En Zayıf Noktanız Neresi?

Bu konuyu okuyanlar

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Yunan mitolojisine göre Truva Savaşı’nın kahramanı Aşil’in annesi Thetis, doğumdan hemen sonra oğlunu ölümsüz kılmak için topuğundan tutarak büyülü Stiks Irmağı’na daldırır.
Bu sayede Aşil ölümsüzlüğün sembolü olur.
Ancak Aşil’in büyülü suya değmeyen topuğu tek zayıf noktasıdır.
Nitekim Truva Savaşı’nda Paris’in attığı o ok topuğuna isabet eder ve Aşil ölür.
O gün bugündür kişilerin ve kurumların zayıf noktasını anlatmak için “Aşil’in topuğu” deyimi kullanılır.(EYÜP CAN 10/11/2010 radikal)

Yukarıdaki tanım çok hoşuma gitti. Evet hepimizin öyle yada böyle çok zayıf bir noktası var. Marifet karşı tarafın zayıf noktasını bulmak mı? yoksa zayıf noktamızın farkında olmak mı? Ya da her ikisi mi..?:rolleyes:

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Bence marifet kendi zayıf noktamız bilmek, o noktayı kollamak, gerisi kolay zaten. :)

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
hayır diyememek ben cok zayıfım bu konuda

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Benim bildiğim iki zayıf noktam var, bunlardan birincisi sürekli olarak birden fazla işe aynı anda odaklanmaya çalışmam ve aynı anda yapmaya çalışmam (ki bu beni ziyadesiyle yoruyor), ikincisi ise bir işi başarabileceğimi, yaptığım birşeyin sorunsuz çalıştığını anladığım anda o şeye karşı soğumam ve yapma isteğimi kaybetmem (bir şeyi yapabileceğimi kendime kanıtladıktan sonra o işeten fazlasıyla soğuyorum) :(

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
1. Ailem
2. İstenilen birşeye Hayır diyememem..

jsrcb

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yaşanan kötü olayları kolay kolay kabullenememem, bu olayların beni sürekli kötü düşünmeye sürüklemesi. :huh::(

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Aslında iyi ya da kötü her birimizin zayıf bir noktası var.Belkide bu zayıf noktamızla yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Benim bildiğim iki zayıf noktam var, bunlardan birincisi sürekli olarak birden fazla işe aynı anda odaklanmaya çalışmam ve aynı anda yapmaya çalışmam (ki bu beni ziyadesiyle yoruyor), ikincisi ise bir işi başarabileceğimi, yaptığım birşeyin sorunsuz çalıştığını anladığım anda o şeye karşı soğumam ve yapma isteğimi kaybetmem (bir şeyi yapabileceğimi kendime kanıtladıktan sonra o işeten fazlasıyla soğuyorum) :(

2. aynı ben :)

Bir söz var çok severim; İnsanlara zayıf noktalarını gösterme, sana vurmaları gerektiğinde ilk oraya vururlar :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Çok çabuk sinirlenirim, ufacık şeyleri kafama takarım

Son mesajlar