En iyi anti-virüs hangisidir

Bu konuyu okuyanlar

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
ben gidipte oyun indir bedava yazmıom steamımda alırım veya almam ben olsam bu yazılan seye bende inanmam. benim yerimde olsan sende inanmazsın.
Saçma cümlelerinizden anlam çıkaramadım. Anlatmak istediğim gayet açık aksini iddia edip yok durduk yere muhabbetine girecekseniz bir daha cevap vermeyeceğim. Boş muhabbet olur çünkü. Hadi iyi forumlar.

TeamSnow Pro

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Bazen kaliteli antivirüslerin algılayamadığı bir virüsü advanced system care in 6 mıydı 7 miydi neydi dahili antivirüsü olan sürümü işte o algılayıp yok etmişti bilgisayar mühendisi bir arkadaşın virüsünü öyle çözmüştük. Musallat virüsüydü adı her yere musallat adı altında bir klasör açıp duruyordu ve bağlandığı an flaşlara da geçiyordu illet bir şeydi :)
katılıyorum. iyiki cözümleri var. artık virüs çesitleri de tehlikeli. undeteced yapabilenler var virüslerini. en büyük korkum bu ve basıma da geldi.. yazdığım sey baskası yerinde bende olsam yalan iyi atmıssın derim. ama ciddi anlamda öyle. bi virüs kodlayan bunu okuysan ... da öl
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saçma cümlelerinizden anlam çıkaramadım. Anlatmak istediğim gayet açık aksini iddia edip yok durduk yere muhabbetine girecekseniz bir daha cevap vermeyeceğim. Boş muhabbet olur çünkü. Hadi iyi forumlar.
Tamam. sen inanma buna karısamam. inandıramamda ama ben yasadım ben biliyorum gördüm. bu bana zaten yetiyor.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,755
ben gidipte oyun indir bedava yazmıom steamımda alırım veya almam ben olsam bu yazılan seye bende inanmam. benim yerimde olsan sende inanmazsın.
Ya genelde bu tür virüsler flaş bellekler aracılığıyla bulaşıyor. Flaşınızı yakın zamanda başka bir bilgisayara taktıysanız ve o bilgisayarda virüs var ise direk flaş bellek aracılığıyla taşınmış olabilir. Yine de her şey olabilir tabi. O kadar basit olmasa da yönlendirme siteleri aracılığıyla veya herhangi başka sebeplerle herkesin başına gelebilir virüs bu bulaşıyorum demez. Evet kimi virüsler çaktırmadan parazit program yükler program ekle kaldırda rahatlıkla ne olduğunu bilmediğin programı görüp silebilirsin. Kimisi de sinsidir seni yorar durur.
Bazen büyük antivirüslerin çözemediğini küçük bir antivirüs programı çözebilir, bazen de format gerekir. Virüsle mücadele etmeyi bilmek önemli tabi ama parazit programla mücadele edebilsek bile o sinsi virüsler hepimizin bilgisayarına bulaşabilir

TeamSnow Pro

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Ya genelde bu tür virüsler flaş bellekler aracılığıyla bulaşıyor. Flaşınızı yakın zamanda başka bir bilgisayara taktıysanız ve o bilgisayarda virüs var ise direk flaş bellek aracılığıyla taşınmış olabilir. Yine de her şey olabilir tabi. O kadar basit olmasa da yönlendirme siteleri aracılığıyla veya herhangi başka sebeplerle herkesin başına gelebilir virüs bu bulaşıyorum demez. Evet kimi virüsler çaktırmadan parazit program yükler program ekle kaldırda rahatlıkla ne olduğunu bilmediğin programı görüp silebilirsin. Kimisi de sinsidir seni yorar durur.
Bazen büyük antivirüslerin çözemediğini küçük bir antivirüs programı çözebilir, bazen de format gerekir. Virüsle mücadele etmeyi bilmek önemli tabi ama parazit programla mücadele edebilsek bile o sinsi virüsler hepimizin bilgisayarına bulaşabilir
zaten %100 koruma yok. Idistar ında dediği simdi mantıklı. eğer iyi hacker ise her türlü pc ene girer ve istediğini yapar.
Bu arada flash bellekle virüs tasıma mı? ilk kez duyuyorum..
Arkadaslarıma gittiğimde hesabıma girmek için flashta duruyor. aklımda tutmama gerek kalmıyo gidiyom hesabıma giris yapıorum sonra oynuyom. ama sanmam ya 1 ark var roblox ve cs go da hile acıyor. acma dememe rağmen ama en azından basit eğlencede sadece esp acıyor. aim filan acsa ztn arklığı keserdim.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,755
Oo virüsler en güzel flaşla taşınıyor aman dikkat diyim

TeamSnow Pro

Asistan
Reaksiyon puanı
54
bu virüse inanan inanır inanmayan inanmaz. bizzat kendim yaşadım ondan dolayı iştdiğin kadar yalan diyebilirsin.

