epic games steam ın yerini yavaş yavaş alırken steam ın yaptığı(bedava olan oyun)

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Steam'in yerine geçecek platform kolay kolay gelmez. Olay sadece oyun değil. Pazar, atöyle, topluluklar ve özellikle de profil özelleştirme gibi birçok seçenek Steam'i ayıran özellikler. Misal ben, Epic üzerinde aynı oyun 40-50 TL daha ucuz olsa da almam. Epic'den sadece exclusive oyun alıyorum.

Beceriksiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
40 50 tl ucuz olursa neden almazsın ki

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
40 50 tl ucuz olursa neden almazsın ki
Misal FM 2020 diyelim. Şu hayatta en çok oynadığım oyun serisi FM'dir. Oyunu aldıktan sonra atölye ögelerini kullanamazsam ben ne yapayım o oyunu. Ayrıca, oyunlarımın tek platformda durmasını daha çok seviyorum. Farklı farklı programlar ile uğraşmak istemiyorum.

Beceriksiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
pazarın csgo dan başka oyunlarda pek etkisi yok atölye profil topluluk özelliklerinin gelip. zamanla steam ve epic games rekabet içinde olacaklarını düşünüyorum. epic games böyle oyunları bedava yapmaya devam ederse daha çok kullanıcıya ulaşır gibi geliyor bana

Beceriksiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
o kadar hafife almayın ark veya başka oyunların bedava olacağı söylentileri var

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
pazarın csgo dan başka oyunlarda pek etkisi yok atölye profil topluluk özelliklerinin gelip. zamanla steam ve epic games rekabet içinde olacaklarını düşünüyorum. epic games böyle oyunları bedava yapmaya devam ederse daha çok kullanıcıya ulaşır gibi geliyor bana
Epic'i ücretsiz oyun haricinde kullanan insan sayısı çok az. Gelirlerinin çoğunu Fortnite'dan sağlıyorlar hala. Bu bedava yönteminin ne kadar sürdürülebilir olacağını zaman gösterecek. Steam saçma sapan hatalar yapmazsa ben sanmıyorum böyle bir şeyin olacağını. Adamların bir Half Life 3 çıkarmasına bakar.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
2 firma oturmuşlar oyunlarını bedava yapıyorlar , oyuncular da sessizce izliyor , ekmeklerinin peşindeler :)

Reaksiyon puanı
7,999
Epic Games uzuuun süre geçemez. Steamin Topluluk ve arkadaşlarınla iletişim olayı çok daha başarılı. Mesele ücretsiz oyun değil kaliteli platform. Steam de bu konuda gayet başarılı.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Epic games cirosi milyar dolarları aştı gta 5 i ücresizvermeyi geç bu adamlsr detroiti 20 tl ye verdi ps5 ile yeni oyun motoru çikartıyorlar videosu var bunun youtube 'da pazar atölye profil özelleştirmeyi 2 günde eklerler epic games sadece gta 5 ile milynları üzerine çekti bundan sonra steamı unutun bence şahsen ben epic gamesden alışveriş yapacagim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Epic Games uzuuun süre geçemez. Steamin Topluluk ve arkadaşlarınla iletişim olayı çok daha başarılı. Mesele ücretsiz oyun değil kaliteli platform. Steam de bu konuda gayet başarılı.
Ek olarak Steam'i kazanç merkezi olarak kullanan da birçok insan mevcut. Kuratörler olsun, profil satanlar olsun, pazar satışı yapanlar olsun. Bu özelliklerin Epic için gelip kullanıma yayılması çok zor.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Sadece gta 5 olsa epicgames belki işi zordu ama 2019 yılından beri ücretsiz oyun veriyr just cause 4 watch dogs falan filan benim hesapta rahat 500tlilk (1ayda topladım sadece )oyun vardir hepside bedava :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kim nederse desin epicgames tahtı alcak steam ssdece oyunsatıyor epc games oyun bile yapıyor fortniteden zaten tonlapara kırdılar

