En Güzel Masaüstü Yarışması Finalistleri

En Güzel Masaüstü Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    211
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aLcat[R]aZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ne olmuş burda ben uyurken yaaa :P
millet kendinize gelin
ayrıca bu yarışmanın kurallarını yeni gelen arkadaşlar halen okuyamadı galiba bakın ne diyor
sz bide kalkmış özellikle masaüstü tasarlamaya çalışıyorsunuz
arkadaş diyorki hergün kullandığınız masaüstü

lg.php

#richsnippet_rdfa {display:none;}En Güzel Masaüstü Yarışması

ShiftDelete.Net okuyucularından en güzel masaüstü görüntüsüne sahip olan hangisi? Bu soruya "Benim" cevabını veriyorsanız, sürpriz ödüllerimizden kazanabilirsiniz.

Hergün kullandığınız bilgisayarınızda ekranda karşınıza çıkan ilk görüntü masaüstüdür. Kullandığınız işletim sistemi hangisi olursa olsun mutlaka hepiniz bu ekranın göze hoş gelmesi için bir iki ayar yapmışsınızdır.
İşte bizler de ShiftDelete.Net olarak en güzel masaüstü görüntüsüne sahip okuyucumuzu belirlemek için bir yarışma düzenleme kararı aldık.

masaustu1280500814.jpg

Gönderilen aday görüntüler bu şekilde olmalı
Yarışma Başladı
Yarışmamız bugün itibariyle başlamış bulunuyor. İşletim sistemi farkı gözetmeksizin masaüstü ekranınızın görüntüsünü 1024x768, 1280x800, 1280x1024, 1600x1200 ve 1920x1080 olarak boyutlandırıldıktan sonra www.ressim.net adresine yüklenerek bu linkteki formatta eklenecektir.
Windows kullanıcıları için ekranda sadece Bilgisayarım ve not defterinde üyeadı@SDN_FORUM, Linux için uçbirimde üyeadı@SDN_FORUM yazılması yeterlidir.
Yapılacak ön elemeden sonra belirlenen 10 adet finalist üyelerin oyuna sunulacaktır. Başka yerden olduğu tespit edilen görüntüler diskalifiye edilecektir.
Üyelerimiz aday görüntüleri 15 Ağustos tarihine kadar gönderebilirler.
İlk üçe giren üyelere sürpriz ödüller verilecektir.
:: Yarışmaya hangi görüntü ile katılacaksınız?

Yazan: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net/en-guzel-masaustu-yarismasi-22594.html

01/08/2010 14:00

İyide biz o masaüstlerini zaten her gün kullanıyoruz..

Furkan*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@ramboberk
bak burda benim 60 tane falan masaüstü resmim var ;

Escasmu's Gallery

ve ben bu işi hobi olarak yapıyorum 2-3 günde değiştiriyorum yarışmayı görüncede burdaki masaüstüm vardı ve onla katıldım "hergün kullanılan masaüstü" nasıl bi kavram onu çözemedim ben

Furkan*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok ilginç ne demek istediğini anlamadım ama istersen editöre bildir

lokooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadasım bak __kadıköyRAP__ ısımlı forum arkadasın aynı zamanda benımde arkadasım :) 3500 e yakın msjı var ve soyle demıs sayfa 7 post 64..

Ben de şimdi onu diyecektim masaüstünü böyle yaptım ama bunu pek kullandığım söylenemez zaten finale kalmam benim için süpriz oldu düşünmüyordum kalmayı :)

Şu an kullandığım böyle ve çok rahat....

Yanı yenı gelen arkadaslar vs demısın ama forum arkadasında bılmıyor heralde kuralları yanı bırsey soyleyelım tamamda akıllıca olsun..Bız kullanıyoruz yanı bu desklerı ama devamlı degıstırıyoruz donanımhaberde goz gezdırırsen gorursun zaten,,sen degıstırmıyor olabılırsın...:)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Hatayı kabul edebilmek de bir erdemdir. Sizin burada kullandığınız ve alışkanlık dediğiniz sözcük kullanıla kullanıla yaygınlaşır ve sonunda da dile yerleşir. Sonra da sittin sene uğraşsanız da dilden çıkaramazsınız. Örneğin web sözcüğü. Çıkarmayı denedik ama birileri o kadar güzel yerleştirmiş ki dile; değil kullanılması için, yalnızca bir fikir olarak ortaya bir karşılık atan insanların bile yemediği laf kalmadı. O yüzden bu konularda biraz hassas olabiliriz. Kırdığım arkadaşlar varsa özür diliyorum.

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Donanım haberden gelipte burada yarışmaya katılan arkadaşlarımı dışlama gibi bir his uyandı bende, nedenine gelince ilki şu aşırı Türkçe savunuculuğu ki bence çok ama çok saçma. Kendi dilimiz diye kabul ettiğimiz Türkçe de bile bir çok dilden alıntı kelimeler varken hatta kendi kurallarına aykırı kelimeleri (örn: profesör) bize kullandırırken daha çok yabancı forumlarda sohbetlere katılan ve oralarda takılan arkadaşlarımın basit bir "desk" kelimesine takılıp onlara kılıç kalkanı kuşanıp saldırılması hiç hoş değil. Kaldı ki madem Türkçe'yi savunuyoruz ya da savunuyorsunuz sizi Türk olarak varsayıyorum ancak misafir olarak geldiğimiz bu forumda Türk misafirperverliği nerede. Tamam her şeyin bir hoşgörü sınırı olabilir ama bu "desk" kelimesi aynı matematikte ki "kosinus" kelimesi ya da bilgisayarda "harddisk" kelimesi gibidir. Siz önce Türk misafirperverliğini öğrenin ardından ardından lokooo arkadaşımın tespit ettiği ve söylediği gibi nickinizi pardon takma isminizi Türkçeleştirin ardından da bu bahsettiğim Türk dilindeki hataları düzeltin sonrada diğer alanlarda ki kelimeleri Türkçeleştirin ardından gelin bize "desk değil masa üstü" diye tepki gösterin...

İkinci dikkatimi çeken husus arkadaşlarımın sırf bu yarışma için yapılmış deskler pardon masa üstleri ile katıldığının söylenmesi ki bu daha bir saçma. Gelin görün forumda ki bölümümüzü ziyaret edin bakın bakalım gündelik mi yoksa sırf bu yarışma için mi hazırlanmış masa üstleri.

Bana oy verenlere teşekkür ederim gerçekten çünkü o masa üstünü yeni yapıyordum yoksa Furkan* a nal toplatırdım :P ancak yarışmadan bana göre bu çirkin tavırlardan dolayı çekiliyorum oylarım nasıl devredilir bilemem ben Furkan*a verirdim...

Saygılar Sevgiler İyi Forumlar...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Kimseye bir düşmanlığımız yok. Donanım Haber'i bilmem etmem. Türkçe konusunda bu forumda benden eski olan üyelerle bile tartışmışlığım var, kimse kişisel almasın. Kimseye cephe almış da değilim (başkalarını bilemem). Çekilip çekilmemek senin elinde, hiç de önemli değil bizim için. Ben Türkçemi korurum arkadaş, isterse başbakan oğlu gelsin. Siz dışarıdan geldiniz diye size sessiz kalamayız.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
236
Arkadaşlar bütün forumların bazı kuralları vardır, biz de moderatörler olarak elimizden geldiğince Türkçe'yi koruma ve düzgün kullanma taraftarıyız. Bugün nasıl kullanırsak yarına o şekilde geçer, lütfen biraz dikkat edelim. :)

Arada biz de kullanıyoruz, kullanmıyor değiliz ancak ne kadar az o kadar güzel. :)

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çekilmek benim kararım kimse için önemli olup olmaması benimde umurumda değil siz nasıl bir kelimeye takıldıysanız bende karşılaştığım tepkiyi hoş görmediğim için geri çekiliyorum. Ayrıca Türkçe hakkında, nickiniz pardon takma isminiz hakkında söylediğim şeyleri eksik okudunuz herhalde tekrar okumanızı tavsiye ederim.

Türkçe nizi korumanıza kızmıyorum aslında kızmak hakkım da değil benim tepkim verdiğiniz tepkinin aşırılığına. Eskiden ne yaptığınız eski üyelere ne yaptığınız yenilerine nasıl tepki gösterdiğiniz umurumda değil padişahın oğluda gelse tepki vermeniz doğal ve haklısınız da ama her şeyin bir sınırı ve adabı vardır. Önemli olan bunu koruyabilmek. Ne demiş atalarımız "Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır" daha güzel anlatamam herhalde?

Reaksiyon puanı
188
Arkadaşlar bütün forumların bazı kuralları vardır, biz de moderatörler olarak elimizden geldiğince Türkçe'yi koruma ve düzgün kullanma taraftarıyız. Bugün nasıl kullanırsak yarına o şekilde geçer, lütfen biraz dikkat edelim. :)

Arada biz de kullanıyoruz, kullanmıyor değiliz ancak ne kadar az o kadar güzel. :)

Türkçeyi korumak elbette güzel ama bu kadar sert olmamalı. Yapıcı eleştiriler olumlu sonuçlar döndürür. Yoksa kimse Türkçeyi korumayın demiyor. Daha uygun bir uslup ile sadece kişiyi uyarıp (özel mesaj ile olabilir) konuyu saptırmayacak bir biçimde yapılırsa konular amacından şaşmaz.

Bu uslubun korunması konusunda siz moderatörlerden daha fazla hassasiyet bekliyorum...

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
cgrszone arkadaşıma katılıyorum

madem aşırı Türkçe ci bir forum bütün nickler pardon takma isimler lütfen Türkçe olsun....

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
takma isimler hakkında cevap bekliyorum ...

bu arada Furkan* karşılık vermedi bana nedense :D:D:D:D

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
236
Türkçeyi korumak elbette güzel ama bu kadar sert olmamalı. Yapıcı eleştiriler olumlu sonuçlar döndürür. Yoksa kimse Türkçeyi korumayın demiyor. Daha uygun bir uslup ile sadece kişiyi uyarıp (özel mesaj ile olabilir) konuyu saptırmayacak bir biçimde yapılırsa konular amacından şaşmaz.

Bu uslubun korunması konusunda siz moderatörlerden daha fazla hassasiyet bekliyorum...

Valla aracı koymasan daha iyi olur, ben 2 kişinin arasına girmeyi pek sevmiyorum. :devil2:

cgrszone arkadaşıma katılıyorum

madem aşırı Türkçe ci bir forum bütün nickler pardon takma isimler lütfen Türkçe olsun....

Jea'nin takma adına bir gönderme yapıyorsun ama onun takma adı ingilizce'de değil zaten, hatta farklı bir hikayesi var rica edersen belki anlatır. :)

Takma isimler biraz daha farklı bir durum, özel isim statüsünde görülebilir, ancak cümle içinde kullanım biraz daha farklı. :) Örneğin bugün kompüter diyor olsak ne kadar hoş olurdu? Neyse konuyu daha fazla saptırmayalım, çünkü forumumuzda konuyu saptırmakta suç. :) Bu güzel konumuz bozulmasın. :)

Ee,Sonuçlar Ne Zaman Açıklanıyor ?

Anket zamanlı açılmış, zamanı dolunca sonuçlanmış olacaktır. :)

Anket 01-09-2010 tarihinde ve Saat 15:18 kapanacaktır.

Furkan*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Her türlü düelloya varım soulcubee :D

Bu arada oylama süresi çok uzun geldi bana

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
konuyu saptıran arkadaşlarda suç işliyor o zaman ayrıca nickler yani takma isimler aslında özel isim statüsüne girmiyor ve bence görülmemeli yani aykut ismi iqut ya da aytaç ismi i touch deniz ismi denniss yazılır buda bit türkçeyi katletmedir...

jea'nın nickinin nereden geldiği umrumda değil benimde nickimin çok güzel bir anlamı var ayrıca konu İngilizce de değil konuşma içinde yabancı kelime kullanmaktan bahsediyorum ben ki zaten herkes ondan bahsediyor ayrıca "suç" diyerek bir nevi tehdit gösterisi de hoş değil...

ayrıca takma isim yada takma ad değil kendisi "rumuz" dur saygılar

teşekkürler...

Furkan* yarışmaktan yoruldum artık :) :P

ayrıca 2 hafta gerçekten çok uzun

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
236
konuyu saptıran arkadaşlarda suç işliyor o zaman ayrıca nickler yani takma isimler aslında özel isim statüsüne girmiyor ve bence görülmemeli yani aykut ismi iqut ya da aytaç ismi i touch deniz ismi denniss yazılır buda bit türkçeyi katletmedir...

jea'nın nickinin nereden geldiği umrumda değil benimde nickimin çok güzel bir anlamı var ayrıca konu İngilizce de değil konuşma içinde yabancı kelime kullanmaktan bahsediyorum ben ki zaten herkes ondan bajsediyor ayrıca "suç" diyerek bir nevi tehdit gösterisi de hoş değil...

teşekkürler...

Tamam, birşey demiyorum. Zamanla bizi tanıyacaksındır. Hakkımızda yanlış bir kanıya varmanı istemem, bu sebeple zamana bırakmak en iyisi. :) Ama tehdit gösterisi kelimesine özellikle kırıldım, çünkü eski arkadaşlar bilir tehdit edeceksem açık açık söylerim, çoğunlukla da tehditle işim olmaz, yapılacak birşey varsa kim olduğuna bakmadan yaparım. :)

Reaksiyon puanı
188
Valla aracı koymasan daha iyi olur, ben 2 kişinin arasına girmeyi pek sevmiyorum. :devil2:

Sizler araya girmezseniz sonuçlarının nasıl olduğunu hep beraber görüyoruz. Maalesef sizlerin öncelikli olarak böyle konularda tepki göstermeniz gerekir. Eğer kişinin yazı durumunu beğenmiyorsa kullanıcılar mesajın yanındaki şikayet butonuna basar ve gerekçelerini de yazarak moderatörlere bildirir. Moderatörler de gerekli uyarıları kullanıcılara yaparlar. Türkçe hakkındaki hassasiyetlerini kullanıcılar : hassasiyeti gösteren kişi - moderatör - mesajı yazan kişi üçgeni şeklinde konuya yansıtmadan çözerlerse böyle forum daha da kullanışlı bir hale gelir. Yanlış mıyım?

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
keyloger mesaj sayım sıfır olabilir ama bu forumu ve siteyi çok uzun zamandır takip ediyorum ayrıca insanların kurduğu cümlelerden zaten nasıl bir düşünce yapısında olduğunu anlayacak yaştayım ve konumdayım (28 yaşındayım ve İngiliz bir holdingle ortak bir çok ilde şubesi bulunan bir holding te yöneticiyim) son yazınız hissetmeseniz de yine bir nevi tehdit içeriyor.

Neyse daha fazla ileri gitmeyeyim caza falan kesersiniz şimdi neme lazım...

lokooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yarısma suresı bence de cok uzun olmus,,,1.ci belli 2.ci kim..:P

Ama bende duello ıstıyorum furkan soulcube bu ıs burda bıtmez..:w00t:

aLcat[R]aZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende yarışmadan çekilmek istiyorum.. Zaten oylama şekli vs. pek hoşuma gitmeyen bir yarışma oldu. Bu işlerden anlamayan kişilerin sırf Ubuntu kullanıyo diye, Duvar Kağıdı hoşuna gitti diye, vs. birisine oy vermesi diğer kişilerin verdiği emeğe haksızlık gibi birşey oluyo..

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
aLcat[R]aZ;1489502 dedi ki:
Bende yarışmadan çekilmek istiyorum.. Zaten oylama şekli vs. pek hoşuma gitmeyen bir yarışma oldu. Bu işlerden anlamayan kişilerin sırf Ubuntu kullanıyo diye, Duvar Kağıdı hoşuna gitti diye, vs. birisine oy vermesi diğer kişilerin verdiği emeğe haksızlık gibi birşey oluyo..
İsteyen, istediği kişiye, masaüstüne ve istediği sebepten oy verebilir;
Ve bunu bir başkası yönlendiremez, telkin edemez.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Anlamıyor derken, nesini anlamıyoruz?

Evet Linux kullandığı için verdim, masaüstü de zaten güzeldi. Tarafsız baksam yine ona oy verirdim sanırım.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280

Duvar kağıdı hoşuna gitti diye oy vermeyecek de neye verecek? Bu yarışma masaüstü yarışması ve masaüstü arka planı da bu yarışmaya dahil. Saçmalamayın lütfen.

Linux konusuna gelirsek; bu forumda birçok üye koyu Linux'çudur. Adam GNOME'cu ise, GNOME'u kullanıyorsa niye gidip Aero'ya oy versin ya? Bir de işletim sistemi kavgası mı yapacağız? Ha yapacaksanız haberiniz olsun, biz o konuda çok iyiyiz. :D Ama bunun yeri burası değil.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
236
Bu arada ramboberk'in sistemi de linux :)

KDE kullandığı için arkadaşlar onu fark edemedi. :P Biliyorsun Win7 görünümünde KDE4'ten o kadar esinlendiki, Linux kullanmamış kullancıların ayırt etmesi çok zor. :)

Bana göre de aday resimlerin arasında daha güzel linux görüntüleri de vardı, çok fazla windows görüntüsü finalist olmuş, bazıları çok sıradan geldi bana.. Tabi bu konuda (bilmeyen arkadaşlara söyliyeyim) rengimin farklı olması birşey farkettirmiyor, ben de sizin gibi birisiyim bu başlıkta.. :)

---------- saat 22:00 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:58 eklenmişti ----------

Duvar kağıdı hoşuna gitti diye oy vermeyecek de neye verecek? Bu yarışma masaüstü yarışması ve masaüstü arka planı da bu yarışmaya dahil. Saçmalamayın lütfen.

Linux konusuna gelirsek; bu forumda birçok üye koyu Linux'çudur. Adam GNOME'cu ise, GNOME'u kullanıyorsa niye gidip Aero'ya oy versin ya? Bir de işletim sistemi kavgası mı yapacağız? Ha yapacaksanız haberiniz olsun, biz o konuda çok iyiyiz. :D Ama bunun yeri burası değil.

Uzun süredir antremanın yok jea, dikkat et yenilirsin. :devil2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...