Haber “Erdoğan sayesinde” etiketleri gündem olan Mahir Akkoyun gözaltına alındı

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,264

Eleştiriye tahammülleri yok, hemen gözaltı hemen korku imparatorluğu korksun bir daha yapamasın cüret edemesin.

Adam küfür mü etmiş?
Hakaret mi etmiş?

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,606

Eleştiriye tahammülleri yok, hemen gözaltı hemen korku imparatorluğu korksun bir daha yapamasın cüret edemesin.

Adam küfür mü etmiş?
Hakaret mi etmiş?
Bu ülkede hangi haber kanalı hangi doğru konuşan gazeteci varsa hep göz altına alınıyor zaten hiç şaşırmadım. ?

Size genç olarak söz veriyorum bu düzeni değiştireceğiz #SanaSöz değiştireceğiz. ❤️

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Gözaltına almak ile tutuklamak aynı şey değil bunu bir anlamak lazım önce...

Şimdi bu davranışı bağzıları güzellemeye çalışıyor ama uygun ve hoş hareketler değil. Hem yakışıksız hemde halk arasında yanlış işlere gider bu tarz davranışlar ilerleyen süreçte. Yarın Cumhur ittifakında başka türlüsünü yapar hoş olmaz halk arasında kin ve nefreti köpürtmekten başka.

Bu adam sosyal medya hesabına et resmi koysa ve yanına Erdoğan'ın resmini koyup senin yüzünden 300 TL oldu dese hakkıdır kimsede bir şey diyemez. Özgürlüğüdür eleştiri hakkıdır.

Ama adam bildiğin markete gidip kafasına göre ürünlerin üstüne stickers yapıştırıyor bu doğru değil.

O etin üstüne markete gidip böyle bir şey yapıştırılır mı ! Hijyenik olması gereken besinlere keyfi şeyler yapışyırıyor.

FtBTyl4X0AA-PRV

Veya kadın pedine yapıştırmış. ( Çıkarırken poşedi yırtsa ne olacak ! )

FtBTyl3WcAAIAFG

Bu tarz işlerde işlem şikayet ile başlar. Ben tutuklanacağını sanmıyorum ama 1-2 gün nezarette kalabilir nöbetçi mahkemeye çıkana kadar haftasonu girdi çünkü. Sonra tutuksuz yargılmaya devam edilecektir.

Reaksiyon puanı
5,171
Erdoğan'ın ağzının bu etiketlerden daha bozuk olduğunu düşünen dostum. Çok düşünme kafayı yersin bu ülkede... Hala bu insanları nasıl desteklerler akıl sır ermiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gözaltına almak ile tutuklamak aynı şey değil bunu bir anlamak lazım önce...

Şimdi bu davranışı bağzıları güzellemeye çalışıyor ama uygun ve hoş hareketler değil. Hem yakışıksız hemde halk arasında yanlış işlere gider bu tarz davranışlar ilerleyen süreçte. Yarın Cumhur ittifakında başka türlüsünü yapar hoş olmaz halk arasında kin ve nefreti köpürtmekten başka.

Bu adam sosyal medya hesabına et resmi koysa ve yanına Erdoğan'ın resmini koyup senin yüzünden 300 TL oldu dese hakkıdır kimsede bir şey diyemez. Özgürlüğüdür eleştiri hakkıdır.

Ama adam bildiğin markete gidip kafasına göre ürünlerin üstüne stickers yapıştırıyor bu doğru değil.

O etin üstüne markete gidip böyle bir şey yapıştırılır mı ! Hijyenik olması gereken besinlere keyfi şeyler yapışyırıyor.

