En Ucuz MacbookAir 2020 ile Yazılım

Bu konuyu okuyanlar

roulette

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar iyi forumlar. Öncelikle böyle klişe bir konu açtığım için herkesten özür diliyorum. Arama butonunda ve Google'da ya benim yeteneksizliğimden, ya da gerçekten bir eksiklikten dolayı soruma net cevap bulamadım.

Programlama ile ilgili hiçbir bilgim yok. Sıfırım. Kur artışını görünce birdaha alamam diye kendime bir MacBook Air aldım. En ucuz modeli. i3 işlemcili, 256gb ssd.

Tavsiyede bulunan herkes, öncelikle C öğrenmemi söyledi. Bu tarz bir bilgisayarı ilk kez kullandığım için C'yi hangi IDE üzerinden çalışacağımı bulamadım, araştırdım, beceremedim. Visual Studio indirdim, bilgisayarı bozarım korkusuyla kurcalayamadım, çünkü gördüğüm bütün Mac Visual Studio videoları yetersizdi. Sonra baktım ki benden bir baltaya sap olmayacak, Mac için en kolayının Swift olduğunu öğrendim ve iOS geliştirmeyi öğrenirim diye xCode indirdim.

Ama işin temelini de öğrenmek istiyorum. O yüzden nasıl bir yol izlemeliyim ve hangi programı indirerek program yazma girişiminde bulunmalıyım? Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Zira ilk Macbookum ve hiçbirşey bilmiyorum. Bozarım diye de korkuyorum zaten en kötü işlemci seçeneği ile aldım.

Şimdiden teşekkürler, saygılar.