Epic Games "üzgünüz, bu hesabın satın alma yetkisi bloke edilmiş. lütfen müşteri hizmetleriyle iletişime geç."

emreH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba, Fortnite'ta bir alışveriş yapıcaktım kartı reddetti bikaç kere sonrasında da şu uyarıyı verdi "üzgünüz, bu hesabın satın alma yetkisi bloke edilmiş. lütfen müşteri hizmetleriyle iletişime geç." . Bunu nasıl düzeltebilirim çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olsun, şimdiden teşekkür ediyorum.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Merhaba, Fortnite'ta bir alışveriş yapıcaktım kartı reddetti bikaç kere sonrasında da şu uyarıyı verdi "üzgünüz, bu hesabın satın alma yetkisi bloke edilmiş. lütfen müşteri hizmetleriyle iletişime geç." . Bunu nasıl düzeltebilirim çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olsun, şimdiden teşekkür ediyorum.

Kart Sahibi Her Kim Ise, Kredi veya Bankamatik Karti Farketmez, Müsteri Hizmetlerini Arayip Bu Islemi Yapan Kisinin Siz Oldugunuzu Blokeyi Kaldirmalarini Rica Edin.

emreH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kart Sahibi Her Kim Ise, Kredi veya Bankamatik Karti Farketmez, Müsteri Hizmetlerini Arayip Bu Islemi Yapan Kisinin Siz Oldugunuzu Blokeyi Kaldirmalarini Rica Edin.
Bloke banka kaynaklı mı? Epic Games'te alıyorum bu uyarıyı.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Bloke banka kaynaklı mı? Epic Games'te alıyorum bu uyarıyı.

Bloke Bankadan Oldugu Icin Boyle Uyari Veriyor.
Yani Kartiniz Internet Uzerinden Satin Alma Isleminlerine Otomatik Bloke Almis DurumdaNerden Alirsaniz Alin Bu Uyariyi Verir Normalde. Yani Satin Alim Yaptiginiz Yerden Bu Uyariyi Veriyor Olmasi Islem Gecersiz Demek Istiyor.
Bankayi Arayip Durumu Anlatin Onlar Anlar Zaten.

emreH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bloke Bankadan Oldugu Icin Boyle Uyari Veriyor.
Yani Kartiniz Internet Uzerinden Satin Alma Isleminlerine Otomatik Bloke Almis DurumdaNerden Alirsaniz Alin Bu Uyariyi Verir Normalde. Yani Satin Alim Yaptiginiz Yerden Bu Uyariyi Veriyor Olmasi Islem Gecersiz Demek Istiyor.
Bankayi Arayip Durumu Anlatin Onlar Anlar Zaten.
Bankayı aradım böyle bir durumun olmadığını söylediler. Bu daha önce sizin başınıza geldi mi?

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Bankayı aradım böyle bir durumun olmadığını söylediler. Bu daha önce sizin başınıza geldi mi?

Geçen Sene Olmuştu ve Bankayı Arayıp Durumu Anlattım Hemen Halettiler.

MustafaB4r4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bendede var. musteri hizmetlerine yazdım bu cevabı aldım
Talebini gönderdiğin için teşekkürler. Yaşadığın sorun bizim için önemli ancak COVID-19'la alakalı güvenlik önlemleri nedeniyle normalden daha uzun bekleme süresiyle karşılaşabilirsin. Güncel yoğunluğa bağlı olarak bekleme sürenin 9 güne kadar çıkabileceğini tahmin ediyoruz. Sabrın ve anlayışın için teşekkür ederiz.

