En İyi Arama Motoru Hangisi

Bu konuyu okuyanlar

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Bing, Yahoo ya da Google. En iyi arama motoru hangisi? Bu sorunun cevabını en iyi siz verirsiniz. Küçük bir test ile en iyisini seçin.

Arama motorları bu günlerde çok popülerler. En çok bilinen kuşkusuz Google. Fakat bazı ülkelerde inatla Yahoo kullanılıyor. Microsoft bu alanda da söz sahibi olmak istiyor ve bu yüzden de bu konuda uzman şirketleri satın alıyor.

Microsoft Bing, Yahoo ya da Google. En iyi arama motoruna siz karar verin. Nasıl mı? Blindtest adlı bir uygulama sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

blind1244798558.jpg

Blindtest bağımsız bir test programı. Programın yaptığı iş, sizin seçtiğiniz kelimelere göre Bing, Google ve Yahoo Networkâ��lerinde arama yapması. Çıkan tüm sonuçlar Web sitesinde karşılaştırmalı olarak karşınıza çıkacaktır.

Buradaki espri çıkan sonuçlara göre en iyi arama motorunu seçmek. Sadece üç sütün göreceksiniz. Hangi sütünün hangi arama motorunun olduğunu ancak oylama yaptıktan sonra göreceksiniz.

Testi başlatmak için tıkla.

Yazan: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
şu an ve önümüzdeki 1 yıl için google :) daha sonra sanırım bing :yes:

grandprix

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Şuan tabiki Google,Bing biraz daha kibar olması lazım.Misal yalnızca Türkçe Uleyn gibi degilde Aramayı sadece türkce dilinde yap gibi bunlar ne kadar sacma ayrıntılar olsa da bazı kullanıcılar buna önem verebiliyor.Ve Bing veya diger arama motorlarına göre Google nin teması,müşteri hizmeti daha açıklayıcı ve iyi olmasıdır. Yani diger arama motorları googleye henüz yetişecek kabiliyette olmadıgını düşünüyorum.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Bu bir soru mudur? Bence kökten saçma.

İnanamıyorum ve bazıları bing iyi olacak falan diyorlar. Eyvallah olsun ama Google durmuyor ki. Gece gündüz çalışıyor.

..ve bence böyle bir konuya ve soruya hiç gerek yok. Hele de Türkiye'de.

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
X = Herhangi Bir site

GOOGLE > X

denklemine göre düşünmek gerkiyor :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Google üstüne tanımam:D hele yahoo ya deli oluyorum.bişe aramaya kalksam aradığım şey hep 2-3.sayfalarda geziyor.

tolgay007

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Google benzersiz Pagerank teknolojisini kullanır bu yüzden en iyisi odur.

O KADAR :hammer::w00t:

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
4ever Google :dirol:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Şimdi Google ama yarın da Google. Diğerleri rekabet için farklı uygulamalar geliştirirken Google da boş durmayacaktır.

meksn

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bing de resim aramak daha kolay. googleye fark atar. haberiniz olsun.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Valla google şuan için seçimim. Bing google nin sadece taklitçisi. Söylendiği üzere "Taklitlerden sakınınız"

yengec

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bence blindsearch.fejus.com/ neden derseniz aradığım kelimeyi en iyi 3 arama motoruyla karşıma çıkarıyor :D:D

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bunun tartışması bile yersiz tabiki GOOGLE.
Bu işin önderi konumda diğerleri arkadan nal topluyor.diğerleri sadece taklitçi....
Ayrıca kötü bir taklitçi...
>>Denemeyi şöyle yapın google da iki sayıyı toplayın(20+4 gibi yada başka sayıları)
>>şimdi aynı denemeyi yahoo da ve bing de yapın bakalım karşınıza ne çıkacak....

evet ben bilmeyen arkadaşlara burdan söylüyorum sadece 4 işlem değil başka özellikleride var google ın. örnek: 1 mil diye yazın google bakın bakalım kaç km miş...hava basınç ölçümleride mevcut ve bunun gibi daha bir çok özelliği var.site site aramanıza gerek kalmadan altında yazar....
O nedenledir ki GOOGLE 1 NUMARADIR...