Erdoğan, İdlib saldırısının ardından kameralar karşısına geçip gülmesini eleştirenlere ilk kez yanıt verdi

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'de 33 askerin yaşamını yitirdiği saldırının ardından ilk açıklamasında espriler yapmış, olayın ardından gülmesi eleştiri konusu olmuştu. Erdoğan eleştirileri 'şeytani bir kampanya' olarak niteledi

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eski milletvekilleriyle buluşmasında ‘gülme anı’na ilişkin videoya eleştirileri “Şeytani bir kampanya” diye yanıtladı. Erdoğan “Orada bir ironi var. Trump’la yaptığım bir görüşmeyi aktarıyorum. Her tarafı ironik olan bir görüşmeyi ortaya koymak için söylenen bir söz” dedi.

Hürriyet'in haberine göre Erdoğan başkanlığında önceki gün AKP Genel Merkezi’nde toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü. Edinilen bilgiye göre Erdoğan’a eski İstanbul milletvekilleri ile geçen hafta sonu düzenlenen toplantıdaki “gülme” videosu izletildi ve konu üzerinde tartışma yapıldı. Şehit haberlerinin ardından kamuoyunda tartışma yaratan videoyu izlerken sinirlendiği görülen Erdoğan, “Orada bir ironi var. Trump’la yaptığım bir görüşmeyi aktarıyorum. Her tarafı ironik olan bir görüşmeyi ortaya koymak için söylenen bir söz. Bu şeytani bir kampanya. Değerlerimizden uzak bu yaklaşımı hayretler içinde karşılıyorum” diyerek sitem etti.

GÜLME ANI

Erdoğan’ın İdlib’de 36 askerin hayatını kaybettiğini açıkladığı konuşmasında sarf ettiği sözler ve Trump’la olan diyalogunu gülerek anlatması büyük tepki çekmişti. Erdoğan’ın gülerek anlattığı diyalog sırasında Berat Albayrak’ın da kahkaha attığı anlar kameralara yansımıştı.

Erdoğan'ın güldüğü görüntüler Twitter'da TT olmuş, çok sayıda yurttaş duruma tepki göstermişti.

Son mesajlar