Bu arada, işte bilinen sorunlar hakkında size yardımcı olabilecek bazı makaleler

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Aynı hatayı bende alıyorum 1 saat önce aldığım kartla şimdi alamıyorum. Başka kartlarda denedim aynı hata. Farklı ödeme yöntemlerinde de aynı hatayı alıyorum. Bank havale eft, ininal vs hiç biri olmuyor. Çözümünü bulamadım maalesef.

huseynefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bulamadınız mı arkadaşlar aynı sorunu yaşıyorum bende halkbank banka kartı kullanıyorum

TEKNO_Kerem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben kredi kartı ile satın alabiliyorum ama innial kart ziraat bankası gPAY iş bankası gibi yerlerden alamıyorum bana innial kart gerekiyor ama daha kart numarasını kayma yerine bile gelmeden uyarı veriyor kredi kartımda yok bende innial var
Mesaj otomatik birleştirildi:

24 saat sonra denediğimde düzeldi bende.
ben çok denemiştim o yüzden olabilirmi ??

neyse bakalım bende 24 saat bekleyim

başka epic games hesabı açtım oluyor ama bu hesap değerli şeyler var

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Bir kaç kez üst üste deneyince bütün kartlarda hata vermeye başlıyor 24 saat bekleyin bence tekrar deneyin. Birde bankamdan aldığım bilgi epic games 3d güvenlik kullanmadığı için çoğu kartı kabul etmiyormuş 3d özelliği kapalı olan bir kart kullanılması gerekliymiş.

TEKNO_Kerem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
6 kere falan denedim kredi kartı ile

Ekran Alıntısı.PNG

aynı bu hatayı veriyor

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Kuveyt Türk oyun sitelerini engellenmiş galiba. Benim de geçen sene Steam'da başıma geldi. Steam'dan alışverişe izin vermiyordu.
Başka kart ile deneyin.
Yok hocam arkadaşa da dediğim gibi 24 saat bekledikten sonra düzeldi ayrıca steamda uzun zamandır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım Kuveyt kredi kartı ve ATM kartıyla alışveriş yapıyorum sorunsuz.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Yok hocam arkadaşa da dediğim gibi 24 saat bekledikten sonra düzeldi ayrıca steamda uzun zamandır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım Kuveyt kredi kartı ve ATM kartıyla alışveriş yapıyorum sorunsuz.
Bende geçen sene olmadı. Yani alışveriş yapamadım. Bankayı (Kuveyt Türk) arayıp Steam alışverişime bankanın ret verdiğini söylediğimde kredi kartının oyun sitelerinden alışverişte kullanılamadığını söyledi. Belki çok şikayet olduysa engeli kaldırmışlardır. Veya müşteri temsilcisi beni yanlış yönlendirmiş de olabilir. Çünkü Kuveyt Türk Kredi kartı ret verince hemen ardından başka bankanın kredi kartı ile Steam'dan alışveriş yaptım.

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Muhtemelen sorun farklıydı hocam yanlış yönlendirmişler sizi ? 4 senedir steamda sorunsuz kullanıyorum.

abdullah09920

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fortinte v papel alcam diyorki bu hesbın satın alaması bloke edilmiş diyor ardan kaç saat geçese düzelir bilen varmı

abdullah09920

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
24 saat bekldim aynı kredi kartını yazdım olmadı hala bloke edlmiş diyor

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23
24 saat bekldim aynı kredi kartını yazdım olmadı hala bloke edlmiş diyor
2 sefer başıma geldi her ikisinde de beklemek çözüm oldu. Sizin durum farklı demekki bankanızla görüşün daha iyi olur. Birde aynı kartla epic üzerinden alışveriş yaparken 3D güvenliğini kapatabiliyorsanız öyle deneyin epic games de 3D güvenlik olmadığı içinde sorun çıkabiliyor.

TEKNO_Kerem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba dediğiniz her şeyi yaptım aradan uzun zaman geçti ama işe yaradı alabildim teşekkür ederim ama şimdi yine bir sorunum var yine başka bir şey satın almaya çalışıyorum daha ilk deneyişimde aynı hatayı veriyor bide ben geforce now platformundan oynuyorum onun etkisi olabilirmi acaba

bir önceki google chrome den satın almıştımda