topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Memento

C. Nolan ne işmişte bu filmi çekmiş anlamadım resmen beynim yandı :bored:
Kendini izlettiriyor ama hiç bir şey anlamadım orası ayrı :laugh:

filmde konu baştan ve sondan aynı anda ilerlediği için kafa karıştırıyor. normal akış sondan başa doğru giderken flashback olan siyah beyaz kısımları ise baştan sona doğru ilerliyor. sonra ortada buluşuyorlar. açıklaması bile karışık ama bir kez daha izlersen anlayacağını umuyorum :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
CWZkWTtUEAA1KsA.jpg

Star Wars: The Force Awakens (2015)

Serinin neredeyse tamamını kapsayan, tüm unsurlara içerisinde yer vermeye çalışan bir film olmuş. Yeni bir serinin başlangıç filmi olduğu için hiç bitmeyen aksiyon sahneleri yok tabi ama yine de gayet doyurucuydu. En eski serideki karakterlere rol verilmiş olmasını beğenmekle birlikte yeni seçilen karakterlerin de yüzlerinin yeni olması, daha önce başka filmlerde pek görünmemiş yüzlerden seçilmiş olması ayrıca hoşuma gitti. devamını heyecanla bekliyorum. 8/10

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Ted (2002)

Komedi filmi olsa da bir komedi bulamadım.
5.5/10

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
MgqKQtu.jpg

Diziden herhangi bir bölümü izlesem daha çok keyif alırdım

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Ted 2

İlkine göre çok çok iyi. Gayet eğlenceli. A Million Ways to Die in the West filminin kadrosu ile hemen hemen aynı kadro ile çekilmiş.

7/10

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
2488496.jpg

Star Wars: The Force Awaken - Star Wars: Güç Uyanıyor

Filmin çok eski bir mazisi olması nedeniyle yeni nesile de filmin özünü anlatıp, yeni çekilecek film serisinin de yeni jenerasyon için alt yapısı hazırlanmış. Ben öyle aman aman bi senaryo görmedim aslında. Müthiş görsel efektler eşiliğinde, eski kahramanlar sayesinde yeni kahramanlarımızı tanıtmış oldular. Yeni kahramanlar kız(REY) dışında benim çok hoşuma gitmedi. Hele hele Kylo Ren o maskeyi keşke hiç çıkarmasaydı dedim. Bundan sonraki ilk filmin daha iyi olacağını, Star Wars serisinin özüne bağlı kalarak senaryo bazında farklı bir boyuta geçeceğini düşünüyorum. Filmde beklentiyi bence o yönde veriyor zaten. 10/7.5

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
ODfkvD8.jpg

The Revenant (2015)

1800 lerin amerikasınıda beyazler ile kızılderililerin birbirleriyle ve vahşi doğayla mücadelesini kasvetli bir şekilde anlatan bir film. leonardo yine tek başına götürmüş filmi. konusu dopdolu değil, o açıdan pek beklentiye girmeyin ama dönemi o kadar iyi yansıtmış ki hiç sıkılmadan izliyorsunuz. 7.7/10

8G7vxe2.jpg

Sicario (2015)

Amerika narkotik teşkilatıyla, güney amerika ülkeleri uyuşturucu kartellerinin mücadelesini konu almış, sıradan bir amerikan polisiye filmi. çok ağır ilerliyor ve hep bişey olacakmış gibi hallenip hiç bir şey olmadan bitiyor. Emsalleri çok fazla var ve daha iyilerini izledim. imdb puanı gereksiz yüksek bence. 6.7/10

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
he_poster.jpg

Hunting Elephants - Filleri Avlamak

Güzel tatlı bir komedi olmuş. Babası ölmüş, annesi geçim derdinde olan akrabalık ilişkileri sonradan gelişen bir çocuğu hikayesi.Yaşlılar da çocuk da rollerinin hakkını vermiş. Espiriler abartılı olmasa da keyif verici. Herkes beğenmeyebilir ama farklı konusu ile izlenebilir. 10/6

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
e5520252b03ada02c6eb3f004a38b135.jpg