Oo virüsler en güzel flaşla taşınıyor aman dikkat diyim
bunun önlemi yok mu?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,755
bu virüse inanan inanır inanmayan inanmaz. bizzat kendim yaşadım ondan dolayı iştdiğin kadar yalan diyebilirsin.

bunun önlemi yok mu?
Maalesef flaş belleklerinizi taktığınız bilgisayarlarda virüs olmadığına emin olmak lazım o da zor ihtimal. Genelde birçok flaş belleğin takıldığı bilgisayarlarda virüs bulunur. Flaşınızı taktığınız bilgisayara daha önce birçok başka kişinin flaşı takılmış olma ihtimali varsa sizin takmamanız veya kullandıktan sonra bilgisayarınıza bağlamadan cep telefonunuza bağlayıp biçimlendirmeniz tavsiye olunur. Onun dışında birçok can sıkıcı virüs flaş belleğin bağlı olduğu bilgisayarlara yerleşecektir. Mesela kısayol virüsü bunlara bir örnektir. Her klasörün içinde sınırsız kısayol açan can sıkıcı bir virüs. Bir dönem çok meşhurdu windows defender altyapısına eklenene dek çok can yakmıştı :)

TeamSnow Pro

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Maalesef flaş belleklerinizi taktığınız bilgisayarlarda virüs olmadığına emin olmak lazım o da zor ihtimal. Genelde birçok flaş belleğin takıldığı bilgisayarlarda virüs bulunur. Flaşınızı taktığınız bilgisayara daha önce birçok başka kişinin flaşı takılmış olma ihtimali varsa sizin takmamanız veya kullandıktan sonra bilgisayarınıza bağlamadan cep telefonunuza bağlayıp biçimlendirmeniz tavsiye olunur. Onun dışında birçok can sıkıcı virüs flaş belleğin bağlı olduğu bilgisayarlara yerleşecektir. Mesela kısayol virüsü bunlara bir örnektir. Her klasörün içinde sınırsız kısayol açan can sıkıcı bir virüs. Bir dönem çok meşhurdu windows defender altyapısına eklenene dek çok can yakmıştı :)
Flash belleği biçimlendirmeye gerek var mı? simdi 3 flassımada yapıcam o zaman :)

peki. bi yere gittik veya yeni bilgisayar aldık. flash nasıl kurucaz?

Anti virüs kullanmıycam böyle devam edicem windows defenderla konu kapatılabilir. belki yanında eset alırım o kadar bos yere kastırmaya gerek yok bilgisayarı.

Son düzenleme:

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Aslında telefonu flaş bellek gibi kullanmak çözüm olabilir. Virüslü bilgisayara bile taksanız, virüs Windows'ta çalışacak şekilde yazıldığı için telefona bulaşamaz.

ATHEON

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Antivirüs kullanmıyorum ama ESED veye Mcfaee öneririm. Mcfaee nin windows ile çoğu bilgisayarda işbirliği var. Ondan dolayı uyumlu olabilir. Esed dersen de güçlü ama düşük sistemlerde ram canavarı.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Antivirüs kullanmıyorum ama ESED veye Mcfaee öneririm. Mcfaee nin windows ile çoğu bilgisayarda işbirliği var. Ondan dolayı uyumlu olabilir. Esed dersen de güçlü ama düşük sistemlerde ram canavarı.
Mcaffe vardı bende. Kaliteli olabilir ama saçma sapan işleri var. Mesela indirdiğim ücretsiz uygulamalar var. Korsan değil kesinlikle. Nedense bu uygulamaların bazı dosyalarını karantinaya alıyor. Zararsız uygulamaları da blokluyor. Karantina ayarları var ama tek tek seçmek lazım. Klasör olarak seçemiyorsun. Kim uğraşacak onla. Sırf bu yüzden format atınca tekrar yüklemedim.

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
Artık bilinçli kullanıcılar bile hackleniyor. orjinal win 10um var defender acık olmasına rağmen 5 6 saat önce bilgisayara virüs girdi... 3.parti yazılım,oyun,program v.b asla yüklememistim. Bu olaydan sonra zar zor malwarebytes acarak temizledim.. fakat malwarebytes virüsü temizlemedi. (temizledi ama hala izi vardı tik falan değismisti) kasperskyada vardı onlada taradım sonuc: 0 2side premium trialda ve korumalar acıktı. bu olaydan sonra sasırdım (iyi hacklenmissim) direk format attım ardından modem resetledim. sonra dısarı falan cıktım eve geldiğimde kurulum yaptım pc yi winrar kurdum sadece. simdi sizden 4 gb ram kastırmayan güzel bir anti-virüs bekliyorum... Amma sadece anti-virüs kullananlar cevaplasın
Dediğim gibi düzgün ve sağlam bi av bekliyorum.
Malwarebytes kullanıyorum, memnunum.

TeamSnow Pro

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Aslında telefonu flaş bellek gibi kullanmak çözüm olabilir. Virüslü bilgisayara bile taksanız, virüs Windows'ta çalışacak şekilde yazıldığı için telefona bulaşamaz.
denicem. sağolun
eset veya norton alcam windows defender yanında.

Malwarebytes kullanıyorum, memnunum.
favori anti-virüsüm dü o olaydan sonra favorimden cıktı malwarebytes pcyide yormuodu