En ucuz Swift Ücreti Alan Banka Hangisi ? Gelen Paradan

Bu konuyu okuyanlar

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Merhabalar, Yurt dışından gelen paradan en az Swift ücreti alan banka hangisi biliyor musunuz ?
İş bankasına 500 dolarlık bir ödememde yaklaşık 50 dolar para kesintisi yapıldı.
Biraz daha zorlasalar ortak olacaklar, yurt dışından ödeme alan kişiler yardımcı olabilir mi ?

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
Ben Ziraat Bankasi ile calisiyorum. Benden 8 dolar kesinti oluyor ama bu kesintiyi karsi bankami yoksa ziraat mi aliyor bi fikrim yok :) Birde 3 gün icerisinde parayi cekersen (dolar olarak) o zaman ziraat kesinti yapiyor diye biliyorum :)

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Merhabalar, Yurt dışından gelen paradan en az Swift ücreti alan banka hangisi biliyor musunuz ?
İş bankasına 500 dolarlık bir ödememde yaklaşık 50 dolar para kesintisi yapıldı.
Biraz daha zorlasalar ortak olacaklar, yurt dışından ödeme alan kişiler yardımcı olabilir mi ?
Alınan Meblağ Çok Abartılı Geldi Nedense.
Denizbank veya Ziraat Bankasını Araştırabilirmisiniz.
Çünkü Genellikle Yurtdışından Gönderimler Denizbank Üzerinden İsme veya Banka Hesabına Yapılıyor ve Denizbank ın Anlaşmalı Olduğu Bankalardan Biride Ziraat Diye Hatırlıyorum.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Alınan Meblağ Çok Abartılı Geldi Nedense.
Denizbank veya Ziraat Bankasını Araştırabilirmisiniz.
Çünkü Genellikle Yurtdışından Gönderimler Denizbank Üzerinden İsme veya Banka Hesabına Yapılıyor ve Denizbank ın Anlaşmalı Olduğu Bankalardan Biride Ziraat Diye Hatırlıyorum.
Banada abartılı geldi, İş bankasını aradım konuştum aracı bankaların komisyonlarıyla 200 dolara kadar kesinti yapabiliyoruz dendi :)

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Banada abartılı geldi, İş bankasını aradım konuştum aracı bankaların komisyonlarıyla 200 dolara kadar kesinti yapabiliyoruz dendi :)

Ne Anlamı Kaldı Göndermenin.
Fakat Burda Neye Göre Kesinti.
1 Dolar/Tl den 499 a
500 den 999 a vs ?

Edit : Denizbank'ın Yurtdışı Hesabıyla Online İşlemlerde 4.000 Euro ya Kadar Türkiyeye Gönderim Yapıldığında 5 Euro Alınır ve Türkiyede Ek Ücret Kesim Yapılmaz. Ordan Gönderimler Nedir Ne Değildir Vilgim Yok. Bence Araştırın Denizbanka Bizzat Gidip Sorun veya Arayın Müşteri Hizmetlerini Ücretlendirmeler Hakkında Bilgi Alın.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Ne Anlamı Kaldı Göndermenin.
Fakat Burda Neye Göre Kesinti.
1 Dolar/Tl den 499 a
500 den 999 a vs ?
Aracı bankalara göre kesinti yapıyorlarmış, tek aracı banka bile olsa minumum gelen tutardan 20 dolar kesiyoruz dedi bu kesinti aracı banka ve paranın miktarına göre 200 dolara kadar artabiliyormuş.
Yani örnek 10 dolar gelse ondan bile 20 dolar keseceklermiş nasıl oluyor anlamış değilim,zaten müşteri temsilcinin bir dövmediği kaldı :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Ziraat Bankasi ile calisiyorum. Benden 8 dolar kesinti oluyor ama bu kesintiyi karsi bankami yoksa ziraat mi aliyor bi fikrim yok :) Birde 3 gün icerisinde parayi cekersen (dolar olarak) o zaman ziraat kesinti yapiyor diye biliyorum :)
Kesilen tutar para miktarına göre değişiyor mu yada aracı bankalara göre yani 100 dolarda gelse 8 dolar 1000 dolarda gelse 8 dolar mı kesiyorlalr bilginiz var mı acaba ?

