En İyi Tarayıcı

lordare

Profesör
Emektar
4 Eylül 2012
3,185
3
1,933
358
Evet arkadaşlar Mozilla Firefox,İnternet Explorer,Google Chrome ve Opera özelliklerini ve farkları hepimiz iyi biliyoruz.
Firefox, güncellemelerini programın içinde barınan eklentileriyle sağlıyor ve eklentileriyle meşhur. Fakat belli zamandan sonra bilmiyorum bi yavaşlık hissettiriyor. Google Chrome çok pratik ve hızlı bir tarayıcı benim idolümdü fakat aşırı güvenliksiz,sisteme virüs girmesi bakımından da çok vasat. Hatta öyle ki yaptığım deneyimlerle söylüyorum chrome un içine bile virüs soktum internet tarayıcısı çöktü bütün bilgiler ele geçirildi vs. :laugh:

Internet Explorer 'a gelince, son birkaç yılda internet ve caps aleminde çok dalga geçildi ve gerçekten yavaştı fakat internet explorer 11 ile birlikte bu açığı kesinlikle kapattıklarını düşünüyorum. Şu anda explorer hız konusunda chrome ile yarışıyor tabi bu benim kanaatim ama cidden IE11 ile devrim yarattılar, gereksiz olan http1.0 ı güncellemelerle 1.1 uyumlu yaptılar ve şu anda mozilla ve ie http 1.1 kullanıyor.

Safari,flock vs. vs. bunlar bilgisayar alemi için gereksiz tarayıcılar hele safari kasmamakla beraber internet hızını da düşürüyor. Flock; youtube,facebook,twitter gibi siteler için kolaylaştırılmış bir tarayıcı ve chrome kadar olmasa da hızlı olduğunu düşünüyorum. Fakat kullanışlı yapmaya çalışmışlar ama bir yerlerde bi eksik olduğunu hissettiriyor.

Opera'ya gelince şu anda onu kullanıyorum. Opera'ya şahsen bütün bilgisayara,internete ve chrome a virüs girince; benim internet ile bağlantılarım kesilince sistem geri yükleme dosyası bile virüs yüzünden silinince anlayacağınız formattan başka çözüm olmadığı zaman bilgisayarımda yüklü bulunan ama pek kullanmadığım Opera tarayıcısı tek çalışan programdı. Bunu gördükten ve yaşadıktan sonra Opera'ya geçtim ve hala onu kullanıyorum. İddia ediyorum en güvenli tarayıcı Opera'dır. Windows işletim sistemlerinde diğerleri kadar ünlü olmayan bu tarayıcı internet hızını artırmak için doğrudan ram'i kullanıyor. Bu zaman zaman(hele geçmiş ve önbellek belli bir seviyede olduğunda) sistemi kilitliyor takılmalara sebep oluyor fakat yeni güncellemelerle mümkün olduğunca bu takılmayı yok etmek amaçlanmış. Ayrıca virüs vb. konusunda operaya sızan çok az kötücül yazılım var. Çünkü mozilla,ie ve chrome dururken kimse operayı hedef almaz. Ayrıca kendi önbelleğinde BitTorrent uygulaması da barındırıyor isterseniz ekstra Bittorrent uygulamasına gerek kalmayabiliyor. Yer imleri ve sekmeler konusunda chrome kadar iyi, hatta direk sekmeler üzerine kurulmuş bir tarayıcı. Şu zaman zaman takılmalar ve bu gibi durumlar da olmasa bir numaralı tarayıcı diyebilirim.

Evet arkadaşlar hepsini uzun zamanlar denemiş biri olarak size kendi görüşlerimle bir analiz yaptım. Seçim sizin :clap: :thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş bu mükemmel tarayıcıyı, gözbebeğimizi gidip chrome çakması bir tarayıcı ahline getirdiler. Ben hala Opera 12.16 kullanıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
opera bencede çok iyi fakat burada hiç yandex browser'a değinmemişsin

remaz3442

Asistan
26 Eylül 2013
376
51
28
Evet keşke yandex'den de bahsetseymişsiniz. Türkiye'de tutunabilmek için o kadar yatırım yapıyor. bahsetmemeniz ayıp olmuş :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yandex chrome ile aynı tabanlı bahsetmeye gerek yok ki chrome için söylediklerini yandex için de düşünebilirsiniz :)

berattunca

Öğrenci
25 Nisan 2014
1
0
0
selamlar ben uzun zamanlar boyunca bu konu üzerinde araştırma yaptım ve sonuca ulaştığımı dünüyüorum ve size şunu diyebilirim
-birçok kişi firefoxu sadece görünenden ibaret bilir fakat öyle değildir firefoxun üst beta ,beta ,alt beta ve normal sürümleri bulunmaktadır peki bunlar ne işe yarar biraz açıklamak isterim
firefox üst beta yani firefox nightly adlıs sürümünü her gece günceller ve kullanıcıya sunar kullanıcı bu sürümü 6 hafta test eder ve eğer bi sorun varsa düzeltilip bi alt beta olan firefox auroraya gönderir ve günceller bu firefox aurorada kullanıcıya sunulur ve 6 hafta test edilir 6 hafta sonunda son beta sürümü olan firefox betaya yollar ve burda 6 hafta test edildikten sonra normal firefox olarak güncellemye sunulur ve şuna değinmek isterim
en hızlı tarayıcı listesi
1-nightly 2-aurora 3-chrome 4-firefox beta 5-firefox 6-yandex 7-opera 8-ie 9-safari 10-waterfox
not : waterfox firefoxun 64 bit pc ler için olan stabil versiyonudur
size önerim :: aurora deneyin ve kendiniz görün :)

