Oyun Epic games,Apple’a karşı savaş ilan etti.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

TheTruthHurts

Profesör
GÜNCEL BİLGİLENDİRME:

Google da az önce kurallara aykırı olduğu için Fortnite’ı Play Store’dan kaldırdı.

bak oyun içinde para alması çok matıksız gerçekten mantıksız hani oyun paralı olsa tamam bişi demiycem de sen yani oyun içinde alıyor vallaha açsın davasını hiç bir zaman sevmedim ios işletim sistemi olan telefonları
Yalnız Play Store için de aynı şey geçerli.

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
Fortnite ironik bir video da yayınlanmış Apple'ın ilk reklamına gönderme :)

Şunu da ekleyeyim 193 milyar dolar nakte sahip olan bir kuruluş milyonlarca kullanıcısını 2 dolar için mağdur ediyorsa bu gerçekten cepçiliktir.
Aynı şey Google için de geçerli. Neyse burada en karlı yine Samsungçular oldu kendi marketimizde var neticede :)

TheTruthHurts

Profesör
Şunu da ekleyeyim 193 milyar dolar nakte sahip olan bir kuruluş milyonlarca kullanıcısını 2 dolar için mağdur ediyorsa bu gerçekten cepçiliktir.
Aynı şey Google için de geçerli. Neyse burada en karlı yine Samsungçular oldu kendi marketimizde var neticede :)
Android kullanıcıları bundan çok etkilenmez. İnternetten hala indirilebiliyorsa öyle devam ederler veya dediğin gibi Samsung kullanıcıları Galaxy store’dan falan indirirler. Google oraya karışacak değil.

Yalnız bu mantıkla Epic Games daha beter oluyor. Eğer o indirim geçici değilse 1 dolar kâr etmek için hem App Store,hem de Play Store’un kuralını bozdu. milyonlarca kullanıcısını mağdur etti. Apple ve Google cepçilik yapıyorsa Epic ne yapıyor diyelim? :D

Birde Apple ve Google,bu hamleyi göz yumarsa diğer geliştiriciler de böyle yapmak isteyecektir. Bunun olmasını istemezler diye düşünüyorum

Aynı zamanda Apple ve Google,pay almadan geliştiricilere servisini sunacak değiller. O payı isterler. Doğrusu ikisi de aldığı payı %20’ye düşürseler daha iyi olurdu.

Alphaghost

Asistan
Bence Google ve Apple haklı. Çünkü adam benim servisimi kullanıyorsa, benimde bundan kâr etmem lazım. Google ve Appleın serverleri suyla çalışmıyor. Bu mantıken kiralık dükkanda ürün satmaya benziyor. Ürünlerini satıyorsun ve kiranıda ödüyorsun.

TheTruthHurts

Profesör
Bence Google ve Apple haklı. Çünkü adam benim servisimi kullanıyorsa, benimde bundan kâr etmem lazım. Google ve Appleın serverleri suyla çalışmıyor. Bu mantıken kiralık dükkanda ürün satmaya benziyor. Ürünlerini satıyorsun ve kiranıda ödüyorsun.
Evet,ben de bundan bahsediyordum. Apple ve Google beleşe servisini sunacak değiller. O payı isterler :)

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
Google, One Plus ve LG'nin ile Epic Games arasındaki anlaşmayı da iptal etmiş. Şu an sadece Galaxy Store'a karışamıyor.

20200814_143740.jpg

TheTruthHurts

Profesör
Google, One Plus ve LG'nin ile Epic Games arasındaki anlaşmayı da iptal etmiş. Şu an sadece Galaxy Store'a karışamıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 112287
LG zaten Google ile anlaşmalıymış.

Şaşırdığım şey Google’ın Oneplus’a karışması. Google oraya karışacak değil dedim ama karışmışlar....vay be.

Bu yeniyse Google yakında Samsung’a da karışır

Son düzenleme:
Epic baştan aşağı haksız.
Hele hele Apple olayında.

Cihazı üret yazılımı üret biri gelsin sana para ödemeden senin malından para kazansın. Öyle bir dünya yok.

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
LG zaten Google ile anlaşmalıymış.

Şaşırdığım şey Google’ın Oneplussa karışması. Karışamaz dedim ama karışmışlar....vay be.

