bazılarını rahatsız etmektedir.

Saygılarımla ..

serkanaltay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AYT@C dedi ki:
Kamer Genc yanlış meslek seçmiş . Showmen olmalı . Bana çok itici geliyor Kamer Genc'im söylemleri hiç birine katilmiyorum .

Bu ülkede ne zaman Sağ Orjinli Tabanında azda olsa Dinine bağlı insanların olduğu bir parti gelse ülkede hemen kıyamet tellalları coğalır . Bu bir gercektir. Bundan 50 Yıl öncede Şeriat geldi deniliyordu. Erbakan 1996 da hükümet kurduğundada şeriat geliyordu. 2002 de AKP hükümeti kurulduğunda da seriat geliyordu . ?

Şimdi size soruyorum . ! AKP son seciminde %47 oy almış . Bu parti sadece Şeriat yanlılarını mı temsil etmiş oluyor ? Bu partinin içinde Liberal'i Sosyalistide var . Milliyetcisi de var .! Eski Anaplısıda Eski DP lisi de var . İçinde Erbakan'ın partisinden kopma kendisini yenilikci olarak adlandıranlarda var ? . Bu kadar karma bir partinin Şeriat'ı getirebilecek gücü sizce var mıdır ? Önce kendi içlerinde bolunmezler mi ? Bunları göremeyecek kadar saf mıyız? Yoksa birileri Bu ülkede Şeriat darbe Tellaliği yaparak bir şeyleri yok etmeye bir şeyleri saklamaya mı calisiyor ?

Gelelim Türban Konusuna Sayın baykal secimler öncesinde Secim otobüslerinde türbanlı bayanlar
kullanarak propaganda yaptı. Kendisi Başörtüsü sorununu çözeceğini söylüyordu. Ne değişti de şimdi bunu Laiklik tehlikesi olarak görüyor ? Yoksa bunu AKP yapacağı için mi korkuyor ? Yoksa birilerinden mi emir aldı ? Türban'ın Kuran'da var olup olmadığını tartısmak da bir sacmalık var yada yok ? Kime ne ? Sana gore yoktur . Ama diğerine gore vardır ? Bu bir özgürlük değil midir? Türkiye Özgür olarak adlandırılan bir ülke değil midir? Türban Sorununu AKP secimden önce halletmeye kalksa secim yatırımı yaptı denilecekti . Şimdi Yaptı %47'i gördü şımardı deniliyor ? Sizce Yaptığı şey demokrasinin gereği değil midir ?

Başbakan Değil midir? Müsterih olun Bize oy vermeyenlerin de kygılarını anlıyoruz. Onlarında kaygılarını gidereceğiz diyen ? Niye telallık yapmak yerine biraz sabredip icraatları gormuyorsunuz ? Neden Dinden bu kadar korkuyorsunuz ? Adam basbas bağar mıyor mu ? Sadece Yüksek öğretim için gecerli Kamuda gecerli değil diye halen neden altında baska bir şeyler ariyorsunuz ? yoksa Sizde mi AKP bastan gitsinde ülke 20 yıl geriye gitsin diyenlerden misiniz ?

Alevi konusuna gelince . ! AKP hükümeti değil midir alevilere kuca k açan ? bunu yaptığı halde hala daha Alevilere uzak olduğunu söylenen iktidar ? Alevi yurttaşlarımız maalesef ki CHP ve bazı sool partiler dısında Partilere guvenmiyorlarsa bu Ne AKP'nin nede MHP 'nin nede diğer sol partilerin suçu . ben AKP hükümetinin Alevileride kucaklamak niyetinde olduğunu amma Alevi yurttaşlarının büyük cogunluğunun bunu istemediğini goruyorum ? Sizler kör müsünüz _ yoksa hala daha AKP yi bu konudada suclucak mısınız ?

Şimdi gelelim carsafa cok uzun oldu biliyorum ama ?; Bu ülkede Annem de dahil ki Annem koyu AKP lidir kimse zorla kimseye carsaf giydiremez. Bunu iddaa etmek sacmalıktan ibarettir. AKP ' nin aslında her alanda özgürlük benimseyişi vardır ki buda bazılarını rahatsız etmektedir.

Saygılarımla ..
işte bu kadar dimii...
ama onlar yine de anlamak istemezler...

carpe diem 24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben kamer genç e tayyipsiz çarşaf giydirmek istiyorum irtibata geçsin bi benle ben onu bazıııııı arkadaşlara paslıyım görüsn kim kime nerde çarşaf giydiriyo allahuekber yaaaaaa töbe yaaaaaaa

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Şeriat, Türban vb...
Gündemin bu tür saçma konularla dolmasını isteyenler var. Sağolsun Medyamızda bunlara çok yardımcı oluyorlar. Arkadaşlar diyelimki ülkemizde şeriat olucak. Türkiye bir şeriat ülkesi olana kadar bu ülkenin Ordusu, Emniyet Güçleri, Anayasası, Mahkemesi, Meclisi yok mu?
Bu tür saçmalıklarla uğraştığımız kadar Bor Madenlerinin değerlendirilmesi gibi konularla uğraşsaydık. Şimdi Teknoloji konusunda Japonlara ders verirdik.
Bor Madenleri; http://tr.wikipedia.org/wiki/Bor_(element)
Bor Madeninin Stratejik Önemi; http://www.genbilim.com/content/view/564/39/

se7en

Profesör
Reaksiyon puanı
1
AYT@C dedi ki:

Saygılarımla ..

kardesim helal olsun sana yazın icin yürekten tsk ediyorum...

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Parti muhb yapmayı sevmem ama yazı cidden çok güzel emeğine sağlık öncelikle Akp karşıtı olan bir sürü yazılar, ahlaksız fotolar orda burda yayınlanıyor bence biraz gerçekleri görün akp çok iyi süper demiyorum ama partiler arasnda mantıklı geleni bence, hedefi gayesi var adamların en azındn. Seçimlerde söylediklerinin aksini yaratmıyor bu insnlar biz seçtik bu insanları başa şimdi de karalıyoruz. Zaten alınan oylarda belli bu durum...

alirizak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mila12 dedi ki:
Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, TBMM'nin en çok kürsüye çıkan milletvekili. Gündemde hangi konuşulursa konuşulsun, Genç kürsüye çıkıyor ve AK Parti'yi sert şekilde eleştiriyor.

'Tek kişilik muhalefet' denen Kamer Genç, bugün de TBMM Genel Kurulu'nda kürsüye çıktı ve savcılara 'AKP'yi kapatın' çağrısında bulundu. Genç, 'Erdoğan beyaz çarşafını giymiş geliyor. Savcılara sesleniyorum. Eğer siz AKP'yi kapatmazsanız, Erdoğan size kara çarşaf giydirecek" şeklinde konuştu. Genç'in bu sözlerine AKP'li milletvekilleri tepki gösterdi.

Kaynak
sana gülüyorum kamer. çiçekleri suladın mı bu arada? :))

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
alirizak dedi ki:
mila12 dedi ki:

Kaynak
sana gülüyorum kamer. çiçekleri suladın mı bu arada? :))
SAYIN KAMER GENÇ in çiçeklerine bu kadar takacağınıza başbakanınız tayipin zamanında yaptığı şeriatla iligili konulara taksanız diyecem ama işinize gelmez oda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...