djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=279288]Piyonist[/MENTION] hükümet kadını bende izlemwyi düşünüyorum fakat internette yapılan olumsuz yorumlar yüzünden tedirgin oldum izlesemmi izlemesemmi acaba siz izlemiş biri olarak beğendinizmi filmi ?

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
@Piyonist hükümet kadını bende izlemwyi düşünüyorum fakat internette yapılan olumsuz yorumlar yüzünden tedirgin oldum izlesemmi izlemesemmi acaba siz izlemiş biri olarak beğendinizmi filmi ?
Öncelikle düşüncelerimi önemsediğin için teşekkür ederim. Şimdi film, müzik, ... gibi konular kişisel zevklere girdiği için senin nasıl bir tarzdan hoşlandığını bilmiyorum. Benim yorumuma gelecek olursak. Film gayet güzeldi. Sıkılmadan izledim. Bolca güldürdü. Etnik çatışmalara karşı birleştirici mesajlar veren bir film. Sen tarzından bahset ben ona göre yorum yapayım.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
​@Piyonist estağfrullah rica ederim tarzım gerilim ve komedi demet akbağıda çok severim tiyatrosuna bile gitmişliğim vardır zamanında ama işte sinemadaki performansı nedense pek hoşuma gitmiyor şöyle diyim demet akbağı canlı canlı tiyatroda izleyenler sinemadaki performansını izleyenler aradaki farkı hissetmişlerdir bir filminden örnek verecek olursam eyvah eyvah filminden verebilirim eyvah eyvah filmindeki rolünü tiyatrodaki performansıyla oynamış olsaydı inanın çok daha farklı bir karakter çıkardı ordaki filmdeki fıruzen rolunü tiyatrodaki performansı gibi daha dolu daha içten daha samimi canlandırsaydı çok güzel olurdu ama filmde biraz eksik kalmış bana biraz itici gibi geldi fıruzen karakteri bu benim kişisel görüşüm yada ben ne bilim demet akbağı tiyatroda gördüğüm gibi oynamasını istediğim için olabilir belkide

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
​@Piyonist estağfrullah rica ederim tarzım gerilim ve komedi demet akbağıda çok severim tiyatrosuna bile gitmişliğim vardır zamanında ama işte sinemadaki performansı nedense pek hoşuma gitmiyor şöyle diyim demet akbağı canlı canlı tiyatroda izleyenler sinemadaki performansını izleyenler aradaki farkı hissetmişlerdir bir filminden örnek verecek olursam eyvah eyvah filminden verebilirim eyvah eyvah filmindeki rolünü tiyatrodaki performansıyla oynamış olsaydı inanın çok daha farklı bir karakter çıkardı ordaki filmdeki fıruzen rolunü tiyatrodaki performansı gibi daha dolu daha içten daha samimi canlandırsaydı çok güzel olurdu ama filmde biraz eksik kalmış bana biraz itici gibi geldi fıruzen karakteri bu benim kişisel görüşüm yada ben ne bilim demet akbağı tiyatroda gördüğüm gibi oynamasını istediğim için olabilir belkide
Olabilir tabii neden olmasın. Komedi konusunda hiç bir şüphen olmasın. Bunu söylemem doğru mu bilmiyorum ama filme arkadaş çevremle gitti. Aralarımdan birisi küçük yaşta babasını kaybetmiş. Filmde de karakterlerden birisi babasını kaybedince arkadaşım ister istemez biraz hüzünlendi. Ama daha sonra o somurtkan surat gidip kahkahalarla dolu bir yüz geldi. Güldürücü sahneleri genelde argo içeriyor eğer buna karşı bir ön yargı yoksa gülmek için rahat bir şekilde izleyebilirsin.

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
vrEXQpl.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0938330/

İlkini beğenmiştim o yüzden merak edip izledim ama ne yazık ki hayal kırıklığı
bad.gif
4.5/10

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Olabilir tabii neden olmasın. Komedi konusunda hiç bir şüphen olmasın. Bunu söylemem doğru mu bilmiyorum ama filme arkadaş çevremle gitti. Aralarımdan birisi küçük yaşta babasını kaybetmiş. Filmde de karakterlerden birisi babasını kaybedince arkadaşım ister istemez biraz hüzünlendi. Ama daha sonra o somurtkan surat gidip kahkahalarla dolu bir yüz geldi. Güldürücü sahneleri genelde argo içeriyor eğer buna karşı bir ön yargı yoksa gülmek için rahat bir şekilde izleyebilirsin.

