Soru En iyi tüketim ve üretim hangi devlet ile millete aittir ?

Bu konuyu okuyanlar

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Togg'u neden bir fiyasko olarak görüyorsunuz ? Bence tasarımı gayet iyi bir araba çok iyi olmuş.

SAAB'da öyleydi:) Önceden yaptığı gibi insanları kandırmaya çalışıyor. Ne de olsa seçimler yaklaşıyor değil mi? Bilerek seçimlerin olacağı zamana doğru erteleyip durdular... Onun dışında arabada doğru düzgün katkımızın olmaması da cabası. Ha araba güzel ona bir şey diyemem. Ama insanları kandırmaları hoşuma gitmiyor. Ve asıl amaçları...

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
SAAB'da öyleydi:) Önceden yaptığı gibi insanları kandırmaya çalışıyor. Ne de olsa seçimler yaklaşıyor değil mi? Bilerek seçimlerin olacağı zamana doğru erteleyip durdular... Onun dışında arabada doğru düzgün katkımızın olmaması da cabası. Ha araba güzel ona bir şey diyemem. Ama insanları kandırmaları hoşuma gitmiyor. Ve asıl amaçları...
Şuan bu araba yapıldı. Peki ya doğru düzgün bir şekilde çıkarsa ? Bence çıkacak. Seçim olayını da birçok siyasetçi öyle yapardı.

Timurid

Müdavim
Reaksiyon puanı
835
Japonya,G.kore ve Çindir hocam. Rusya'ya şaşırıyorum normalde onlarin seviyesine göre şimdikinden çok daha iyi bi üretime sahip olmalari gerekirdi.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Çıksa bile bunun ülkenin yararı için yapılmadığını bilmek lazım.
Ülkenin yararı için yapılıyor ama ülkenin insanı alamıyor. Bizim ülkedeki herkesin alamamış olması devlete katkısının olmadığı anlamına gelmiyor devlete para giriyor. Halk alamıyor ülke gelişmesin diye birşey yok.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Ülkenin yararı için yapılıyor ama ülkenin insanı alamıyor. Bizim ülkedeki herkesin alamamış olması devlete katkısının olmadığı anlamına gelmiyor devlete para giriyor. Halk alamıyor ülke gelişmesin diye birşey yok.

Ülkeyi bir diktatörün yönettiğini sadece ben mi görebiliyorum? Bir diktatör neden ülkenin yararı için uğraşsın? Bir diktatör her zaman ülkenin insanlarının duygularını ve ülkenin her türlü kaynağını kendi yararı için kullanır. Bunu uzun zamandır görebiliyoruz... Gerçek apaçık ortada. Ülkenin başındakinin Putin ile tek farklı yönü Putin'in milliyetçi olması :) Ben burada başka bir fark göremiyorum. Yani kısaca biz başımızdaki arkadaşın yaptığı şeyleri ülkenin yararına yapılmışcasına davrandıktan sonra bu düzen böyle devam eder. Konu acayip saptı ama bu işin ucu her türlü siyasete dayanır maalesef.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Öncelikle üretim ve tüketimin siyasetle ilgisi olmaması lazım siyasi açıdan düşünmemek lazım her üretim binlerce kişiye iş kapısı açar yani her yararlı iş bir faydadır ve her yarar ve faydalı işe destek olmak lâzım evet togg de eğer kalite ve fiyat bakımından insanlara fayda sağlar inşAllah ancak fiyat 1 milyon tl olursa bu da alım gücünü düşürür ve ürün hiç kimseye fayda sağlamaz

zorrt

Dünya'nın NPC'si
Reaksiyon puanı
156
İlk 5 bence Almanya, Japonya, Çin, Çin, Çin.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Öncelikle üretim ve tüketimin siyasetle ilgisi olmaması lazım siyasi açıdan düşünmemek lazım her üretim binlerce kişiye iş kapısı açar yani her yararlı iş bir faydadır ve her yarar ve faydalı işe destek olmak lâzım evet togg de eğer kalite ve fiyat bakımından insanlara fayda sağlar inşAllah ancak fiyat 1 milyon tl olursa bu da alım gücünü düşürür ve ürün hiç kimseye fayda sağlamaz

Sorular buraya getiriyor konuyu.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Ülkeyi bir diktatörün yönettiğini sadece ben mi görebiliyorum? Bir diktatör neden ülkenin yararı için uğraşsın? Bir diktatör her zaman ülkenin insanlarının duygularını ve ülkenin her türlü kaynağını kendi yararı için kullanır. Bunu uzun zamandır görebiliyoruz... Gerçek apaçık ortada. Ülkenin başındakinin Putin ile tek farklı yönü Putin'in milliyetçi olması :) Ben burada başka bir fark göremiyorum. Yani kısaca biz başımızdaki arkadaşın yaptığı şeyleri ülkenin yararına yapılmışcasına davrandıktan sonra bu düzen böyle devam eder. Konu acayip saptı ama bu işin ucu her türlü siyasete dayanır maalesef.
Tamam da togg ülkeye katkı sağlama potansiyeline sahip bir proje.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Tamam da togg ülkeye katkı sağlama potansiyeline sahip bir proje.

Ben onu konuşmadım... Ben asıl amacını söylüyorum. Asıl amaçları ülkeye katkı değil.

Lütfen mesajlarımı düzgün okuyun.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Son düzenleme:

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
2015 yılında Fiat Egea C segment otomobil Tofaş fabrikasında üretilmeye başlanmıştır. Egea 5 yıl boyunca Türkiye'de en çok satan otomobil olmayı başarmıştır.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
2007 yılında Gaziantep'te kurulan Müjdeci Kamyonet firması
Folkvan markalı kamyonetlerin üretim ve montajına başlamıştır.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Alman savaş tankı Panzerlerin üretimi
1943'te son buldu Türkiye N modelini 56 tane sipariş etti ama bunlardan sadece 22 tanesi Türkiye'ye ulaşabildi.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
F-4 uçaklarının geçmişinin 1952 yılına dayanır Phantom'un hikâyesi 1952'de David S. Lewis'in McDonnell Douglas şirketinin dizayn müdürü olarak atanmasıyla başlıyor. Ve Abd için bir uçak tasarlamaya başlıyor

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın öncülüğünde TUSAŞ tarafından yürütülen ÖZGÜR Projesi ile F-16 Blok 30 uçaklarının modernizasyonu hedeflenmektedir.