FtBTyl4X0AA-PRV

Veya kadın pedine yapıştırmış. ( Çıkarırken poşedi yırtsa ne olacak ! )

FtBTyl3WcAAIAFG

Bu tarz işlerde işlem şikayet ile başlar. Ben tutuklanacağını sanmıyorum ama 1-2 gün nezarette kalabilir nöbetçi mahkemeye çıkana kadar haftasonu girdi çünkü. Sonra tutuksuz yargılmaya devam edilecektir.
Hala yapılan bunca hukuksuzlukları savunabilecek motivasyonu buluyorsunuz ya kendinizde helal olsun size. Diyelim ki bu seferki hukuksuzluk değil bunca zaman insanları benzer hukuksuzluklarla konuşmaya korkar hale getirdiler. Hiç rahatsız etmiyor mu bu yapılanlar sizi?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Hala yapılan bunca hukuksuzlukları savunabilecek motivasyonu buluyorsunuz ya kendinizde helal olsun size. Diyelim ki bu seferki hukuksuzluk değil bunca zaman insanları benzer hukuksuzluklarla konuşmaya korkar hale getirdiler. Hiç rahatsız etmiyor mu bu yapılanlar sizi?

Arkadaşım azcık mantıklı düşün bu ülkede 300-500 kişi yaşamıyor 85-90 milyon insan var. İpini koparan market market dolaşsa tüm ürünlerin ürstüne kendi ucuz siyaseti için stickers yapıştırsa ne olabilir diye düşün bir...

Kendi resim olarak istediğini yapabilir sosyal medyasında hakaret olmadıkça yayınlayabilir. Ne kadar rahatsızda etse. ( Aynı kişi TOGG için dalga geçiyor BOGG diyor AKP sembolünü değiştiriyor soğan yapıyor . Erdoğan resmini flan değiştiriyor ama bunlar suç değil. )

Lakin kendini marketçi yerine koy birileri geliyor senin satacağın ürünlerin üstüne bir şeyler yapıştırıyor iyi olur diyorsan SAVUNMAYA DEVAM ET...

Erdoğan'ın ağzının bu etiketlerden daha bozuk olduğunu düşünen dostum. Çok düşünme kafayı yersin bu ülkede... Hala bu insanları nasıl desteklerler akıl sır ermiyor

KK kendisi diyor bize katılmayın diye ben ne yapayım. !!! Sen Selahattin Demirtaş serbest bırakılsın diyorsan katılabilirsin.

Reaksiyon puanı
5,171
Arkadaşım azcık mantıklı düşün bu ülkede 300-500 kişi yaşamıyor 85-90 milyon insan var. İpini koparan market market dolaşsa tüm ürünlerin ürstüne kendi ucuz siyaseti için stickers yapıştırsa ne olabilir diye düşün bir...
Dediğim gibi dostum hadi bu seferkide hukuksuzluk olmasın.

Adam o stickerları çıkarmamış, orada bırakmış olsun sonra market sahibide bunu görüp şikayetçi olmuş olsun ve bu yüzden gözaltına alınsın. Olay senaryosunun bu şekilde işlediğine inanıyorsan eyvallah.

Ama birde şu senaryo var. Yüksek yüksek tepelerden biri sosyal medyada gezinsin. Karşısına bu çıksın. Hadi bakalım kendisi cumhurun hukukcusu ya... Açsın bu erdoğana karşı hakarete bakan 3-5 savcıdan birine telefon. Sonra o savcı gözaltı kararı çıkartsın. Buda diğer senaryo. Hangisi doğrudur sana bırakıyorum.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Açmış bu erdoğana karşı hakarete bakan 3-5 savcıdan birine telefon. Sonra o savcı gözaltı kararı çıkartmış. Buda diğer senaryo. Hangisi doğrudur sana bırakıyorum.

Bu tarz işlerde ŞİKAYET ile açılır davalar ve sıradan bir şahıs çok rahat şikayet edebilir. Veya market sahibi çok kolay gidip şikayet edebilir.

Bu paylaşımları yapan kişinin sosyal medya hesabına girersen orada birileri yazmış zaten seni şikayet edecez diye. Kafanızda çok fazla kuruyor ve abartıyorsunuz. Savcılar hakimler flan diye.

