En iyi ve hafif web tarayıcısı?

Bu konuyu okuyanlar

bibrahimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merahaba. Chrome kullanan biri olarak artık gerçekten bıktım bu ram kasma olayından ve artı olarak yotube da kasılmalar olunca çekilecek gibi olmuyor (tam ekran yapma ve s.) Bana önere bieceğiniz hafif ve hızlı bir web tarayıcı var mı ?

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Microsoft Edge Chromium ve Opera'ya bakabilirsiniz. İkisi de gayet akıcı. Şahsen dahili reklam engelleme için Opera kullanıyorum.

bibrahimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben hepsini kullandım ama şu youtube da tam ekran yapma gecikmesi kasılması beni deli ediyor gerçekten.

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Merahaba. Chrome kullanan biri olarak artık gerçekten bıktım bu ram kasma olayından ve artı olarak yotube da kasılmalar olunca çekilecek gibi olmuyor (tam ekran yapma ve s.) Bana önere bieceğiniz hafif ve hızlı bir web tarayıcı var mı ?
Opera GX'i dene. Bir sürü ayarı var Tarayıcının kullanabileceği ramdan temaya, kullanabileceği işlemci limitine kadar bir sürü ayarı var. Ve oldukça Hafif. Gamerlar için de ana sayfadan direkt discord, twitch gibi sitelere gidebilirsin. Opera GX kesinlikle mükemmel.

smumcu59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Opera GX veya Normal Operayı tavsiye ederim

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Chromium'u virüs zannedenler var yahu :D İnsanlar aratmış virüs mü diye. Bazı yazılımları bilgisayara kurarken ekstra chromium'da pıt diye zıplıyor bilgisayarın içine. Bu Arada Chromium'un da tehlikeli bir tarayıcı olduğu doğrulandı. Bilgilerinizi paylaşmayın. :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Chromium'u virüs zannedenler var yahu :D İnsanlar aratmış virüs mü diye. Bazı yazılımları bilgisayara kurarken ekstra chromium'da pıt diye zıplıyor bilgisayarın içine. Bu Arada Chromium'un da tehlikeli bir tarayıcı olduğu doğrulandı. Bilgilerinizi paylaşmayın. :D
Beta tarayıcı çünkü. Chromium kimseye iyi bir tarayıcıyım vaadi sunmuyor. Onun amacı diğer tarayıcı uygulamalarına iyi bir altyapı sunmak. Açıkların olması normal yani o tarz bir tarayıcıda.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Opera GX öneririm bende yeni başladım kullanmaya ama hemen memnun oldum.

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Bu Arada Opera GX'te şöyle bir sıkıntı var. Gpu'mu ısındırıyor. 20% GPU kullanımına sebep oluyor. normal bir şekilde olması gerekenden 10 derece sıcak oluyor laptopum. Nasıl çözülecek acaba. Normalde Ekran'ın görüntü sağlayıcısı Intel Graphics. Ama Nvidia'yı kullanıyor sanırım Opera GX. Nvidia denetim masasından nvidiayı kapatmam gerekecek Opera GX için sanırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu durum bir tek bende oluyor sanıyordum. Görüntü bir köşeye düşüyor, oradan 1 saniye sonra tam ekrana geçiyor. Eskisi gibi stabil değil.
Chrome'dan dolayıdır ya o. Kastırıyor youtube'u. Bu yazıyı yazaken bile deli ediyor! Opera GX'e alışamadım chrome'a devam edeyim dedim ama bariz yavaşlık sürüyor.

bibrahimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu durum bir tek bende oluyor sanıyordum. Görüntü bir köşeye düşüyor, oradan 1 saniye sonra tam ekrana geçiyor. Eskisi gibi stabil değil.
aynen. Firefox ta o problem yok chrome tabanlı tarayıcılarda bu problem oluyor. Ama gel gör ki, firefox da chroe kadar hızlı değil.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Solda GX Control diye bir şey var oradan ram ve cpu sınırlandırma yapabilirsin.

Semih_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
ben brave kullanıyorum çok hızlı google dan 3 kat daha hızlı oluğunu söyleyebilirim ve tarayıcının kendi reklam engelleyicisi var denemeni tavsiye ederim.

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
aynen. Firefox ta o problem yok chrome tabanlı tarayıcılarda bu problem oluyor. Ama gel gör ki, firefox da chroe kadar hızlı değil.
Firefox hızlı değil demişken, aklıma geldi. Opera GX'te beklemediğim şekilde Chrome'dan bariz bir şekilde daha fazla hız alıyorum. Hem Daha Az Ram Yiyor. Cpu'mdan daha az yiyor. Youtube'da 1080p rahat izliyorum. (Chrome'da 480p zorluyorum yoğunluktan.) Anlamış değilim.