Reaksiyon puanı
144
Sadece gta 5 olsa epicgames belki işi zordu ama 2019 yılından beri ücretsiz oyun veriyr just cause 4 watch dogs falan filan benim hesapta rahat 500tlilk (1ayda topladım sadece )oyun vardir hepside bedava :)

Kim nederse desin epicgames tahtı alcak steam ssdece oyunsatıyor epc games oyun bile yapıyor fortniteden zaten tonlapara kırdılar
Valve'in Steam'e sahip olduğunu biliyorsundur umarım. Adamlar herhangi bir oyun serisinin devamını çıkarsalar anında patlar. Şu an komik bir hamle yaptılar ama :)

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Ek olarak Steam'i kazanç merkezi olarak kullanan da birçok insan mevcut. Kuratörler olsun, profil satanlar olsun, pazar satışı yapanlar olsun. Bu özelliklerin Epic için gelip kullanıma yayılması çok zor.

steam'in kickstarterları sayesinde ne oyunlar çıktı, workshop'un enginliğine girmiyorum bile. steamlink, remote share, family share, broadcast, curatorler, oyun forumları. türkiye'de oyunculuk kültürünün yayılmasına katkısı.

bilinçli insan görünce seviniyorum.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Yani epicgames her alanda adım atıyor steamden bişey göremiyouz ps5 için bi oyun tanısta oyunlarda indirim fln yapsa neysede oluğu yerde atım atıyor steam

Yarın gene 10 tlik kupon vercem diye 40 dereden su getittir kesin eminim

Beceriksiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Benim de demek istediğim epic games oyunları ucuz ve ücretsiz yapmaya devam ederse birçok kullanıcıya ulaşacak ve adını duyuracak ve steama gerçek bi rakip olacak

Reaksiyon puanı
144
Yani epicgames her alanda adım atıyor steamden bişey göremiyouz ps5 için bi oyun tanısta oyunlarda indirim fln yapsa neysede oluğu yerde atım atıyor steam

Yarın gene 10 tlik kupon vercem diye 40 dereden su getittir kesin eminim
Daha 1 ay önce yeni VR oyunu çıktı. Yeni gelecek oyunların habercisi bu.

Beceriksiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
origin ve uplay in kendi yaptıkları oynlardan başka adlarını duyamazken epic games bize steam ın karşısında seçme şansı sunuyor ama steam ın yerine geçebilir mi onu bilemiyorum.

Reaksiyon puanı
7,999

Steam oyun yapmıyor mu? Steam Valve’a bağlı ve Counter Strike , Garyys Mod, Half Life , Left 4 Dead serisi gibi efsaneleşmiş oyunları piyasa sürdüler.

Siz ücretsiz oyun dağıttığı için Epic Gamesi savunuyorsunuz ancak Steam ücretsiz oyun dağıtması dışında her yönüyle Epic Games den çok üstün bir platform. Ayrıca profil özelleştirme gibi şeylerin 1 2 günde yapılması imkansız gibi bir şey.

uPlay de gayet başarılı yapımları dağıttı ücretsiz olarak ancak bir zaman popüler oldu sonra yine eski günlerine döndü. Assasin’s ve Rainbow Six oyuncuları yoğunlukta kullanıyor. Epic games oyun dağıtmayı bırakırsa yine eskisi gibi Fortnite oyuncularına kalır büyük ihtimalle.

500TL etse nolacak o hesaba kim para verip alır ki? Zamanında bedava oyunları toplayıp hesabım değerli demek saçma. Sadece oynarsın o kadar yoksa yok hesabım 200tl yok 500tl derseniz kendinizi kandırırsınız. Değeri o kadar değil siz de biliyorsunuzdur.

