En İyi 7 Yatırım

fish

Profesör
En İyi 7 Yatırım

Yatırım için paranız olduğunda hemen malk mülk sahibi olmaya çalışırız. Kriz döneminde elinizdekileri kendinize yatırım yaparak değerlendirebilirsiniz. Neden kendinize yatırım yapmayı düşün müyorsunuz?

Yaşamınızı daha iyi yönde etkileyecek ve değiştirecek değişiklikler

1. Hayallerinize yatırım yapın

Eğer gelecek hayalleri kurmaz ve kariyer planları yapmazsanız geleceğe sahip olamazsınız. Önce hayal edin ve sonrasında hedeflerinize ulaşmak için şu adımları atın: Her sabah 10 dakika hedef belirleyin ve nasıl ulaşacağınızı düşünün. Unutmayın; Yaşam şimdi, hayalleriniz gelecektir.

2. Yeteneklerinize ve eğitiminize yatırım yapın

Yeteneklerinizi geliştirmeden hayallerinize ulaşmanız zor olabilir. Var olan yeteneklerinizi fark edin ve nasıl geliştireceğinizi düşünün. Şirketteki eğitim fırsatlarını kaçırmayın, paranız varsa kişisel gelişiminize yönelik kursları araştırın. Bugüne kadar edindiğiniz eğitimle şimdiki işinizdesiniz, yeni eğitimlerle farklı bir noktada olabilirsiniz.

3. Pozitif düşünceye yatırım yapın

Daha iyi yaşam için bizi motive eden şey pozitif düşüncedir. Pozitif düşünce sağlık ve mutluluk verir. Amaçlarına ulaşan mutlu insanların yaşamlarını okuyun, onlarla birlikte vakit geçirin. 'Asla', 'Olamaz' 'Yapamayacağım' gibi kelimeleri kullanmayın.

4. Yaratıcılığa yatırım yapın

Başarılı insanlar yaratıcı insanlardır. Hayal gücünüzü geliştirecek ve daha yaratıcı düşünmenizi sağlayacak faktörleri araştırın. Şimdiden düşündükleriniz hakkında heyecanlanmaya başlayın.

5. Çevrenize yatırım yapın

Masanızı, evinizi düzenleyin. Etrafınız toplu olduğunda daha ciddi şeyler yapmaya başlayabilir veya böyle bir istek duyabilirsiniz. Kendinize ve yapacaklarınıza zaman yaratmak için teknolojiden yararlanın.

6. Zamana yatırım yapın

Kendinize zaman ayırın ve bazen yalnız kalın. Bir ağacın altına oturarak yaşamınızı, arkadaşlarınızı, yaptıklarınızı ve yapacaklarınızı düşünün. Her gün yarım saat telefonlara bakmayın, bilgisayarınızı açmayın, e-maillerinizi kontrol etmeyin. Yürüyüş gibi sevdiğiniz şeyleri yapın.

7. İlişkilere ve topluluklara yatırım yapın

Topluluklar sevdiğiniz şeylerin etrafınızda olmasıdır. Hayat sadece kendi istekleriniz doğrultusunda yaşamak değildir, hayatınızı paylaşmak ve hediyeleşmektir. Topluluklar içinde olmak paylaşmayı getirir. Herkes aşk, vizyon ve diğer kararlarında özgür. Klüp, hastane, yardım kuruluşları, salonlar, gruplar ve dernekler yeni insanlar tanımak için size yardımcı olabilir. Sevdiğiniz ve gelecek düşündüğünüz alanda bulunanlarla irtibata geçin.

Kaynak : mynet
 
kısmen doğru olsada zaten paranız varsa ki yatırım olduğuna göre konu vardır gayri menkul şu anda abartısız bence en iyi kazandıran sektör hele kriz dolayısıyla fiyatları düşen arazi ve menkulleri göz önünde bulundurursak gayet başarılı bir seçim olacaktır. yatırım değil ama paranızın değerini korumak uzn vadede değerlendirmek istemiyorsanız altın alabilirsiniz kalkıp bilezik falan değil tabi onlar alırken pahalı satarken ucuza gider :D en risksiz olanlar bunlar bi de çok fazlaysa paranız bankaya yatırır faizini yersiniz ki ben hiç tavsiye etmiyorum en azından haksız kazanç olacağı için ve dinimizin bu konudaki hassiyeti nedeniyle uzak durmanızı tavsiye ederim. yukarıda bahsi geçen konu bence yatırım yapmadan önce en azından yatırım yapabilecek bir kıvama gelmek için gerekli olan niteliklerden bahsedilmiş
 
Üst