En Son Teknolojiye Sahip SSD

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
Arkadaşlar Asus n53Sv laptopum için bir ssd alacam , en son teknolojiye sahip en iyi okuma ve yazmaya sahip bir ssd önerirmisiniz sadece windows kuracam içinde 256 gb yeter bana

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
En son teknoloji SSD' ye para vermene gerek yok. 550MB/S civarında olan her şeyi alabilirsin. Corsair, Kingston, Samsung önerebileceğim markalardır.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
HDD'yi söküp yerine SSD takacaksın değil mi? Neticede bu ürünlerin standardı var. Hepsi olur tabiki.
Başka türlü olmazmı ? ben şuanki 500 gb'lık hdd mide kullanmak istiyorum böyle bir şey olur mu?

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Eğer cihazınızda bir tane daha 2.5 inçlik bir hdd/sdd yeri varsa dvd-rom falan sökmenize gerek yok.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
bazı yerlerde orjinal hdd'yi söküp ssd'yi takmam daha iyi olur demişler , bir fark olur mu?

Laptopunuz da ikinci bir HDD yeri yok. Sata 3 bağlantısı var. 4 adet sata 3 portu 2 adet de sata 2 portu olmak üzere toplam da 6 tane port yeri var. Sata 3 portuna takacağınız için hiç bir şekil de hız fark olmaz. Muhtelemen şu an kullandığınız HDD sata 3 portuna bağladır.

Dilerseniz tam tersini de yapabilirsiniz HDD'yi optik sürücü yerine takarsınız SSD'yi de HDD'nin yerine ama yine de bir fark olmayacaktır.

Optik sürücü yerine takarsanız. Şöyle bir harici optik sürücü alıp kullanabilirsiniz..

http://www.vatanbilgisayar.com/sdrw-08d2s-u-lite-8x-harici-slim-dvd-yazici---beyaz.html

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
Laptopunuz da ikinci bir HDD yeri yok. Sata 3 bağlantısı var. 4 adet sata 3 portu 2 adet de sata 2 portu olmak üzere toplam da 6 tane port yeri var. Sata 3 portuna takacağınız için hiç bir şekil de hız fark olmaz. Muhtelemen şu an kullandığınız HDD sata 3 portuna bağladır.

Dilerseniz tam tersini de yapabilirsiniz HDD'yi optik sürücü yerine takarsınız SSD'yi de HDD'nin yerine ama yine de bir fark olmayacaktır.

Optik sürücü yerine takarsanız. Şöyle bir harici optik sürücü alıp kullanabilirsiniz..

http://www.vatanbilgisayar.com/sdrw-08d2s-u-lite-8x-harici-slim-dvd-yazici---beyaz.html
Anladım peki hangi ssd'yi önerirsiniz yazma ve okuma sı yüksek olsa yada olmasa bir sorun olur mu?

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Hemen hemen hepsini alsan pek fark olmaz ama para varsa tabiki en iyisini al para yoksa fazla kasma en uygun olanı al

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
eğer cihazınızda mSATA slotu varsa kesinlikle tavsiye ederim. hem mevcut hdd nizi kullanabilirsiniz. ama fiyat olarak sata ya göre biraz pahalıdır.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://www.yukselim.com/detay.asp?id=13364 bu cihazı da önerebilirim.

O laptop da msata slotu yok. Ayrıca corsairin rastgale yazma hızı çok daha yüksek.

Kingston'un rastgele yazma hızı 60.000

Corsairin rastgele yazma hızı ise 92.000

endiresli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
corsair beni mahvetti ondan bende psikolojik bir rahatsızlık coresair e karşı. alalı 6ay oldu arıza yaptı tüm verilerim gitti
O laptop da msata slotu yok. Ayrıca corsairin rastgale yazma hızı çok daha yüksek.

Reaksiyon puanı
16,118

kingston daha iyi değil mi? ben daha iyi diye gördüm o hız ms ise.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
kingston daha iyi değil mi? ben daha iyi diye gördüm o hız ms ise.

Corsairin 4K red 4K write hızları çok daha yük. Rastgele yazma hızında kingston maksimum 85.000, Corsair ise maksimum 92.000 hıza ulaşıyor. Piyasa da ki en hızlı SSD OCZ modelleridir. OCZ vector modelinde rastege yazma hızı 100.000 ulaşıyor. Ayrıca corsairin o serisi kinsgstone göre çok daha hafif ve ince. Corsairin servisi kalites de daha iyi..

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
O muydu bu muydu diye çok düşünüyorsan Samsung 840 Pro alabilirsin.

Reaksiyon puanı
16,118
Corsairin 4K red 4K write hızları çok daha yük. Rastgele yazma hızında kingston maksimum 85.000, Corsair ise maksimum 92.000 hıza ulaşıyor. Piyasa da ki en hızlı SSD OCZ modelleridir. OCZ vector modelinde rastege yazma hızı 100.000 ulaşıyor. Ayrıca corsairin o serisi kinsgstone göre çok daha hafif ve ince. Corsairin servisi kalites de daha iyi..

corsair daha iyi seçim o zaman.

Bothrops

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung Evo öneririm dostum.

Ben Pro kullanıyorum ama Evo'da iyidir.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Hem kapasite, hemde hız istiyorsanız Western Digital Black 'i tavsiye ederim. Tek sata portundan 128GB SSD olarak 1TB'ta mekanik disk olarak çalışıyor. Yanında verilen yazılım içindeki diskleri ayırarak kullanmanızı sağlıyor.

Son mesajlar