En iyi Laptop markaları hangisi?

Arkadaslar size gore en iyi laptop hangisi

• Kullanılan toplam oy
    1,848

tetrapanazomi

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar tabiki Asus. Masaüstü bilgisayarda en iyi anakart Asus. En iyi ekran kartı Asus. En iyi optik sürücü (CD-DVD-Rom) Asus. Geriye ne kalıyor. İşlemci zaten hepsi aynı kullanıyo. Ram markası önemsiz. Asus'un bugüne dek ürettiği herşey dereceye girmiştir. Gözünüzü kapatıp Asus alın.

Toshiba ve Dell kullandım. Her ikisinin de performansı çok iyiydi. Ama yukarıdaki yoruma katılmamak da elde değil. Sonuna kadar haklısın arkadaşım.

ssshamil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Her ne kadar adı bu pazarda yeni duyulsa da samsung çok iyi bir tercih. Fiyat/performans olarak daha iyisini bulamadım.Özellikle r580 serisi gayet iyi. Gerek malzeme gerekse işçilik olarak gayet güzel...

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
HP-Dv5-1040et kullanıyorum bana 7 kere servis kapısı yaptırdı :mrgreen:

ekran kart yanması ,anakart yanması , bir iki küçük şey sonra düzeldi bilmiyorum şimdi emenunum 2 saat gidiyor şarjı :D win 7 yaptım daha az ısınıyor :D

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Samsung pazara yeni girmesine rağmen performans serisi ürünleri fiyatlarına göre oldukça iyiler. Yine ucuza performans veren bir diğer marka bana göre Acer. Fakat son zamanlara kadar kasa ve parça kalitesi tartışılan bir markaydı. Asus da güzel evet. Ama bana göre pahalı. Hp ise sorunlu bir marka ama tasarımları çok göze batıyor. Her ne kadar adı pek geçmese de sony'nin ürünleri çok kaliteli. Fakat fiyat olarak aynı donanıma sahip başka markanın fiyatının neredeyse iki katı.

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
5 sene önce datron aldım, allah'a şükür süper çıktı ama bi daha alsam herhalde toshiba alırım.

tusanmudi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2002 de toshiba kullandım o zaman taş gibi makinalar yapıyordu hatta unutmam ben o bilgisayarı ozaman satsaydım hacı muratla kafa kafaya geliyordu :) 2004 te dell e transfer oldum ama olmaz olaydım, kafayı sıyırttı bana, ısınmalardan tutun en son batarya lambası hata vermeye baslamıstı,, 2005 sony senesi; bu gune kadar kullandıgım en guzel bılgısayardı, şıklığı performansı süperdi, malesef ıkı hafta once hakka kavuştu makina :) 2009 Asus; dışardan çocuk bilgisayarı gibi gorunse bıle makinanın işlemci fanını temız tuttuktan sonra tık demiyor maşallah! :) siz siz olun eski bilgisayar kullanıyorsanız bile muhakkak WIN7 ye geçin, boyle bır performans yok!

ps: bu arada evde acer da var, ama o bilgisayar taşınabilir serisindeyse bende bısey bılmıyor, uc laptop agırlıgında,, onun harıcınde ısınma sorunu ve fanı mukkemmel seslı kullanımıda cabası ;)

sonuc olarak kişisel sıralamam 1.SONY > 2. ASUS > 3. diğerleri!

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşlar bencede elbette en başta asus derim yanlız şunuda unutmamak gerekirki nası mercedes bmw en iyi arablarsa birde lamborgini,porshe gibi elit markalar vardır bunlarda leptopta alien ve cbox tur hatta şöyle söyleyim bu gün ailenin 3 milyar civarında satışlarında leptopları vardır belki şunada şaşıracaksınız ama bu gün bi çok ülkeye satışı olan ve elit markaların içinde yer alan cbox ta tamamen türk malıdır şu an yeni modellerinin oyun oynarken pil ömrü 8 saattir hatta ben bi müşterime cbox un ikinci el çok eski bi serisini almıştım ve bizzat kendim test ettim ve 6 saat oyun oynadım o makinede tek şarzla cboxların yeni serileri 2milyar civarı fiyatları var ha ama bu kadar para veremem diyosanız elbette asus derim teknik servisi tamamen sıkıntısızdır ürünü gelip evinizden alır tekrarda gelip evinize teslim ederler