çok teşekkür ederim istediğim cevabı verdin komedi konusunda şüphen olmasın diyerek içimi rahatlattın en kısa zamanda gidicem bu filme sağsalimi sinemada kaçırdım bari bunu kaçırmayım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

vrEXQpl.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0938330/

İlkini beğenmiştim o yüzden merak edip izledim ama ne yazık ki hayal kırıklığı
bad.gif
4.5/10

cömert davranmışın hocam yine siz 4.5 vermişiniz 3.0 olmalı o ilk film güzeldi katılıyorum 2.nci fiyasko o hemşireler mesela o neydi öyle ya neyse spoiler vermeyelim :)

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
pi.jpg

Muhteşem bir film ya.Diyecek söz bulamıyorum.Çok duygulandım.Hayvanlı filmler çok üzüyor beni.Kesinlikle izleyin.Tereddüt bile etmeyin. 9,5/10

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
çok teşekkür ederim istediğim cevabı verdin komedi konusunda şüphen olmasın diyerek içimi rahatlattın en kısa zamanda gidicem bu filme sağsalimi sinemada kaçırdım bari bunu kaçırmayım
Ben teşekkür ederim. Bu arada umarım unutmamışsındır. Komedi filmerinin olmazsa olmazı arkadaşlar :) Şimdiden iyi eğlenceler.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Kaplanın dönüp bakmayışına mı ? :)

Evet.Pi o sahneyi anlatırken ne dediyse aynılarını bende düşündüm ve hak verdim.Ama sonunda dediği şeyde bir o kadar üzücü olsada gerçekti.

Richard Parker bir hayvandı ve Pi'yi hiçbir zaman arkadaşı olarak görmedi.Sadece durumun gerektirdiği zorunluluk yüzünden birlikte aynı mekanı paylaştılar.Gerçekten hayatı sorgulatan ve düşünmeye sevk eden bir film.Dediğim gibi böyle duygusal hayvanlı filmler beni çok üzüyor.Eğer sizde duygusal hayvanlı film seviyorsanız Hachiko'yu öneririm.Life of Pi'de ağlamadım ama Hachiko beter etmişti beni :)

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
The Hobbit

kısaca özetlemek gerekirse bekledigime değmişş :) 10/9

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Evet.Pi o sahneyi anlatırken ne dediyse aynılarını bende düşündüm ve hak verdim.Ama sonunda dediği şeyde bir o kadar üzücü olsada gerçekti.

Richard Parker bir hayvandı ve Pi'yi hiçbir zaman arkadaşı olarak görmedi.Sadece durumun gerektirdiği zorunluluk yüzünden birlikte aynı mekanı paylaştılar.Gerçekten hayatı sorgulatan ve düşünmeye sevk eden bir film.Dediğim gibi böyle duygusal hayvanlı filmler beni çok üzüyor.Eğer sizde duygusal hayvanlı film seviyorsanız Hachiko'yu öneririm.Life of Pi'de ağlamadım ama Hachiko beter etmişti beni :)

Yorumun muhteşem hocam aynen imzamı atarım. Hachiko nun son versiyonunu izlemiştim 2 yıl önce ( Richard Geer li olan ) gözlerimden şırıl şırıl yaş gelmişti filmin sonunda... :(
Benden nacizane Eight Below (2006) (Kutup Macerası) filmini tavsiye edeyim. Büyük ihtimal izlemişsindir ama izlemediysen şiddetle öneririm.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

The Hobbit

kısaca özetlemek gerekirse bekledigime değmişş :) 10/9

Şimdi 720p indirdim birazdan başlıyorum izlemeye... :)

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Gerçekten güzel mi? Bazı yerlerde olumsuz yorumlar okumuştum da izlemek için tereddütte kalmıştım. .

Fantastik türü filimlerden hoşlanıyor olman lazım beğenmen için. Kısacası Yüzüklerin Efendisini beğendiysen zannımca bunu da beğenirsin.
Bazıları mesela sevmez fantastik filimleri onlar için bu tarz filimler işkence olabilir. :)

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
220px-Life_of_Pi_2012_Poster.jpg

Pi'nin Yaşamı

Biliyorum yukarıda arkadaşlar yorum yapmış. Ancak bende iki kelâm etmek isterim.
Hakikaten mükemmel bir film olmuş. Efektler, kurgu hikaye süper ve sıradışı.
Argo gibi kalburüstü film oscar alıyorsa bu film 3 kere almalı. O çocuğun yerine Ben Affleck mi oynamalı ve İran'a saldırmak mı gerekiyordu illa.

10/9

AsmazH.TM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En son Cem Yılmaz'ın Fundamentals gösterisini izledim. Güzeldi, komikti. Ama Cem Yılmaz'dan daha fazlasını beklerdim.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
back to the future II
bu akşam da kısmetse III. filmi izliycem. :)