Can3r

Öğrenci
30 Nisan 2014
15
0
0
ie11 derim kesinlikle.Bir ie'nin beni chrome kullandırtmayacağı aklımın ucundan geçmezdi.İnternet explorer efsaneleri geride kalacağa benziyor artık.

cemind

Öğrenci
4 Mayıs 2014
1
0
0
maxthon cluod u denemelisiniz birçok tarayıcıda olmayan özellikleri var.

teokan

Asistan
12 Eylül 2012
289
5
18
maxthon bence en iyisi.
baslangic sayfasina virus girdi sorunu yok.
ana tarayicimdir.

DarkBB

Asistan
18 Mart 2014
392
3
18
Opera, Firefox ve Chrome ayni ui ve search motorunu kullaniyor. Tek farklari dizayn.

Virus konusuna gelince 1 yillik norton(35-50 tl) alip denemeni tavsiye ederim. 1,5 sene kullandim. Suan 6 ayi kaldi ve bitince yine alacagim.

Bana gore 1-) Norton 2-) Kaspersky bunlar haric digerleri ise yaramiyor. Eger bilgisayarina 1 virus bile girerse adam degilim. Bunun tarayiciyla alakasi yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Göz var nizam var, Opera gibi tarayıcı varken chrome diyenlere anca gülerim

Bothrops

Öğrenci
11 Mayıs 2014
74
0
0
Opera en iyisi. Bırakın alternatifi diğerlerinin en iyisiyle bile kıyaslamam operayı.

Chrome amatör bir tarayıcı. Gmail girişi yaptığında sapıtıyor ayarları senkronize etmeye çalışıyor hesabı kapatınca ayarları bulamayıp sıfırlıyor.

Explorer desen fazla ağır, tek başına bir oyun gibi yoruyor bilgisayarı.

Ben hepsini kullandım ve aradığımı Opera'da buldum. Gerisi boş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hepsini neredeyse kullan burada ki yorumlardan sonra operayı denememiştim onu denedim yüklemiş müthiş bir şey yaaaa çok memnunum çok internetim yavaş diyenler chrome mu yandexsi falan kaldırıp kursun operayı pişman olmazlar

yns52

Öğrenci
11 Ağustos 2013
8
0
0
Bunu uzun zaman önce çok yerde yazıştım birde açıkçası bütün yorumları okumadım.
Yandex.Browser has bir tarayıcı değildir. Yani şöyle Yandex.Browser aslında bir Google ürünüdür.
Google Chorme geliştirilmeden önce Chromium yazıldı. Ve bu açık kaynak kodlu olarak sunuldu. (Yani isteyen alıp değiştirip hiç bir bedel ödemeden kendi tarayıcısını yapabilir oldu.)
Sonra Google sorunsuz bir tarayıcı yapalım ve insanlar kullansın dediler. Ve Google Chrome 'u yaptılar. Bu yazılımın temel iskeleti Chromium 'u baz alıyor tabii ki.
Şimdi Yandex 'de gelmiş ve Chromium üzerinden kendilerine bir tarayıcı yapmışlar ve çok övünüyorlar şahsen hiç sevmiyorum Yandex'i en çok da tutulması için AdWare olarak bilgisayarlara yüklenmesine ve bilmeyen insanları kandırmalarına deli oluyorum. (AdWare: Reklam yazılımı yada sizin haberiniz olmadan bir program yüklerken yanında gelen programlar.)
Kısaca bu Yandex hiç hoşuma gitmiyor. Zaten inanmayan her kaynaktan bakabilir ayrıca bazı şeyleri değiştirmeye bile üşenmişler. Geçmiş yada ayarlara girerseniz yukarıda "Chrome://History" tarzında yazdığını görürsünüz zaten ilk bakışta bile Chorme 'un tamamen aynısı diyebilirsiniz.

ScoutNews

Asistan
29 Haziran 2014
179
0
0
Google Chrome kullanıyorum fakat bazı sorunlar mevcut olabiliyor . Mozilla Firefox'da akıcı ve kullanışlı yapıyı içinde bulunduran tarayıcılardan . Diğer internet tarayıcılarına göre bu iki uygulama öne çıkıyor fikrimce .

Creative

Kör Cerrah
Emektar
12 Eylül 2009
13,902
2
17,391
4,958
40
Google Chrome Canary x64 kullanmak istiyorum ancak büyük bir ihtimal Flash desteğinden dolayı bazı sorunlar yaşıyorum. Onun yerine şuan Comodo Dragon deniyorum. Şuana kadar başarılı bir süreç içerisinde.. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:laugh:Arkadaşlar bence en iyi opera çünkü pratik,ilgi çekici ve güvenilir denemenizi tavsiye ederim ben opera next i kulllanıyorum:w00t: