Soru En iyi tüketim ve üretim hangi devlet ile millete aittir ?

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Ülkemizde de bilindiği gibi yerli ve milli markalar vardır peki kullanıp takdir ediyormusunuz üretilenlerin % kaçı bize aittir ? Size göre ülkemizin üretim ve tüketim kapasitesi nedir sıralamaya girsek kaçıncı oluruz ?

En iyi Markalar hangi ülkeye aittir ilk 5 e hangi ülkeler girer günlük hayatta
En çok hangi ülkenin markasını kullanıp takip ediyorsunuz ?

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Öncelikle yapılan her güzel işi takdir etmek lazım ki insanlar destek görünce sevinsin ve ortaya daha güzel işler çıksın Türkiye bence savunma sanayi gıda sektörü ve giyimde bence ilk 50 ye girer görsel sanatlar çok düşük ve Anadolu hikayelerini tarihimizi insanlara anlatamıyoruz Türk edebiyatımız hoşuma gidiyor özellikle tarihi romanları çok güzel yazıyoruz tarihi diziler yerine tarihi roman ve kitabı tercih edenlerdenim Türk markalarını ise şöyle sıralamak istiyorum

sarar
koç
sabancı
altın yıldız v
vestel
altın yıldız a
bur cuburun bir numarası Ülker eti
bmc Eski tofaş
Kuba kanuni mondial
arçelik
Aselsan
selçuk bayraktar

peki siz ne düşünüyorsunuz yerli Markalar hakkında sizce hangi markayı hangi modeli alıp kullanmalıyız? hangi markayı hangi modeli alıp kullanmalıyız?

Son düzenleme:

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Evet Türkiyenin üretim konusunda ilk 10 a girmesi için çok fırın ekmek yemesi gerekir çünkü dünyada Markalar konusunda sayılı ülkelerden birisi olmak oldukça zordur peki dünya Markalar sırasında hangi ülke liderdir desek sıralama ve şampiyona şu şekilde olması lazım

1 Almanya
2 Japonya
3 kore
4 Çin
5 abd

Peki siz en iyi üretim yapan ülkeler konusunda ilk 5 ülkeyi yazın desek nasıl bir sıralama yaparsınız

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Bugatti hakkında siz ne düşünüyorsunuz araçlardan birine sahip olma şansınız olsaydı
hangisini tercih ederdiniz?
]

User 0000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
58
Evet Türkiyenin üretim konusunda ilk 10 a girmesi için çok fırın ekmek yemesi gerekir çünkü dünyada Markalar konusunda sayılı ülkelerden birisi olmak oldukça zordur peki dünya Markalar sırasında hangi ülke liderdir desek sıralama ve şampiyona şu şekilde olması lazım

1 Almanya
2 Japonya
3 kore
4 Çin
5 abd

Peki siz en iyi üretim yapan ülkeler konusunda ilk 5 ülkeyi yazın desek nasıl bir sıralama yaparsınız
İsraili unutmuşsunuz. Şuan kullanıdığımız çoğu urun İsrail yapımı. Siyonistlerde dunyaya yön veren topluluklardan.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
İsraili unutmuşsunuz. Şuan kullanıdığımız çoğu urun İsrail yapımı. Siyonistlerde dunyaya yön veren topluluklardan.
Aslında herkes kullandığı malzemeyi önermiş o yüzden benim için üretimde en büyük devletler japonlar ve almandır samsunga aşığım ben özellikle cep telefonları Alman makine sanayisi otomotiv sektörü her cebe uygun arabaları var 3 dev BMW Mercedes ww türkiyenin en çok satan arabası yani ailemizin markaları yahudiler her ne kadar dünyayı yönetsede ben Danone yerine bakkal yoğurdunu kola yerine hanımın meyve suyunu Nutella yerine Ülker i tercih ederim gıda sektöründe bence ilk 20 yi bile zorlarız japonlar ile Güney Kore ise Tarihsel birlikteliğimiz var Dünyanın en iyi insanları kardeşim gibi severim onları ben değil onlar kazansın yani almanlar ile japonlar dünyayı kurtaracak

