Anket En iyi tarihi film ve dizi hangisidir ?

En iyi tarihi dizi ve film

• Kullanılan toplam oy
    20

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Peki size sorularım var tarihimizi takip ediyormusunuz tarihi dizi ve filmlerimizi seyrediyormusunuz siz ne düşünüyorsunuz TRT ve tarihi dizilerimiz hakkında sizce tarih dizilerden mi yoksa kitaptan mı öğrenilmeli peki tarihi ve dini dizilerimiz daha fazla çekilmeli mi Savaş filmlerini en iyi kim çekiyor yabancılar mı yoksa biz mi bir sinema ya da dizi çekmek için insana ne gerekir

zorrt

Dünya'nın NPC'si
Reaksiyon puanı
159
Ben aslında tarihle ilgilenmiyorum ve dizi izlemiyorum. Muhteşem Yüzyıl bildiğim tek tarih dizisi :).

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Bence Çağrı gelmiş geçmiş en iyi tarih dizisi.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
58 yıla 30 film sığdıran Urfalı oyuncu Bekir Felhan, hayatını kaybetti İki kere Akademi ödülü kazanmış Meksika asıllı Amerikalı aktör Anthony Quinn'e benzerliği ile tanınan 58 yıllık oyuncu Bekir Felhan, vefat etti.

User 0000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
58
Peki size sorularım var tarihimizi takip ediyormusunuz tarihi dizi ve filmlerimizi seyrediyormusunuz siz ne düşünüyorsunuz TRT ve tarihi dizilerimiz hakkında sizce tarih dizilerden mi yoksa kitaptan mı öğrenilmeli peki tarihi ve dini dizilerimiz daha fazla çekilmeli mi Savaş filmlerini en iyi kim çekiyor yabancılar mı yoksa biz mi bir sinema ya da dizi çekmek için insana ne gerekir
Diriliş Ertuğrul ve Payitaht Abdulhamid dizilerini severdim. Tarih dizilerden öğrenilmez ancak dizi olarak izlerdim, tarih öğrenmek için değil. Sorunuza gelince bence saçma sapan gençlik - aşk dizileri çekeceklerine tarihi diziler çekmeleri daha iyi olur.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Bilâl Habeşî, son ezanını Mescid-i Nebevî’de okudu. Yanık ve hasret dolu sesiyle; “Allahu Ekber! Allahu Ekber!” dediği zaman bütün Medine halkı ayağa kalktı. “Eşhedu en lâ ilâhe illallah! Eşhedü enne Muhammeden Resûlullah” deyince kadın-erkek, genç-ihtiyar, sevinçten ağlamıştı

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Hz. Yusuf dizisi. Tarihi kurgu dizilerine göre aslına en sadık yapımdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diriliş Ertuğrul ve Payitaht Abdulhamid dizilerini severdim. Tarih dizilerden öğrenilmez ancak dizi olarak izlerdim, tarih öğrenmek için değil. Sorunuza gelince bence saçma sapan gençlik - aşk dizileri çekeceklerine tarihi diziler çekmeleri daha iyi olur.
Fantastik > Tarihi Kurgu > Bilim Kurgu.
Günümüz hayatımız leşdir o yüzden gerçekçilik her zaman kötüdür.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Ek olarak kapıdaki düşman filmini de tavsiye ederim. Listedeki filmleri ikiye katlayıp üçe böler

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Richard, I. Dünya Savaşında ABD Ordusunda keskin nişancıdır Savaşda, gözünü, üst çenesini ve yüzünün sol tarafındaki elmacık kemiğinin çoğunu kaybetmiştir bu yüzden teneke bir maske takıyor.

