En hafif tarayıcı: Midori Browser

Pupilla

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
139
rdio.png

Eski sistemleri veya donanım açısından düşük özelliklere sahip bilgisayarı olanlar, tarayıcım çok ram tüketmesin sadece internette dolaşayım diyenler için çok güzel bir internet tarayıcısı.

indir

Freude

Asistan
Reaksiyon puanı
2
95y9N3.jpg

Başlığı okuyunca sevindim.büyük bir umutla indirdim ama sonuç :turned:
Firefox ve Midori ' den shiftdelete' yi açtım.sonuç bu.
Ayrıca Midori , internet explorer tarzı çalışıyor. önce tüm siteyi önbelleğine alıp öyle sana sunuyor.hafif falan değil.
Kullanılan Bilgisayar Acer 5600

Pupilla

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
139
[MENTION=84976]Freude[/MENTION] ram'de belki anlık bir durumdur. ben denediğimde firefox ve chrome'a göre çok daha hafif buldum.zaten internette programın çoğu tanıtımın düşük sistem gereksinimlerine vurgu yapılıyor. özellikle başka programlar arka planda çalışırken sistemi yormuyor benim izlenimlerimde

Matthew Bellamy

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Kesinlikle yandex öneriyorum.Yandex browser çok çok iyi.Eski bilgisayarlarda çok stabil çalışıyor.Chrome ile 3 pencerede kasılıyorsa yandex ile 8 pencere açabilirsin rahatlıkla.Ayrıca flash olarak yandex çok iyi.Tarayıcı üzerinden Darkorbit adlı online oyunu oynuyorum chromde rahat oynayamıyorum ama yandexte yağ gibi akıyor.Kafamdan yazmadım bunları tecrübeyle sabittir.Deneyin görün

Freude

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dediğiniz gibi Ram'de anlık bir durum.o anda ss aldım. daha sonra incelemelerimde 250'nin üzerilerine çıktığını gördüm. firefox 180-200 arası gidiyordu.
Firefox'ta Memoryfox eklentisini kullandığım içindir belki? Chrome her sekme için ayrı bir işlem oluşturup ram tüketiyor fazlasıyla. yandex'i denemedim ama firefox'tan ve memoryfox'tan gayet memnunum.

Pupilla

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
139
memoryfox eklentisinden dediğiniz gibi:) eklentisiz firefoxun çok daha fazla ram tükettiğini görebilirsiniz