Bu yeniyse Google yakında Samsung’a da karışır
Yeni bilgi.
Google Samsung'a mecbur. Alternatif servisleri olduğu için Samsung ile arasını bozamaz ki yakın zamanda Bixby ve Galaxy Store üzerinde de anlaşmaya zorluyor. Ama burada şunu anladık ki Google'a tam bağımlılık gerçekten iyi bir şey değil. Samsung bu konuda taviz vermiyor Allah'tan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni bilgi.
Google Samsung'a mecbur. Alternatif servisleri olduğu için Samsung ile arasını bozamaz ki yakın zamanda Bixby ve Galaxy Store üzerinde de anlaşmaya zorluyor. Ama burada şunu anladık ki Google'a tam bağımlılık gerçekten iyi bir şey değil. Samsung bu konuda taviz vermiyor Allah'tan.
Nispet yapar gibi Fortnite reklamına başladı Samsung :)
Screenshot_20200814-145340_Galaxy Store.jpg

Yeni bilgi.
Ben ne dedim google ve abd tekeli dünya için iyi değil. Huawei'ye çullandılar. Youtube dışında google servisleri çöp.

Google ile Samsung'un bağı yok. Bugün Samsung'da olup play storeda olmayan uygulamalar var diye biliyorum tab s7ler için.

Samsung telefonlara ios yükler yine d googlela anlaşmaz.

Samsung ekosistem kurmaya meyilli ama Google bunu engellemek için çok ama çok büyük bir miktarda para verebilir,belki de zorlayabilir..

O reklamı görürlerse büyük ihtimalle Samsung’a da sataşacaklar
Google, Samsung karşısında kuyruğunu kıstırıp köpek gibi bekler sadece.

TheTruthHurts

Profesör
Google, Samsung karşısında kuyruğunu kıstırıp köpek gibi bekler sadece.
Öyle de olabilir ama reklam,bildiğin direkt ödemeyi tanıtıyor(%20 indirim için direkt ödeme şart)

Google,Play Store’la ödeme seçeneğini atladığı için o anı bekleyeceğine direkt Samsung’u, Oneplus gibi zorla geri adım attırabilir.

Yakında ne olacak bakalım....Umarım bu sorun kısa süre içinde düzelir.

Öyle de olabilir ama reklam,bildiğin direkt ödemeyi tanıtıyor(%20 indirim için direkt ödeme şart)

Google,Play Store’la ödeme seçeneğini atladığı için o anı bekleyeceğine direkt Samsung’u, Oneplus gibi zorla geri adım attırabilir.

Yakında ne olacak bakalım....Umarım bu sorun kısa süre içinde düzelir.
OnePlus'un olayı ne kaçırdım ben orayı.

Hakantoris

Profesör
Öğrendiğim kadarıyla Fortnite'ın oyun içi alışveriş mekanizması Google Play ve AppStore satış politikalarına aykırıymış. Ondan kaldırmışlar.

Yok abicim öyle birşey olamaz ya Olamaz. Epic'in yaptığı senin bahçende tezgah kurup satış yapıp sana kira vermemek gibi birşey.

TheTruthHurts

Profesör
OnePlus'un olayı ne kaçırdım ben orayı.
Grbzz’nin mesajında bunun hakkında bilgi var. Mesaj #26’da.

Epic,Oneplus ile antlaşma yapmış ama Google,Oneplus’ı zorla antlaşmayı bozdurttu.

Bu antlaşma Epic Games uygulamasıyla akalı ama Google,benzer bahaneyle Samsung’a da böyle bir şey yapabilir

Yok abicim öyle birşey olamaz ya Olamaz. Epic'in yaptığı senin bahçende tezgah kurup satış yapıp sana kira vermemek gibi birşey.
Aynen öyle.

Demekki epic asıl cepci tek basına birsey yapacağını sanmam epic gamesin tıpkı fortniteyi play storede yayınlamayıp sonra R yapması gibi
Apple ve Google cepçi ama Epic Games daha beter. Bunu tetikleyen de kendisi.

Öğrendiğim kadarıyla Fortnite'ın oyun içi alışveriş mekanizması Google Play ve AppStore satış politikalarına aykırıymış. Ondan kaldırmışlar.
Evet. Direkt ödeme seçeneğiyle tüm payı kendileri aldığı için App store ve Play store’un kurallarını çiğnediler.

Hakantoris

Profesör
Grbzz’nin mesajında bunun hakkında bilgi var. Mesaj #26’da.

Epic,Oneplus ile antlaşma yapmış ama Google,Oneplus’ı zorla antlaşmayı bozdurttu.

Bu antlaşma Epic Games uygulamasıyla akalı ama Google,benzer bahaneyle Samsung’a da böyle bir şey yapabilir

Aynen öyle.

Apple ve Google cepçi ama Epic Games daha beter. Bunu tetikleyen de kendisi.

Evet. Direkt ödeme seçeneğiyle tüm payı kendileri aldığı için App store ve Play store’un kurallarını çiğnediler.
Vay Epic Games Vay. Hem adamların marketinde uygulamanı yayımlıyorsun. Hem de komisyonu vermiyorsun. Epic Games Store'da oy.unları neden bedava verdiği anlaşıldı. Google Play ve AppStore'u çarpıyormuş (!) :D

Son mesajlar