• Komik
Reactions: _X_

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Aracı bankalara göre kesinti yapıyorlarmış, tek aracı banka bile olsa minumum gelen tutardan 20 dolar kesiyoruz dedi bu kesinti aracı banka ve paranın miktarına göre 200 dolara kadar artabiliyormuş.
Yani örnek 10 dolar gelse ondan bile 20 dolar keseceklermiş nasıl oluyor anlamış değilim,zaten müşteri temsilcinin bir dövmediği kaldı :D

Denizbank'ın Yurtdışı Hesabıyla Online İşlemlerde 4.000 Euro ya Kadar Türkiyeye Gönderim Yapıldığında 5 Euro Alınır ve Türkiyede Ek Ücret Kesim Yapılmaz. Ordan Gönderimler Nedir Ne Değildir Bilgim Yok. Bence Araştırın Denizbanka Bizzat Gidip Sorun veya Arayın Müşteri Hizmetlerini Ücretlendirmeler Hakkında Bilgi Alın.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Denizbank'ın Yurtdışı Hesabıyla Online İşlemlerde 4.000 Euro ya Kadar Türkiyeye Gönderim Yapıldığında 5 Euro Alınır ve Türkiyede Ek Ücret Kesim Yapılmaz. Ordan Gönderimler Nedir Ne Değildir Vilgim Yok. Bence Araştırın Denizbanka Bizzat Gidip Sorun veya Arayın Müşteri Hizmetlerini Ücretlendirmeler Hakkında Bilgi Alın.
5 euro gayet uygun 50 dolarlık bir kesintiye göre araştıracağım, Deniz bank hesabım yok olmadı açacağım bakalım.
Enpara tercih ediyordum, onlarında saçma bir sistemi var gelen parayı bir süre tutuyorlar 1 hafta 1 ay gibi en son sizi arıyorlar hesabınıza yurtdışından bu kadar tutarda gelen para var, bilginiz var mı diye sorup onaylıyorlar.
Paranın gönderildiği gün aradığım zaman da paranın bloke olarak beklediği incelemeden sonra açılacağı v.s şeyler söylemişlerdi.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
5 euro gayet uygun 50 dolarlık bir kesintiye göre araştıracağım, Deniz bank hesabım yok olmadı açacağım bakalım.
Enpara tercih ediyordum, onlarında saçma bir sistemi var gelen parayı bir süre tutuyorlar 1 hafta 1 ay gibi en son sizi arıyorlar hesabınıza yurtdışından bu kadar tutarda gelen para var, bilginiz var mı diye sorup onaylıyorlar.
Paranın gönderildiği gün aradığım zaman da paranın bloke olarak beklediği incelemeden sonra açılacağı v.s şeyler söylemişlerdi.

Genel Olarak Avrupada Yaşayan Türkler Denizbank Üzerinden Gönderim Yaparlar. O Yüzden Araştırmadan Başka Bir Gönderim Kanalı Tercih Etmemeniz Tavsiyemdir.

Diğer Yandan Hangi Banka Olursa Olsun Paranın Bloke Olma Nedenleri Özel Nedenlere Bağlıdır. Buna Para Kaynak Sahibinin Araştırılmasından (Kara Para Gibi Düşünülebilir) Tatil Günü Olmasına Tutunda, Yeteri Kadar Döviz Çıkışı Yapamamalarına Kadar Birçok Kriterler Barındırıyor.
Süreç Bazen Hızlı Bazen Çok Geç Olabiliyor.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Genel Olarak Avrupada Yaşayan Türkler Denizbank Üzerinden Gönderim Yaparlar. O Yüzden Araştırmadan Başka Bir Gönderim Kanalı Tercih Etmemeniz Tavsiyemdir.

Diğer Yandan Hangi Banka Olursa Olsun Paranın Bloke Olma Nedenleri Özel Nedenlere Bağlıdır. Buna Para Kaynak Sahibinin Araştırılmasından (Kara Para Gibi Düşünülebilir) Tatil Günü Olmasına Tutunda, Yeteri Kadar Döviz Çıkışı Yapamamalarına Kadar Birçok Kriterler Barındırıyor.
Süreç Bazen Hızlı Bazen Çok Geç Olabiliyor.
Parayı aldığım kaynak oyun şirketi, şahıs dan değil direk şirketten alıyorum kara para gibi bir durum mevcut değil yani, benimle birlikte Türkiye'de çalışan bir çok kişi alıyor. :)
Diğer belirttiğiniz kriterler olabilir ama bakalım Yarın denizbankı arayıp görüşeceğim

• Beğen
Reactions: _X_

Son mesajlar