Reaksiyon puanı
5,171
Bu tarz işlerde ŞİKAYET ile açılır davalar ve sıradan bir şahıs çok rahat şikayet edebilir.

Bu paylaşımları yapan kişinin sosyal medya hesabına girersen orada birileri yazmış zaten seni şikayet edecez diye. Kafanızda çok fazla kuruyor ve abartıyorsunuz. Savcılar hakimler flan diye.

Adam mesajı paylaşmış seni şikayet edecez diyenlerin.
Tamam senin için güncellerim tekrardan. Adamın biri cimere şikayet etsin. Hadi bakalım kendisi cumhurun kurumu ya... İletsin bu erdoğana karşı hakarete bakan 3-5 savcıdan birine. Sonra o savcı gözaltı kararı çıkartsın.

KK'ya yapılan hakaretler şikayet edilmiyor mu sanıyorsun. Neden bu gözaltıları sadece Erdoğana karşı açılan hakaret davalarında görüyoruz?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
KK'ya yapılan hakaretler şikayet edilmiyor mu sanıyorsun. Neden bu gözaltıları sadece Erdoğana karşı açılan hakaret davalarında görüyoruz?

Çünkü TCK'ya göre Cumhurbaşkanına hakaret suç ve yatarı var.

TCK'ya göre sadece Atatürk ve Cumhurbaşkanına hakaret suç.

Normal bireylere hakaret PARA CEZASI... Meral Akşener'in binlerce kişiden tazminat almışlığı var şikayet ederek.

Süleyman Soylunun annesi hastaydı bir ara hastanede yatarken annesine çok ağır ama öyle böyle dğeil küfürler edilmiş. İç İşleri bakanı devletin içişleri bakanıyım ama elimden bir şey gelmiyor diye neredeyse ağlayacaktı.

Not: yarın öbürgün kazara KK Cumhurbaşkanı olursa onun içinde geçerli Cumhurbaşkanına hakaret suç ve şikayet halinde işlem yapmak zorundalar hakaret varsa. Çünlü Türk Ceza kanunda maddesi var. Uygulamazsalar suç işlemiş olurlar.

Reaksiyon puanı
5,171
Çünkü TCK'ya göre Cumhurbaşkanına hakaret suç ve yatarı var.

TCK'ya göre sadece Atatürk ve Cumhurbaşkanına hakaret suç.

Normal bireylere hakaret PARA CEZASI... Meral Akşener'in binlerce kişiden tazminat almışlığı var şikayet ederek.

Süleyman Soylunun annesi hastaydı bir ara hastanede yatarken annesine çok ağır ama öyle böyle dğeil küfürler edilmiş. İç İşleri bakanı devletin içişleri bakanıyım ama elimden bir şey gelmiyor diye neredeyse ağlayacaktı.

Not: yarın öbürgün kazara KK Cumhurbaşkanı olursa onun içinde geçerli Cumhurbaşkanına hakaret suç ve şikayet halinde işlem yapmak zorundalar hakaret varsa. Çünlü Türk Ceza kanunda maddesi var. Uygulamazsalar suç işlemiş olurlar.
Bu TCK 299 da malum kişinin döneminde ortaya çıktı. Bunların hiçbiri insanlara dayatılan korku siyasetini haklı çıkarmıyor.

Bir ülkede özgür düşünce desteklemezse, o ülkede siz ufku açık yeni nesil yetiştiremezsiniz.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Hakaret siyasi olarak birilerinin işine gelmeyen şeylerin söylenmesi değildir. Sizide suçlayamıyorum 20 yıldır bu hükümetle beyniniz yıkanmış.

Arkadaşım çok biliyorsa muhalefet iktidar olunca Atatürk e ve devlet büyüklerine devlet makamlarına hakareti kaldırır o zaman ne diyeyim.

TCK'da böyle bir suç olmaz ve herkese sabah akşam birbirine sövsün saysın istediğiniz hayal ettiğiniz ülke buysa buyursunlar yapsın tutan engelleyen mi var.