Danqerous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuanda sony vaio kullanıyorum zengin felanda deilim faturayla aldım artık gece gündüz çalışıp bunun borcunu ödemeye calıscam Allah'tan hayırlısı borç yiğidin kampçısıdır :) ama işim gereğide ii bir notebook gerekiyordu.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
bende ASUS vardı memnundum,kardeşimde aldı sora menteşeden problem çıktı,servis hata sende diye garanti kapsamında yapmıyor canımızı sıkıyorlar(aynı seri notebooklarda aynı sıkıntı varmış).şimdi ben ASUS tan memnunmuyum değilmiyim bilemiyorum,ortada kaldım:hammer::hammer::hammer:

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
bende ASUS vardı memnundum,kardeşimde aldı sora menteşeden problem çıktı,servis hata sende diye garanti kapsamında yapmıyor canımızı sıkıyorlar(aynı seri notebooklarda aynı sıkıntı varmış).şimdi ben ASUS tan memnunmuyum değilmiyim bilemiyorum,ortada kaldım:hammer::hammer::hammer:
Evet aynı bazı serideki notebooklarda fabrika çıkışlı menteşe sorunu var, bi teknik servise götürerek menteşeyi değiştirebilirsiniz ankarada iseniz adres verebilirim.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Evet aynı bazı serideki notebooklarda fabrika çıkışlı menteşe sorunu var, bi teknik servise götürerek menteşeyi değiştirebilirsiniz ankarada iseniz adres verebilirim.

hayır ankara da değiliz.servis,menteşe ve alt tabla(ki menteşe esneyince orayıda çatlatmış)değişimi için 300 tl istemiş,normalmidir,bilenler cevap versin lütfen.

trojen00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle ASUS çünkü şuan da bilgisayar donanımları olarak üst sıralarda sony toshiba ii bir anakart üreticisimi veya ekrankartı üreticisimi bunların hepsii tek bir markada ASUS da birleşiyor

kayıp kuşak

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Şuanda sony vaio kullanıyorum zengin felanda deilim faturayla aldım artık gece gündüz çalışıp bunun borcunu ödemeye calıscam Allah'tan hayırlısı borç yiğidin kampçısıdır :) ama işim gereğide ii bir notebook gerekiyordu.

borç yiğidin kampçısı ne demektir:confused1: şöyle olmasın o borç yiğidin kamçısıdır:yes: ayrıca konuyu açan arkadaş compad dan kastın compaq sa birleşti o hp le ayrıca fujıtsı ile sıemens ortaklıktan ayrıldılar bu yonde anket tekrar düzenlenirse sevinicem

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
kesinlikle tartışmaya gerek yok. bilgisayar aleminin dehası taywandır. dikkat edin neredeyse tüm oc ürünleri boardlar taywan menşeilidir. asus bnm için herzaman tartışmasız liderdir nedenmi? sony için para vermem versemde üzülürüm 5 para etmez hp kesinlikle girmem 2009 yılında yapılan araştırmalar sonucu hp en fazla garantiye giden asus en az giden markadır şimdi hp çok satıyor demeyin araştırmada sayı göz önünde bulundurulmuş. toshiba iadare eder fakat pahalı o yüzden yaramaz dell felan türkiyede sökmez onun çöpşüğü amerika sonuç olarak 2009 tasarım kalite ve kusursuz konfigürasyon ödüllerini toplayan asustur.
asus asus asus...
dikkat edin işi bilene sorun herkez kendi kullandığı markayı övüyor helki acer dieyenlere gülmüyorum bile ne iş diyorum :)

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Vaio kullanıcısıyım ama hiçbiri Mac gibi olamaz. Reklamları bile hepsine yeter :D

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Dell kullanıyorum ve çok memnunum tavsiye ederim.

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Toshiba hacı gerisi yalan dolan bence:D

Toshiba'yı kest :)

bican

Asistan
Reaksiyon puanı
3
benim olan ve sahip olabildiğim mal en iyisi ve en güzelidir
genede toshiba satallite p100/119 a sahibim vede memnunum onun için toshiba

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Ne yaygara çıkarıyorsunuz ACER alın 2 yıl kullanın çöpe atın 2 yıl sonra bir daha alırsınız. :D

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ben casper kullanıyorum. hiç bir sorun yaşamadım canavar gibi makine 3000 TL verdim. fiyat performans marka pek önemli kılmıyor. önemli olan fiyat yüksekse içindeki parçalar ve işçilikte o kadar iyi. mesela arkadaşlar demişler toshiba diye var evet 700 tl ye bir işe yararmı o tartışılır.

deliyurek32400

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus dizüstü olsun masaüstü olsun tek marka bence
dikkat edersenizde %60 oraninda kullanilan anakart asusdur.

1998 den beri bilgisayar kullanirim. ve toplarim kullandigim malzemeler içinde en kalitelisi ASUS dur...