The Martian - Marslı

Müthiş bir hayatta kalma mücadelesi. Adamlar 10 numara film yapmış. Gravity ile The Martian'ı karşılaştırmak ayıptır yahu. Interstellar ile bu zaten çok farklı filmler. Mantık hatası yok kadar az. Hiç bir sürecinde sıkmıyor. Tamam sonuç belli diyorsunuz ama baştan sona kurguyu çok iyi yapmışlar. O 500 - 600 günlük geçiş sürelerini iyi ayarlamışlar. Verdiği olumlu mesajlar ( arkadaşlık, ülkeler arası dostluk, insan hayatı, canlılar, vazgememek vs vs ) açısından da insanlara olumlu katkı yapıyor. Daha fazla puanı hakediyor. 10/9

Not: Türkçe Dublajını fena yapmamışlar. Hiç sırıtmadı desem yeridir.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Çoğu kişi Instellar ile mukayese edip burun kıvırıyor ama, The Martian gerçekten çok keyifli bir filmdi bence de. Filmde bana göre sırıtan tek nokta ; filmin sonlarına doğru, bütün dünya bir Abd astronotunun kurtarılmasını meydanlarda 4 gözle bekliyormuş gibi bir hava yaratmaları biraz abartı olmuş.

Adamlar o kadar bütçe ayırıp film çekince milliyetçiliklerini abartmalarını çok görmemek lazım belki de. :)

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Çoğu kişi Instellar ile mukayese edip burun kıvırıyor ama, The Martian gerçekten çok keyifli bir filmdi bence de. Filmde bana göre sırıtan tek nokta ; filmin sonlarına doğru, bütün dünya bir Abd astronotunun kurtarılmasını meydanlarda 4 gözle bekliyormuş gibi bir hava yaratmaları biraz abartı olmuş.

Adamlar o kadar bütçe ayırıp film çekince milliyetçiliklerini abartmalarını çok görmemek lazım belki de. :)

Aslında çok fazla milliyetçilik yapmamışlar. Uluslarası ilişkilere dikkat çekip, tüm Dünya'nın bir insan için bile birlik olabileceği mesajı verilmiş. Aynı zamanda sanki Rusya'ya artık benim için ikinci güçlü ülke Çin mesajı verilmiş :D

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
The intern
7.2 imdb puanı var. Dün izledim tavsiye ederim.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
The Martian - Marslı

Müthiş bir hayatta kalma mücadelesi. Adamlar 10 numara film yapmış. Gravity ile The Martian'ı karşılaştırmak ayıptır yahu. Interstellar ile bu zaten çok farklı filmler. Mantık hatası yok kadar az. Hiç bir sürecinde sıkmıyor. Tamam sonuç belli diyorsunuz ama baştan sona kurguyu çok iyi yapmışlar. O 500 - 600 günlük geçiş sürelerini iyi ayarlamışlar. Verdiği olumlu mesajlar ( arkadaşlık, ülkeler arası dostluk, insan hayatı, canlılar, vazgememek vs vs ) açısından da insanlara olumlu katkı yapıyor. Daha fazla puanı hakediyor. 10/9

Not: Türkçe Dublajını fena yapmamışlar. Hiç sırıtmadı desem yeridir.

95 yapımı "Apollo 13" filminden fazlasıyla esinlenmişler. marsta takılma kısmının da intersteller dan alıntı olduğu çok açık, keza interstelerda da matt damon bi gezegende yaşam aramaya gelmiş ve mahsur kalmıştı. yine aynı oyuncuyu kullanmışlar hem de :). filmdeki tek orjinal sahne mars ile dünya arasındaki haberleşme teknikleriydi.

ben film izlerken sahneleri önceden izlediğim bir filmden sahnelere çok benzetince kafamda flashlar çakıyor hemen, film gözümden düşüyor :). mesela geçen gün star wars ın 1983 yapımı olan serinini 6. filmini izledim (eskiye göre 3.film), Avatar ve Matrix filminin o filmden bazı sahneleri copy past yaptıklarını gördüm. bu bi dramdır :D