Ben şahsen devletin değerlerine ve ülkenin makanlarına hakaret veya küfür etmem. Edeninde ceza alması gerektiğini savunurum bu kadar basit.

KK'yi gram sevmem beğenmem siyasetini ve söylemlerini benimsemem ama kazara o bile Cumhurbaşkanı olsa makama saygıdan hakaret etmem dalga geçmem.

Reaksiyon puanı
5,171
Arkadaşım çok biliyorsa muhalefet iktidar olunca Atatürk e ve devlet büyüklerine devlet makamlarına hakareti kaldırır o zaman ne diyeyim.

TCK'da böyle bir suç olmaz ve herkese sabah akşam birbirine sövsün saysın istediğiniz hayal ettiğiniz ülke buysa buyursunlar yapsın tutan engelleyen mi var.
Uygulanışta düzenlenecek zaten. Hile yapana "haysiyetsiz" demekle sayıp sövmek arasında çok büyük farklar var dostum.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,264
Tamam senin için güncellerim tekrardan. Adamın biri cimere şikayet etsin. Hadi bakalım kendisi cumhurun kurumu ya... İletsin bu erdoğana karşı hakarete bakan 3-5 savcıdan birine. Sonra o savcı gözaltı kararı çıkartsın.

KK ye çok fazla hakaret küfür var internette, ve çok fazla pkk ile özleştiriliyor KK PKK evliliği yaptırıyorlar, KK yapılan muameleyi rte ye yapsan içeriden çıkamazsın ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
KK ye çok fazla hakaret küfür var internette, ve çok fazla pkk ile özleştiriliyor KK PKK evliliği yaptırıyorlar, KK yapılan muameleyi rte ye yapsan içeriden çıkamazsın ?

Bakın HDP'li isimler neler diyor ! HDP bunları derken halk neler demez.

Bana söyler misin Kemal Kılıçdaroğlu en son ne zaman HDP'yi eleştirdi ? Veya ağız dolusu PKK'yı eleştirdi kınadı. Terörü lanetliyoruz deyip geçiyor adını bile söylemiyor çoğu zaman.

Bak adamlar Öcalana özgürlük diyor. Kapalı kapılar arkasında konuştuklarınızı burada da açıklayın diyor.

KK kendi ağızı ile ilk iş Selahattin Demirtaş'ı serbest bıkaracaz diyor. ( Tarafsızca yargılayacaz suçsuz ise salıcaz demiyor bak SERBEST BIRAKACAZ diyor. )

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bu arada bu kişi tam tahmin ettiğim gibi mesai bitmeden serbest bırakılmış...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Diyorum ya işte korku siyaseti... korku adaleti...

Arkadaşım TCK'ya göre suç olan bir konu HAKKINDA ŞİKAYET OLAN herkes önce ifadeye çağrılır ve mahkemeye çıkana kadar gözaltında tutulur. Bu prosedür zaten... Orada şikayet incelenir tutuklamaya gerek yoksa salınır veya tutuksuz yargılama başlar veya tutuklanır

Muhalefetin ve muhaliflerin şunu abartma huyu gene yok mu !

Not: Bu arada bu tutuklanan arkadaş İzmir Belediyesinde grafiker olarak çalışan biriymiş... Yani öyle gençlik hareketi flan değil bildiğin CHP belediyesi çalışanı çıkmış.

Eski twitleride fena. ( Ülkücülere fena laflar etmiş. )

68a63d9f-o5vmimzga4ipnmx5bhgzc.jpeg

5edc2ac9-v36ewwvpitnvdlshzmutti.jpeg

87a279d8-v0rqlmbqqgj61ngg3we3k.jpeg

Son düzenleme:

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,264

Ben şahsen devletin değerlerine ve ülkenin makanlarına hakaret veya küfür etmem. Edeninde ceza alması gerektiğini savunurum bu kadar basit.

