Haber Shōgun 2. ve 3. Sezon Onayını Kaptı

Lord Erenify

Profesör
11 Mart 2023
1,154
574
293
17
53827-bdac09ce5a6fa7a0cded835b90804528-656x656.jpg


FX ve Hulu, yaptıkları açıklamayla Shōgun'ın yeni sezonları üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

FX ve Hulu yaptıkları duyuruda dizi üzerinde merhum yazar James Clavell'in Estate'i ile çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Yeni sezon onayı ile beraber "muhtemelen drama dizisinin iki yeni sezona daha" kavuşacağı söylenirken, bu da yaratıcı olarak neler olduğuna bağlı olarak dizi sezonlarının ayarlamaya tabi olabileceği anlamına geliyor.

Yapımcı ve Lord Yoshii Toranaga'yı canlandıran aktör Hiroyuki Sanada'nın yanı sıra, dizi sorumlusu ve ortak yaratıcı Justin Marks, ortak yaratıcı Rachel Kondo ve baş yapımcı Michaela Clavell gibi önemli yaratıcı isimler de geliştirme süreci için geri dönüyor. Duyuruda, yapım için zamanlamanın henüz belirlenmediği ancak senarsitler odası için sürecin başladığı ve yazım aşamasının bu yaz başlayacağı söyleniyor.

Daha önce, Shōgun bir mini dizi olarak duyurulmuştu ve Marks'ın kendi yorumları başka sezonların olmayacağı şeklindeydi. Bu yılın başlarında THR'a konuşan Marks şunları söylemişti:

"Hikayeyi kitabın sonuna kadar götürdük ve o cümlenin sonuna bir nokta koyduk. Kitabın sonunu çok seviyoruz; ikimizin de bu projeyi yapmak istememizin nedenlerinden biriydive tam olarak o noktada da bitirdik."

Bu söylemlere rağmen geçtiğimiz hafta Sanada'nın ikinci sezon için geri dönmek üzere bir anlaşma imzaladığına dair ilk haberlerle karşılaşmıştık. Bu haber aynı zamanda yaklaşan Emmy ödülleri yarışı için de tartışma konusu oldu zira dizinin devam etmesi halinde Shōgun'un mini dizi kategorisinde yarışmasına izin vermeyecekti. Deadline, onay haberinden kısa bir süre sonra Shōgun'un mini dizi yerine drama dizisi kategorisinde yarışmayı planladığını duyurdu.

Görünüşe göre Shōgun başlangıçta sadece bir sezon olarak planlanmış ancak yakaladığı başarı yüzünden FX ve Hulu diziyi devam ettirmeyi seçti. Yapılan yeni sezon duyurusunda, dizinin prömiyerinden bu yana geçen dokuz hafta içinde küresel yayın saatine göre FX'in en çok izlenen dizisine dönüştüğü de eklenmiş. Öte yandan dizi hem izleyici hem de eleştirmenlerden de yüksek puanlar aldı.

Kaynak: TurkceAltyazı.org
 

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,732
6
779
293
36
Bana göre inanılmaz çok fazla abartılan bir dizi ya. Umarım 2. sezonda sağlam savaş sahneleri izleyebiliriz...
 

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
2,999
5
3,132
358
Ben diziyi çok beğendim. Bomboş dizileri gereksiz gereksiz uzatıyorlar, bu o dizilerden değil. Bence devamı gelmeliydi. Sevindim.
 
Üst