Seyyah123

Asistan
Reaksiyon puanı
6
who am i süperdi la valla bak tam şuan yapmak istediğim şey...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Tarantino'nun yeni filmi The Hateful Eight indirip izleyeyim dedim, film süresini 3 saat görünce tırstım. :) İzleyen varsa yorumlasın bi ara, ona göre başlarım artık ben de. :)

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Tarantino'nun yeni filmi The Hateful Eight indirip izleyeyim dedim, film süresini 3 saat görünce tırstım. :) İzleyen varsa yorumlasın bi ara, ona göre başlarım artık ben de. :)

Bende seyretmedim, iyi kalite çıksın diye bekliyorum ama Tarantino filmleri herkese hitap etmez. Örnek ben :D Adamın farklı bi anlayışı ve tarzı var.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Bende seyretmedim, iyi kalite çıksın diye bekliyorum ama Tarantino filmleri herkese hitap etmez. Örnek ben :D Adamın farklı bi anlayışı ve tarzı var.

The.Hateful.Eight.2015.DVDScr.XVID.AC3.HQ.Hive-CM8

Bu sürüm gayet iyi ve izlenebilir hocam, altyazı da tam uyumlu. Ben Tarantino'nun tarzını beğeniyorum, dahası alışılmışın dışındaki bütün tarzlara ilgi duyuyorum da, süresi 2 saati geçen filmlere başlamaya üşeniyorum genelde. :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
The Intern
The_Intern_2015.jpg

gitmeyi düşündüğüm ama gidemediğim bir filmdi.
2 saat süresi var ama eğlenceli ve sıcak bir film olmuş.
De Niro karakterin hakkını iliklerine kadar vermiş.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
The Martian

Bu film Interstellar ile kıyaslanamaz; zira o yapım tamamen uçuk, gerçeklikle ilgisi olmayan, her şeyi havada kalmış, gereksiz aşırı övgü ve puan almış bir filmdi. Kıyaslanacaksa Gravity ile olur ancak. Gravity sesler ve görsellik açısından uzay hissini izleyiciye yaşatan harika bir yapımdı. Tabii kısıtlı bir konuya sahipti.

Marslı, baştan sona heyecan ve merak duygularını hep canlı tuttu. 150 dakikalık uzun süresine rağmen sıkıcı olduğu tek bir an bile yok. Rahatlıkla 2015'in en iyi filmi diyebilirim. (NASA'daki Çinliden gerçek hayatta da o işi yapıyormuş gibi bir hava aldım.)
9.5/10

Filmin tek gözüme batan yeri astrodinamik uzmanı kişinin üstlerine karşı takındığı değişik hal ve hareketleriydi. Adın neydi gibi sorular, çıkardığı sesler komedi olsun diye yerleştirilmiş ama çok kötü durmuş.

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Casuslar köprüsü

Film fena değil. Konu kurgu güzel aksiyon yok.
7/10

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Star wars 8 de darth vader geri gelir mi sizce? Getirseler süper olurdu. 7.filmde sadece kaskını görmek üzdü.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Star wars 8 de darth vader geri gelir mi sizce? Getirseler süper olurdu. 7.filmde sadece kaskını görmek üzdü.

ölüsünü göstermeselerdi gelebilirdi ama şuan görünen o ki kaldığı yerden doğal seyriyle devam ediyor. Eğer Yoda ve Obi Wan Kenobi gibi ruhu gelecekse de o zaman da bir anlamı kalmaz çünkü 6. filmde Dark vader ölürken iyi tarafa geçtikten sonra ölmüştü. ruh şeklinde gelse de ortalıkta dolanır durur :)

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
ölüsünü göstermeselerdi gelebilirdi ama şuan görünen o ki kaldığı yerden doğal seyriyle devam ediyor. Eğer Yoda ve Obi Wan Kenobi gibi ruhu gelecekse de o zaman da bir anlamı kalmaz çünkü 6. filmde Dark vader ölürken iyi tarafa geçtikten sonra ölmüştü. ruh şeklinde gelse de ortalıkta dolanır durur :)

Haklısınız. Ruhları kaçıncı filmde gelmişti? Öldükten sonra vücutları güçle birleşiyordu sanırım.