KK'yi gram sevmem beğenmem siyasetini ve söylemlerini benimsemem ama kazara o bile Cumhurbaşkanı olsa makama saygıdan hakaret etmem dalga geçmem.
Sen Erdoğandan başka kimseyi sevmiyorsun zaten sana kimi çıkarsalar kabul etmeyeceksin, senin 14 mayısta beş para etmez oyuna gerek yok, gemi batıyor Erdoğanı terk eden etti

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Sen Erdoğandan başka kimseyi sevmiyorsun zaten sana kimi çıkarsalar kabul etmeyeceksin, senin 14 mayısta beş para etmez oyuna gerek yok, gemi batıyor Erdoğanı terk eden etti

Mansur Yavaş ayarında bir aday çıkarsalar okeydim ben.

O kadar aday ve seçenek içinde yıpranacak diye diye son güne gelip masaya dayatarak sizin bile beğenmediğiniz istemediğiniz 12 yılda 10 seçim kaybeden 75 yaşındaki KK'ye ve onun yancısı 4 partiye nasıl oy vereceksiniz bakalım görecez :)

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,728

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Kendisinin yaptığı bir açıklamada okudum bulursam atacağım.

Buyurun.
Kendisinin dediği gibi tanıdık marketlere "İzin alarak" yapıştırıyor.

Hocam kimsenin aklı ile dalga geçmeyin lütfen. Poliste verdiği ifade ise TAM TERSİNİ SÖYLEMİŞ.

1680972532677.png

Not: İzin almadan yapıştıramazsın zaten SUÇ olur.

Kendide bunu BAL GİBİ biliyor...
1680972631237.png

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,728
Hocam kimsenin aklı ile dalga geçmeyin lütfen. Poliste verdiği ifade ise TAM TERSİNİ SÖYLEMİŞ.
Kimsenin aklı ile dalga geçtiğim yok direkt olarak arkadaşın attıklarını ilettim, kendisinin o açıklamada büyük marketlerden bahsettiğinden düşünüyorum.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Kimsenin aklı ile dalga geçtiğim yok direkt olarak arkadaşın attıklarını ilettim, kendisinin o açıklamada büyük marketlerden bahsettiğinden düşünüyorum.

Her zaman ki gibi bu olayı sosyal medyada çarpıtmaya çalışanlar var. Burada mesele yaptığı resimler veya stickerlar değil. Onları izinsin 3-4 mağazaya yapıştırması. Bunlar izin verilecebilecek şeyler değil çünkü Bim ŞOK A101 gibi mağazaları nasıl neye izin verebilir orada çalışan. Veya elbiselere ayakkabıalra yapıştırmış Boyner benzeri bir mağazada.

Yoksa köy bakkalına git istersen iznini aldımı çıplak kadın tablosu as kim ne diyebilir özel mülke...

Ama yakışıksız ve hoş değil bu tarz hareketler. Bunları sosyal medyada paylaşmasına hiç bir şey diyen yok. ( Tabii bu şahıs İzmir belediyesinde çalışan statüsünde veya Memur statüsünde ise oda yanlış aslında. ) Ama Dediğim gibi asıl mesele izinsin marketlere yapıştırma ve bunu akım adı altında yayma çabası.

AKP'li hesaplarda misilleme yapmış kendince şeyler yapmış. Böyle böyle seviye düşüyor işte benim eleştirim ona. Boşu boşuna nefret ortamı ve ayrışma ortamı yaratılıyor.

FtH3830WcAA2O5I

FtH3831X0AMEar8

FtH3832XwAI8Vhg

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,728
Her zaman ki gibi bu olayı sosyal medyada çarpıtmaya çalışanlar var.
Sosyal medya dalgası ile olay bir duruş sergilemekten ziyade bir nefret hareketine dönüşüyor evet bu konuda haklısınız.

Arkadaş zaten izin alınarak yapılmasının öneminden daha önce bahsetmiş, izinsiz bir şekilde yapılmasına ben de karşıyım.