Son düzenleme:

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Samuel Vanunu - Üzeyir Garih​

Nizamettin Güvenç - Aydoğan Semizer​

Pala - Tarık Ümit​

İplikçi Nedim - Nesim Malki​

Kılıç - Nihat Akgün​

Hüsrev Ağa - Abuzer Uğurlu​

Tuncay Kantarcı - Tuncay Mataracı​

Kara - Mahmut Yıldırım​

Abdülhey Çoban - Ali Yasak​

Memati Baş - Muradi Güler​

Laz Ziya - Dündar Kılıç​

Nesrin Çakır - Uğur Çakıcı​

Aslan Akbey - Mustafa Hiram Abas​

Süleyman Çakır - Alaattin Çakıcı​

Polat Alemdar - Abdullah Çatlı​

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Rome.
Kendinden sonra antik dünya ile alakalı böyle sağlam bir dizi daha gelmedi

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Tarihin en iyi filmi Esaretin Bedeli'dir (The Shawsank Redemption).
Hem de en yüksek imdb puanını almıştır.
Ayrıca Çağrı filmini de severim.

legolas31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Abi attığın video gerçek bilimsel veri değil biliyorsun değil mi mısırlılar firavun tuvalete gitse bile yazmışlar o kadar detaycılar ama koskaca firavun taşa dönüyor deniz ayrılıyor yer yerinden oynuyor bir tane kayıt yok mısır tarihinde yani bu attığın video gerçek değil haberin olsun

legolas31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@Yahya Furkan dostum kızgın atıp boş yapanacağına bana tarihi belgeli musanın yaşadığına dair belge sun hemen müslüman olurum musa geç isanın yaşadağı bile belli değil roma kayıtlarında yok

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
@Yahya Furkan dostum kızgın atıp boş yapanacağına bana tarihi belgeli musanın yaşadığına dair belge sun hemen müslüman olurum musa geç isanın yaşadağı bile belli değil roma kayıtlarında yok

Sadece bir misal. Hem bizler için Kur'an sahip olduğu tüm mucizelerle doğrudur. Mesela Allah'ın güneşi de bir yörüngede gittiğini söylemesi ve gectigimiz senelerde bunun ortaya çikmasi. Bize hep günes sabit ogretildi.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Abi attığın video gerçek bilimsel veri değil biliyorsun değil mi mısırlılar firavun tuvalete gitse bile yazmışlar o kadar detaycılar ama koskaca firavun taşa dönüyor deniz ayrılıyor yer yerinden oynuyor bir tane kayıt yok mısır tarihinde yani bu attığın video gerçek değil haberin olsun
Firavun ve ordusu helak oldu çünkü.

Üstelik savunduğun şey aşırı mantıksız. Biz Müslümanlar olarak Kur'an-ı Kerim'de ki her şeye inanırız. Zaten Kur'an-ı Kerim'de, yüzyıllar önce geçen ve bilimin ancak şimdilerde ortaya çıkarabildiği şeyler gibi mucizelerden dolayı Kur'an-ı Kerim kesinlikle doğrudur.

legolas31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Firavun ve ordusu helak oldu çünkü.

Üstelik savunduğun şey aşırı mantıksız. Biz Müslümanlar olarak Kur'an-ı Kerim'de ki her şeye inanırız. Zaten Kur'an-ı Kerim'de, yüzyıllar önce geçen ve bilimin ancak şimdilerde ortaya çıkarabildiği şeyler gibi mucizelerden dolayı Kur'an-ı Kerim kesinlikle doğrudur.
ahzap 37 ve ahzap 50 hakkında düşencen nedir peki

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Hollanda'da bulunan "Ipuwer Papirüsü" de bunu doğruluyor.

Üstelik Antik Mısır'da yangınlar, savaşlar gibi şeylerden dolayı tüm yazıtlar günümüze ulaşmadı. Bu bir gerçek. Zaten "Ipuwer Papürüsü" bile korunaklı bir yerde bulunmadı.

ahzap 37 ve ahzap 50 hakkında düşencen nedir peki
Kur'an-ı Kerim'de hiç bir ayette yanlışlık veya çelişme yoktur. Ahzab suresi 37. ayette de yanlışlık yoktur.

Yanlız konu film ve diziden farklı yerlere gidiyor bu yüzden konu kilitlenebilir. Özel mesajdan yazışalım.

Son düzenleme: