🔥 Öne Çıkan Konular

Bu konuyu okuyanlar

larsbutgod

Asistan
Katılım
13 Mayıs 2020
Mesajlar
132
Reaksiyon puanı
71
Puanları
28
Yaş
22
P40 Pro Fotoğraf kalitesi İphone 11'den çok çok daha iyi. Video öyle mi peki ? Veya işlemci ?
Mesaj otomatik birleştirildi:


Senin de anlayamadığını düşündüğüm nokta şu.Bu senin kullanım tarzınla alakalı. Sen basit günlük kullanıcısın. Sosyal medyaya girersin , telefondan film , video izlersin. Sosyal medya için basit fotoğraf ve video çekersin. Oyunları yüksek grafik ayarlarında oynarsın. Yani Android bir cihaz senin için yeterlidir. Benim hobim profesyonel fotoğraf ve video. Ben android'de İphone ile çektiğim fotoğraf ve videoyu çekip düzenleyemem ama senin girdiğin sosyal medya ya girerim. Senin oynadığın oyunu en üst grafik ayarında ve senden daha az kasma donma yaşayarak oynarım ve bunu uzun yıllar sonra da bugünkine yakın performansla yapabilirim. Ben belki senin ekran kaliteni alamam. Ben belki senin kadar ekran süresi alamam. Ama ben bugün aldığımı 5 yıl sonra da alırım. Sen alamazsın. Herkes kullanım şekline göre telefon seçmelidir. Benim gibi güçlü kullanıcılar İphone cihazları daha uzun süre ve daha aktif kullanabilirken senin gibi basit günlük kullanıcılar Android cihazlarla mutlu olabilir bir süre. Basit kelimesini yanlış anlama şahsına söylemiyorum kullanım tarzından bahsediyorum. Telefonlar çok amaçlı cihazlardır ve ben uzun süre yüksek verim almak için İphone 11 tercih ediyorum. Android ile hayatında başarılar bu sana son cevabımdı daha fazla yazmak isterdim ama bir sonuca varabileceğimizi düşünmüyorum.
Harfi harfine katılıyorum... Keşke bu yorumun alnı olsada öpebilsem..
 
Katılım
8 Ekim 2011
Mesajlar
52,785
Reaksiyon puanı
15,021
Puanları
113
ayranları yok içmeye tahtirivalle iphone almaya gidiyorlar hemde amerikalının 7 katı fiyata atlıyor sazanlar...
 
Katılım
19 Nisan 2020
Mesajlar
70
Reaksiyon puanı
48
Puanları
18
Yaş
20

ertucift

Öğrenci
Katılım
25 Kasım 2020
Mesajlar
50
Reaksiyon puanı
8
Puanları
8
Yaş
17
Son vergilendirme ve fiyat zamları sonrası uygun fiyatlı dediğimiz cihazların fiyatları ciddi oranda arttı.

F/P (fiyat/performans) ürünleri dediğimiz özellikle android ekosisteminde bulunan cihazların fiyatları cep yakar seviyeye geldi.

Bugün, kamerası iyi olsun ama 2 gün de şarjı gitsin, ee istediğim oyunu oynayamayacaksam ne yapayım öyle telefonu diyebileceğimiz donanımsal açıdan dolu android cihazlar en düşük 5000-6000 tl seviyelerinde bulunuyor.

Peki yıllardır ya bi telefona bu kadar para verilir mi diyerek, aslında biraz da gücümüz yetmediği için salladığımız İphone'lar ne durumda.

Ben gerçekten bir telefona 6000-7000 tl den fazla verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Hatta bu üst sınır fiyatlarını veriyorsanız da gerçkten ihtiyacınız olmalı bence. Sonuçta asgari ücretin 3 katı neredeyse.

Dediğim gibi yıllardır İphone'lar hep çok pahalıydı ve o paraları vermek yerine daha uygun fiyatlı yüksek işlemci gücüne sahip android cihazları almak çok daha mantıklıydı. Fakat günümüzde İphone 11 aldığınızda verdiğiniz 7000-7500 tl, android amiral gemilerine vereceğiniz fiyattan daha ucuz.

Peki neden İphone 11. XR olmuyo mu o daha ucuz.
Evet XR daha ucuz ama hem kamera hem batarya konusunda İphone 11'in gerisinde ayrıca hepimizin bildiği gibi en iyi İphone YENİ İphone'dur.

İphone 11 aldığınızda şuanda hiçbir android cihazın size sağlayamayacağı bir işlemci gücüne sahip olacaksınız.
Ayrıca video çekmeyi seviyorsanız güzel haber dünyanın en iyi video çeken telefonu da İphone 11.
İOS işletim sisteminin Sosyal Medya optimizasyonu sayesinde çektiğiniz fotoğraf ve videolar'da bir kalite kaybı yaşamadan paylaşılacak.
Eğer İphone 11 alırsanız birçok android cihazda yaşayacağınız kasma-donma , kare atlama, telefonun aşırı ısınması, uygulama durduruldu hatası gibi günlük kullanımda nefes almayı bile zorlaştırır seviyede sinir bozucu sorunları çok büyük ihtimalle yaşamayacaksınız. Hemde ilk 3 ay değil uzun yıllar boyunca :)

Telefonun teknik özellikleri internette var zaten şimdi onlardan bahsetmeyeceğim ancak çok önemli bir konu var.
Apple iPhone 11 128 GB Cep Telefonu

Ya abi İphone 11'in mi var oha çok havalı.

İphone 11 her ne kadar kendi memleketi Amerika'da 699$'a satılsa da ülkemizde ki fiyatı ve ulaşılamaz bakılması sebebiyle oldukça prestijli bir telefon.

Girdiğiniz ortamlar da sizi söz sahibi yapacağı konusunda şüpheniz olmasın. Ayrıca çevrenizdeki birçok insan da fotoğraf çekmek için sizin telefonunuzu kullanmak isteyecektir. Tabi bunu fırsata dönüştürmek yine sizin elinizde :)

Tabii uzun yıllardır android kullanıyorsanız ve de apk muhabbetine çok alıştıysanız kötü haber artık spotify'a para vereceksiniz. İsterseniz Apple Müzik kullanın ama o da paralı. Ee tabi Youtube Vanced indiremeyeceğiniz için o da paralı. Ya da reklam izleyebilirsiniz size kalmış.
Sizin yerinize herşeyi yapan Cake Browser , Brave Tarayıcı gibi allahtan daha ne isterim tarayıcıları da artık hayatınız da olmayacak. Chrome'a merhaba deyin.

Oyunları hileli apk indiren arkadaşlar.
Çok ayıp niye hile kullanıyorsunuz kardeşim. İphone'a geçerseniz o da yok App Store'a mahkumsunuz.

Yani anlatmak istediğim Android'den İphone 11'e geçtiğiniz de birçok özgürlüğünüzden feragat etmiş olacaksınız ancak İOS'un temiz ve saf dünyasında kanser olmadan hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Buraya kadar okuduysanız helal olsun.
Evde kalın , sağlıklı kalın.
Okumaya üşendim başlığa göre cevap vereyim
bana göre en iyi f/p iphone modeli xr veya se
 
  • Beğen
Reactions: bwr
Üst