En İyi 10 Yabancı Dizi

Bu konuyu okuyanlar

kutup95

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Listedeki çoğu diziyi izledim fakat TWD ' in yeri ayrı :D film tadında

etendu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes listesinden How I Met Your Mother'ı eksik etmemiş. Bir kişide Friends'i yazmamış :huh:

1994'de yayınlanmaya başlayan 10 sezonluk sit-com dizisidir. ATV'de ''Sıkı Dostlar'' adıyla yayınlanmış zamanında. Jennifer Aniston'un ünlü olduğu
dizidir kendileri. New York'ta yaşayan bir arkadaş grubunun hayatını anlatır. Özellikle How I Met Your Mother bu diziden esinlenmiştir. Bazı bölümlerde Bruce Willis, Brad Pitt, Britney Spears vb. oyuncuları konuk oyuncu olarak görmek mümkündür.​

10 sezon gözünüzü korkutmasın. Hiç bitmesin isteyeceksiniz ve bitince bir boşluğa düşeceksiniz. Friends sezonlar ilerledikçe güzelleşen şarap gibi bir dizidir. (Bunu bir yerde okumuştum çok doğru söylenmiş bir söz.) Canınız mı sıkıldı? Aç ve bir bölüm Friends izle! Ayrıca eğer How I Met Your Mother seviyorsanız bu diziye bayılacak, sonra HIMYM size belgesel tadında gelecektir. Zaten '94 dizisi hala bu kadar izleniyor, bu diziden esinlenerek diziler yapılıyorsa işin içinde bir şeyler vardır.

*​
İlk sezon boyunca oyuncular kişi başına her bölüm için 22,500 $ almıştır. Dizi sonunda ise bu rakam kişi başında 1 milyon
$’a çıkmış.
Dizinin final bölümü 52.46 milyon kişi tarafından izlendi ve bu oran amerikan tarihinin dizi finalleri arasında en büyük izlenme oranıydı.

friends8ekip.jpg

Bu eklemeyi Friends'e borç bilirim.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Supernatural'e söz yok , adamların oyunculukları efsane. Ek olarak Melek&Şeytan muhabbetlerine ağırlık verdiler 5.sezondan sonra ve bence gayet başarılı gidiyor izlenme ratingleride 5.sezondan sonra dahada arttı.

Bende Rome vee Tudors'u niye listene koyduğunu çözemedim ,alternatiflerine göre epey zayıf kalan dizi onlar.
@MerveOzgur Terra Nova sadece 1 sezon yayınlanmıştı ratingleri dşük diye nasıl 10. sırada oluyor :)

Terra Nova benim için o sırada sizin için başka sıradadır bilemem.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Game of Thrones IMDB ye göre dünyanın en iyi dizisi ve bencede öyle liste kessinlikle hatalı...

Ben IMDB dikkate alarak liste hazırlamadım benim listem bu siz hazırlarsanız bir liste bizde yorumlarız inşallah.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu benim zevkimle hazırlanmış bir listedir lütfen anlayın artık yeterince açık yazıyorum aslında BENİM LİSTEM BENİM ZEVKİMLE HAZIRLANDI.

Kiminize göre zevkli kiminize göre zevksizim o zaman olsun teşekkürler :D

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
bu listede nasıl how i met your mother olmaz :hammer:

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Prison Break' i 2 kere izledim. Tekrarda izlerim. Kesinlikle 1. sıraya doğru olan konmuş. Diğerlerine bakmadım ama merak etmiyorumda değil :)

Abi çok iyi yaaa :) Heyecanla izledim bitirdim bitti diye üzüldüm ben böyle dizi görmedim ya. Prison Break bittikten sonra ne izliceğimi şaşırdım hiçbişey beğenemedim Arrow izliyorum onunda yeni olması benim canımı sıkıyor yeni bölüm bekliyoruz. Breaking Bad gibi diziler harika diyorlar ama ilgimi çekmiyor ya benim için hiçbiri Prison Break in yerini tutamaz.

hsyn_57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diğerleride inanın kaydadeğer diziler, özellikle sinema tadında dizi isterim derseniz The Walking Dead ve Supernatural derim.

Lost çok sükse yapmış bir dizi mesela ama izlediğim halde hiç içime sinmeyen dizilerden birisi oldu, son sezon bunu böyle bir hale getirdi tabi ama genel olarak hepsi izlenebilir diziler bence birinden başlayın ve tercihiniz 2. sıradaki dizi olsun derim :D
the waking dead bnce 1 sırada olması gereken dizi deme merve

taxim2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Guzel liste. Siralamasi onemli degil benim icin. Soyle bir sey var ki; hemen hemen her yabanci dizi ilk bir kac bolumunu sabirla izleyince guzel geliyor insana. Cogununda hikaye akisi, izleyiciyi ters koseye yatirdigi noktalar benziyor birbirine, bunu farkediyorsunuz cok dizi izledikce. Neyse, konunun ozeti; Breaking Bad'in Spartacus'un yeri gercekten ayridir benim icin...