En iyi Laptop markaları hangisi?

Arkadaslar size gore en iyi laptop hangisi

• Kullanılan toplam oy
    1,847

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Toshiba demem sana cunki Müşteri hızmetlerı sıfır işlem yapıyor toshibanın musterı ilişkilerı sıfır teknık servısınde çalısanlar TNB bilgisayardakıler(turkiye distributoru)bu admalar teknık servısten anladıgından suphelıyım..

Benım agzım yandı yanı halen makınayı deigştirmıyorlar adamlar makınayı cızdıler bluetoothunu bozdular makınaın basına gelmeyen kalmadı bırde bunu kullanıcı hatası dıorlar yanı..

ben toshiba demem HP nın business serısını alacaksın kardeş ama business serısı cunkı aynısı ıle kosulsuz degısımı var bıldıgım kolay gelsın

Mehmet Çakır
Ankara
Bilgisayar Programcısı

business serisine dikkat edin derim ben de. çalıştığım yerde kullanıyorum bir tane "elite book" mudur nedir. allah kahretsin, sanki çalışmak için değil de hp servislerini çalıştırmak için laptop yapmışlar :D

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
ben 5 yıldır del kullanıyorum ve bana göre dell.. =) Servis hizmeti olsun pc nin kendi olsun çok iyi. Tabi bu benim şanslı olmamdan da kaynaklanıyor olabilir. Hiç sorun yaşamadığım için sürekli dell kullandım... =)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Konumuz sabitlenmiştir, hayırlısı olsun..

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Apple ve Dell varken talihsiz bir anket olmuş. Ayrıca LG sanırım ankette yok ama anketteki çoğu markadan daha iyi kalitede bilgisayarları ve fiyat/performans oranı var.

adapazarli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım asus marka laptop aldı.
Çok memnun.
Alırsam bende asus laptop almayı düşünüyorum.

BaHaTM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabiki ASUS hem ucuz hem kaliteli bi marka.... i5işlemci 4 ram 1 ekran kartı 640 hardisk 2.93 izlemci hızı tuboyla 1344 liraya aldım muekmmel alet bu fiyata 12 ay takst cabası :):)

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Asus çok kalitesiz kaç tane tanıdığımda varsa 2 yıl garantide arıza yaptı.Çoğundada kapak arızası çıktı.
>>Her zaman sony vaio..
>>Youtube daki testlere bakın anlarsınız...

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
ASUS hayattır.
paraya bakar. Paran varsa kendi markanda en kral laptopu yaptırır kullanırsın :D

artiss10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sırf müşteri hizmetlerinden dolayı HP. Özellikle Pavilion serisi dv6 ( Hala kullanırım hiç de arıza vermedi,hayvan gibi oynadığım halde ) Fanındaki traktörü çıkaramayanlardanım.ama ne bir yanma , ne bir bozukluk görmedim.Sadece ses çok rahatsız ediciydi.geri kalan herşeyden memnunum valla.Öneririm yeni serilerini.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
vay bee.. asus demiş arkadaşlar......

TekrarLıyayım Laptop Denilince DELL arkadaşlar ;)

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
hepsi iyidir mutlaka kötü olsa ankette olmazlardı.Birbirine göre üstünlükleri olabilir.Bence SONY VAİO

nigdeli5168

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende acer var 4 yıldır kullanıyorum bir kere sorun verdi onun haricinde işimi görüyor...:)))

v0ld3m0rt1s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Monster, Alienware bunlar nerde ? Gerçek notebooklar bunlardır :) Birde Asus ROG Serisi :)

RaMZeN

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Apple :) Macbook serisi üstüne bilgisayar tanımıyorum.

eratosten

Doçent
Reaksiyon puanı
5
En iyi marka tabiki de "Elma" fakat bana göre elbetteki Acer, kendim kullanıyorum:) Fiyat performans açısından en iyisinin Acer olduğunu sanıyorum, dünyada da sanıyorum en fazla satan markalar arasında ilk üçte yer alıyor.

yaSinerji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım laptop alırken ikinci ele çevirip hemen satmayı düşünmüyorsan markadan çok daha önemli şeyler var.

Birincisi işlemciler. İşlemciler aynı gözükebilir ama yanlarında kodları vardır onların değerlerinin iyi olanlarını seçmek yapacağın işlemlerin hızı açısından öncelikli olacaktır.

İkincisi ekran kartın, notebook ekran kartları kıyaslamaları diye arama motorunda ararsan karşına bir liste çıkacaktır zaten. Burada üst sıralarda olan bir ekran kartı alman, grafik uygulamalardaki performansın da yüksek olmasına neden olacaktır.

Ram konusunda zaten piyasada 4 gb dan aşağı ram neredeyse kalmadı zaten ddr3 platformunda laptoplarda zaten bunu hissettiriyor.

Hard disk konusunda da en iyisini de alsan bilgisayarının en yavaş parçası bu sefer hard disk kalacaktır. Eğer mümkünse ve fazla depolamayla işin yoksa SSD diskli bir laptop alman, verilerinin uzun ömürlü saklanmasına ve çok hızlı dosya aktarımına da sahip niteliktedir. Yani buradan anlaşılacak şey disk konusunda boyutu değil, performansı önemli .)

Laptopların markalarının tek bir cazip yanları vardır, mesela Sony'de batarya %80 den sonra özel bir işlemle direk prizden kullanır bu sayede bataryan çok daha uzun süre ilk günkü performansını sergiler.

İmkanın varsa Apple ve Sony arasında seçim yapabilirsin ama söylediğim gibi eğer kullanıcıysan ki öyle olmalı bu kadar araştırdığına göre, özellikleri senin için daha öncelikli olacaktır.

CYLON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlk çıktığında satın aldım ACER 5101 NOTEBOOK halen sağlam taş gibi.
Yeni notebook alsam yine ACER tercih ederim

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Apple :) Başka yolu yok :)

HP çok ısınır.

Toshiba çok kaba ve kalın.

DELL'in Türkiye'de adam akıllı servisi yok.

ASUS desen müşteriyle ilgilenmiyorlar :)

Eğer notebook alacaksanız tabi ki Apple :)