En Pahalı Yazılım ??

fenerli47

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar hepinize merhaba, az önce 3D Max'in fiyatını görünce ( 3500 Dolar ) dünyadaki en pahalı yazılı merak ettim, her ne kadar nette araştırsam da yeterli bilgiye ulaşamadım. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı acaba ?

bykhus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şirketlerin kullandığı progrmlara bi bak istersen :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
En pahalısı hangisidir bilmiyorum ama Autodesk'in 3d Max'dan pahalı yazılımları mevcut.

2dqmslf.jpg
:)

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Migros, carrefour, metro, tansaş vb. gibi alışveriş merkezlerinin ve büyük şirketlerin, holdinglerin kullandığı özel yapım, kişisel ihtiyaca uygun, sipariş üzerine hazırlanan yazılımlar mevcut.Ve bu yazılımlar 40 bin 50 bin 100 bin dolara kadar olanları bile var..Hatta daha pahalılarıda vardır.Bu gördüklerin hiçbişey yani :)

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
adli bilişimle alakalı programlar da çokçok çok pahalı .

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
büyük şirketlerin kullandığı yazılımlar tüm masrafları dahil milyon dolarları bulabiliyor. yani bahsettiğim ERP yazılımları.

yasark

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İş yerindeki üretim takip programı 200.000-300.000 $arası, ayrıca yıllık 70.000 $ civarında bakım ve lisans bedeli var.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
darphanede mi çalışıyorsun yaşar :)

gokkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bankacılık yazılımları,

ihtiyaca ve eklenen modüllere bağlı olarak 500.000$ ila 5-6 milyon $'a kadar çıkabiliyor. Daha pahalısıda varmıdır bilmiyorum dünya genelinde, bu türkiye pazarı rakamları..

FiRARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
1
avatar adlı film için hazırlanan animasyon porgmanını duyan varmı sony özel efekler için taşarlamış milyon dolardan bahsediyorlardı bi ara

cyberfalcon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
CAM programlarının 200.000-300.000 $ olduğunu duymuştum. Yanında CNC tezgahı da hediye ediyorlarmış.

fenerli47

Asistan
Reaksiyon puanı
3
hakikaten inanılmaz rakamlar , kişisel kullanıma ait yazılımları düşünemiyorum bile örn: Rusya Özel Kuvvetleri

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
büyük şirketlerin kullandığı yazılımlar tüm masrafları dahil milyon dolarları bulabiliyor. yani bahsettiğim ERP yazılımları.

Necati'nin de dediği gibi ERP yazılımları milyon dolarlık yazılımlardır. Daha pahalısını da bulman pek mümkün değil. Her bir modülü için kullanıcı başına bir kaç bin dolar ödediğin ve büyük ölçekli bir işletmenin bütün bilgi-işlem altyapısını oluşturan yazılımlardır. Sadece birkaç saatlik personel eğitim ücreti bile binlerce dolardan başlar.

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16

aynen.önceki çalıştığım şirketteki kent bilgi sistemi yazılımı tüm modülleri ile 2 sene önce yaklaşık 2 milyon liraya verildi.
başbakanlık ve e-devlet projeleri daha pahalı olabilir.

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
3500 dolar çerez parası diğerlerinin yanında.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
SAP Türk hava yolları erp projesi projesi 18 milyon dolar, ve proje battı... sap ve thy mahkemelik, para çöpe kısaca

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir yazılımın değerini, Piyasada ne kadar kazandırabileceği belirler. Yazılımın sahipliliği ile son kullanıcının kişi başına ödeyeceği değer farklı olur. Durum böyle olunca bir üst sınır yok. Tek bir kullanıcı için olan özel yazılımların değerini çalışma saati çarpı geliştiricilerin sayısı ve ücretleri artı kâr ve vergiler oluşturur.

Sadece çok az sayıda kişi veya kuruluşların satın alacak olan yazılımların kopya başına fiyatları, milyonlarca kişi tarafından satın alınacağı garanti olan yazılımlara oranla daha yüksektir.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sacma bir konu
Bu durum bir program ile sinirlanazki arkadasin dedigi gibi
Bu durum arz talep meselesidir.

Sap dunya capinda parakendecilik vb erp yazilimlarinda onde gelen markadir. Dolayisiyla bu ve buna benzer durumlarda cok uuz cozumleride olabilir
Cok ucuk fiyarlara erismis olabilir.
Burdan sap nin en pahali program diye nitelendirilmesi yanlis olur.
X bir programda bu tur buyuk bir kurum icin gelistirme yapilmasi gerektigi durumlarda cok ciddi meblaglara ulasabilir...