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
27 Aralık 2019 tarihinde yeni yerli elektrikli otomobil TOGG Yerli Otomobil kamuoyuna tanıtılmıştır.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Koyun varlığımızın %90' nını yerli ırklar oluşturmaktadır. Bu koyunlar genellikle yağlı kuyruklulardır Hayvan sayısı az olmamakla birlikte verimlerin düşüklüğü gerçektir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993

1 Almanya
2 Japonya
3 kore
4 Çin
5 abd

Ilk siraya ABD koymadan olmaz. Sadece Microsoft - Apple - Amazon - Google pek cok ulkenin direkt kendisine hatta fazlasina bedel. Bu dort sirketin maddi gucu ve insanlar uzerindeki etkisi inanilmaz seviyede.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
İVESİ KOYUNU En önemli özelliği sütçü olması ve diğer sütçü ırkların aksine sürüler halinde yetişmesidir
Koyun varlığımızın % 1,8 ’ ini oluşturur

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
otomobil endüstrisinin henüz yeni geliştiği 1900’lü yıllarda otomobiller henüz herkesin sahip olabileceği kadar çok üretilemese de var olanlar içinden kurum ve kişiler prestijlerine uygun seçimler yaparak otomobil ile imajlarını tanıtmakdaydılar.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Şimdi sen Rabbine kulluk et ve kurban kes.” (Kevser 108/2)

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Volkswagen Group çatısı altında finansal olarak altın çağlarını yaşayan Bentley, sınırlı sayıdaki üretimleriyle de adından söz ettirmeye devam ediyor.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
007 İngiliz süper ajan Bond'un harikası haline gelmiş Aston Martin aracı ile beyaz perdeye hızlı bir giriş yapmıştı Aston Martin DB5'i 1969 yılındaki filmin büyük yıldızı olmayı başarmıştı.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Lamborghini Aventador SVJ 63

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Lamborghini’nin kuruluş yılı olan 1963’e gönderme yapılan Aventador SVJ 63 ün üretim sayısı özel olup sadece 63 adet

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Türkiye'de aç gözlü insan çok olduğu için şirketler yabancılar tarafından satın alınmak istediğinden közü kapalı satılıyor togg'u asgari ücretle çalışan bir insan alamadığı sürece çok birşey ifade etmiyor zamanında açılan uçak fabrikalarımız kapatılmış olmasaydı devrim arabamızın üretildiği zaman üzerine gidilseydi şuan çok farklı şeyler konuşuyor olurduk..

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Ülkemizde de bilindiği gibi yerli ve milli markalar vardır peki kullanıp takdir ediyormusunuz üretilenlerin % kaçı bize aittir ? Size göre ülkemizin üretim ve tüketim kapasitesi nedir sıralamaya girsek kaçıncı oluruz ?

En iyi Markalar hangi ülkeye aittir ilk 5 e hangi ülkeler girer günlük hayatta
En çok hangi ülkenin markasını kullanıp takip ediyorsunuz ?
Yerli telefonlar çıksa bile başka ülkelerin telefonlarını alıyoruz. Nvidia AMD Intel Asus vs

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Günümüzde Maserati 3500 GT’ler açık artırmaların en fazla aranan araçları arasındadır. İlk tanıtıldığı dönemde 10.000 dolarlık fiyatı olan aracın günümüzde 200.000 dolara satıldığına şahit oluyoruz.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Son düzenleme:

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
754
Maalesef düzgün teknoloji markamız yok. Vestel tamamen türk değil bu arada haberiniz olsun. Durumumuz aşırı vahim. Vestel ve Casper diye iki tane çöp markamız var, onlara tutunmaya çalışıyoruz. Araba konusuna hiç girmemek lazım zaten. TOGG zaten tam bir fiyasko. SAAB saçmalığı neyse TOGG'da o...

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Son düzenleme:

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Maalesef düzgün teknoloji markamız yok. Vestel tamamen türk değil bu arada haberiniz olsun. Durumumuz aşırı vahim. Vestel ve Casper diye iki tane çöp markamız var, onlara tutunmaya çalışıyoruz. Araba konusuna hiç girmemek lazım zaten. TOGG zaten tam bir fiyasko. SAAB saçmalığı neyse TOGG'da o...
Togg'u neden bir fiyasko olarak görüyorsunuz ? Bence tasarımı gayet iyi bir araba çok iyi olmuş.