Enver Ören hayatını kaybetti

Reaksiyon puanı
10,327
[h=1]Enver Ören hayatını kaybetti[/h]
19351563.jpg

[h=2]İhlas Holding'in yönetim kurulu başkanı Enver Ören vefat etti.[/h]
Enver Ören 10 Şubat 1939'da Denizli'nin Honaz ilçesinde doğdu. İlk ve Orta tahsilini Denizli'de bitirerek Kuleli Askeri Lisesi'ne, oradan da İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi'ne girdi. 1961 yılında lisans öğretimini tamamladıktan sonra kazandığı NATO bursu ile, bir buçuk yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere Napoli'ye gitti.
Türkiye'ye dönüşünde bir süre akademisyen olarak üniversitede çalıştı. 1970 yılında üniversiteden ve akademik hayattan ayrıldı ve birkaç arkadaşıyla birlikte gazeteciliğe başladı. Çıkardığı gazete önce Hakikat Gazetesi sonra Türkiye Gazetesi adını aldı. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan olan Enver Ören, Mücahit Ören'in babası, Hüseyin Hilmi Işık'ın damadı.

kaynak

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Evet az önce gördüm gerçekten çok üzüldüm.. Sevdiğim saydığım beyfendi bi insandı.. Adam gibi adamdı..

Allah rahmet eylesin.. Yakınlarının ve Türk halkının başı sağolsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ihlas holdingde kaç kişinin parası kaldı veremedi haberiniz var mı? para yerine ihlas ın uyduruk kaydırık ürünlerini millete borçlarına karşılık verdiler.
ihlas zedeleri unutmayın..

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
hakikaten adam gibi adamdı Allah rahmet eylesin

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Allah rahmet eylesin, Allah affetsin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Allah rahmet eylesin, Allah affetsin.

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Kendisini iyi bilirdim.
Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun inşaallah.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Güzel insandı.
Allah Rahmet eylesin..

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Ölenin arkasından konuşmak yakışmaz bize.
Allah Taksiratını Affetsin.
Ama Binlerce İhlas Finans mudisi neler düşünüyordur...
Allah Bilir.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Günlerce haber yapalım, yas tutalım. Garibin parası öbür tarafta da hortumlanır mı? :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
vay bee eski patronum armutlu tatil köyündeki villasında çalışmıştım zamanında çok mütevazi çok cana yakın bir insandı işçileriyle sohbet etmeyi çok severdi bahçede aynı masada beraber çok kahvaltı yapmışlığımız vardır allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Reaksiyon puanı
10,327
hatalarıyla sevaplarıyla nev'î şahsına münhasır biriydi rahmetli.
evet, iyi bir insan olduğu muhakkak, bundan şüphem yok.
ne ki, bazı hususiyetler var ki, insanın canını yakmadı değil.
belki birgün günü geldiğinde, yahut bir vesile olduğunda bunları yazmayı çok isterdim.
ama bugün ona rahmet dilemek düşüyor, bazı şeyleri dile getirmek istesem de vicdanım böyle bir günde buna müsaade etmedi.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
rahmetli enver abiyle bir anımı yazayım (rahmetli enver abi villaya geldi bende hayatımda ilk defa o derece lüx gördüğüm aracını yakından görmüş vay bee arabaya bah dedim etrafı kolaçan ettikten sonra kapıları açık tabiki villa bahçesinde duruyor çoçukluk işte geçtim direksiyona hınnn hınn oynuyorum rahmetli beni uzaktan görmüş eğile eğile geliyormuş görmedim yan kapı birden açıldı hadi beni kasabaya götür öylece kitlendim kaldım rahmetli hadi oğlum neyi bekliyorsun diyerek yumuşak bir şekilde gülümsüyor o sıraya şöförü geldi şöförüne kendim kullancam deyip yolladı delikanlıyla gezicez biz diyip bana hadi sen gel buraya otur bende aracı kullanayım olurmu sanırım kullanmayı bilmiyorsun dedi ben hala konuşamıyorum korkmuşum :) kasabaya birlikte gittik dondurmacıda birlikte dondurma yedik bugün şu an bulunduğum noktaya rahmetlinin sayesinde geldim

Reaksiyon puanı
10,327
[h=3]'Enver Ağabey'i binlerce seveni uğurladı...[/h]
1361631430-5.png

Enver Ören'in Eyüp Sultan Camii'nde düzenlenen cenaze törenine Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra binlerce seveni katılım gösterdi...

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Enver Ören'in Eyüp Sultan Camii'nde düzenlenen cenaze törenine büyük bir kalabalık katıldı.

BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Binlerce kişi ikindi namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazıyla Enver Ören'i ebediyete uğurlamak için camiyi doldurdu. Cenaze törenine siyaset, sanat, medya, iş dünyası ve İhlas Holding çalışanlarıyla beraber binlerce seveni katıldı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN DA EYÜP SULTAN'DA

Türkiye Gazetesi Hastanesi'nden alınan Enver Ören'in cenazesi, Eyüp Sultan Camii'ne getirildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören'in cenaze namazını kılmak üzere Eyüp Sultan Camii'ne geldi.

TÖRENE KİMLER KATILIYOR?

Cenaze törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Milletvekili Hakan Şükür, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İhlas Holding, TGRT, İhlas Haber Ajansı ve Türkiye Gazetesi çalışanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Öğle saatlerinden itibaren tarihi Eyüp Sultan Camii avlusunda çevrelenen alanı dolduran binlerce katılımcı, Enver Ören için dualar etti.

DÜN AKŞAM YAŞAMINI YİTİRDİ

1990 yılında ABD'deki Houston Methodist Hastanesi'nde yapılan operasyonla kız kardeşinden alınan böbrek nakledilen Enver Ören'e, 2006'da Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde ikinci böbrek nakli gerçekleştirilmişti. Ancak ağır tedavi süreci ve üst üste geçirdiği cerrahi operasyonlar sonucu bünyesi zayıf düşen Enver Ören, nükseden sağlık problemleri yüzünden geçtiğimiz ay tekrar hastaneye kaldırılmıştı. Tüm çabalara rağmen sağlık durumu düzelmeyen, Türkiye'nin ve İhlas Holding ailesinin "Ağabey"i Enver Ören, dün akşam hayata gözlerini yummuştu.

1361630450-a.jpg

1361630451-2.jpg

1361630451-3.jpg

kaynak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kar zarar ortaklığına göre para yatıracaksın, kar edince olur, zarar edince olmaz. Nasıl mantık bu? Ayrıca o zamanın hükümet üyeleri yeşil sermaye deyip müdahale edecez deyip durdular. 1 hafta içinde millet paralarını çekti olan oldu. 28 Şubat'ı unutmayalım.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Toprağı bol olsun, Allah rahmet eylesin.
Kullandığımız ifadelere dikkat edelim
''toprağı bol olsun''ifadesi gayri müslimler için söylenir.Müslümanlar için ise
İnna lillahi ve in na ileyhi raciun
Allah[cc]rahmet eylesin ameliyle değil rahmetiyle mukabele etsin mekanı cennet olsun denir
Değerli bir kardeşimizdi ehl-i sünnet ehl-i tarikti