Son düzenleme:

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Sonynin çıkaracağı Ps5 görüntüntülerinin en çok konuşulan ışıklandırma ve bir heykele 20 milyon uçgen sığdırıp muhtşem grafikle beni bile baştan cıkaran oyun içi görüntüler epic games mühendisleriyle tasarlanmış, karşılaştırken sadece oyun pazarlama tarafından bakmk yanlış olur steamde böyle yenilikler getirsinde oyun dünyasınada onu destekliyelim...

Eğer steam hala Counter Strike , Garyys Mod, Half Life , Left 4 Dead serisi gibi oyunlarla bizi oyalayacaksa zaten bıraksın bu işleri yeni grafik yeni oyun yenilikler lazım yani yeni çıkan hiçbir oyun belki hallf life cs 1.6 gta san yda vice yerini tutmaz ama yenilik lazım

Son düzenleme:

oguzhanbatiyel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Steam ayda ortalama 90 100 milyon aktif oyuncuya sahip. Epic Games ise tüm dünyanın yaptığı kupon vereyim, AAA oyunları 20 lira verseler bile satayım şeklinde. Steam şu an böyle şeylere ihtiyaç duymuyor. Tıpkı çok bilinen markaların nadiren reklam yapması gibi. Epic işlevsellik olarak bence steamin çok gerisinde fakat steamin anlaşmadığı oyunlarla da anlaşarak çok az bir kitleyi kendine kalıcı olarak çekiyor. Yine de en az bir 5 yıl daha (Oyun dünyası değişmemeye devam ederse) geçmesi lazım.

Reaksiyon puanı
7,999
Sonynin çıkaracağı Ps5 görüntüntülerinin en çok konuşulan ışıklandırma ve bir heykele 20 milyon uçgen sığdırıp muhtşem grafikle beni bile baştan cıkaran oyun içi görüntüler epic games mühendisleriyle tasarlanmış, karşılaştırken sadece oyun pazarlama tarafından bakmk yanlış olur steamde böyle yenilikler getirsinde oyun dünyasınada onu destekliyelim...

Eğer steam hala Counter Strike , Garyys Mod, Half Life , Left 4 Dead serisi gibi oyunlarla bizi oyalayacaksa zaten bıraksın bu işleri yeni grafik yeni oyun yenilikler lazım yani yeni çıkan hiçbir oyun belki hallf life cs 1.6 gta san yda vice yerini tutmaz ama yenilik lazım
Zaten grafik motoru güncellendi. Half Life Alyx mesela bakabilirsiniz. Ek olarak CS GO da güncellenecek yazın. Ayrıca Valve bir tane devam oyunu çıkartsa piyasa sallanacak. Boşuna triplere girmeye gerek yok.

Ayrıca Unreal Engine ile Epic Games Launcher arasında nasıl bir bağ kurdunuz?

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Bahsettiğim olay unreal engine değil en son çikan unreal engine 5 tanıtımıda epic games tarafından yapıldı Epic Games, Unreal Engine 5’in PlayStation 5'te çalışan demosunda video grafiklerin nasıl görüneceğini anlamamız açısından bir video yayınladı. zaten

. Arkadada epic games logosunu görmek zor değil

Reaksiyon puanı
7,999

Zaten grafik motoru güncellendi. Half Life Alyx mesela bakabilirsiniz. Ek olarak CS GO da güncellenecek yazın. Ayrıca Valve bir tane devam oyunu çıkartsa piyasa sallanacak. Boşuna triplere girmeye gerek yok.

Ayrıca Unreal Engine ile Epic Games Launcher arasında nasıl bir bağ kurdunuz?
Bahsettiğim olay unreal engine değil en son çikan unreal engine 5 tanıtımıda epic games tarafından yapıldı Epic Games, Unreal Engine 5’in PlayStation 5'te çalışan demosunda video grafiklerin nasıl görüneceğini anlamamız açısından bir video yayınladı. zaten

. Arkadada epic games logosunu görmek zor değil
Unreal Engine biliyorum Epic Gamesin ancak Launcher ile alakasız.