En Güçlü Kimse Öfkesini Yenebilendir..

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Bu hayatta her alanda her an olumsuz durumlarla karşılaşabiliriz ama bu demek değildir ki sinirlenip hırsımı ortaya çıkarayım.
Oysa gücünüzü ispatlamak istiyorsanız öfkelendiğiniz anda susup düşünmenizdir, size ne yarar sağlayacaktır bu kavga, birinin canını yakmak, hastanelik etmek size yargı yolunu açar, hadi kaçtınız yakalanmadınız vizdanınız sizi sürekli rahatsız edecektir. Son pişmanlık hiç bir zaman fayda getirmedi.
Madem güçlüsünüz sinirlendiğiniz anda öfkenizi yenebilirseniz, sizden güçlüsü yok.. Lütfen öfkenizi yenmek için çabalayın.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bir şeye kızabiliriz, öfkelenebiliriz, bir şeyden pek tabii rahatsızlık duyabiliriz; bunlar insan olmanın gereği duygular ama önemli olan kendimize ve karşımızdakine (insan veya başka bir canlıya) zarar vermeden, düşüncesizce kötü sözler sarf etmeden kendimizi ifade etmek.

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Kötülüğe kötülükle, sövgüye sövgüyle değil, tersine, kutluluk dileyerek karşılık verin. Çünkü kutlu kılınmayı miras almak için çağrıldınız. Öfkelenmek yerine sevgi gösterelim ki, sevgi bulalım..

mertince

Asistan
Reaksiyon puanı
51
O zaman ben baya bi güçlü oluyorum:).

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ben buna mecburum zaten hiç kavga etmediğim için ve çok zayıf yapılı olduğum için kavgadan kaçındım hep ama ben eğer iyi bir dövüşçü olsaydım merhametsiz olurdum ama sadece bana karşı haksız yere diklenen kişilere yoksa bana zararı olmayan kimseye zararım olmaz.

mertince

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Aslında bende öyleyim kimsenin canını acıtmak istemiyorum. Meselâ o adam bana 10 kere vurdu ben ona vurmak istiyorum ama kendimi tutamamaktan korkuyorum. Sinirimi bilmediğim için.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Aslında bende öyleyim kimsenin canını acıtmak istemiyorum. Meselâ o adam bana 10 kere vurdu ben ona vurmak istiyorum ama kendimi tutamamaktan korkuyorum. Sinirimi bilmediğim için.
Karşılık vermenin kötü sonuçları da var.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Karşılık vermemenin sonuçları daha ağırdır anadolu ve doğu trakya yaşam ekolojisinde adamı kum çuvalına çevirirler :D

İnsanlar en başından beri önce kendine saygı duymayı bilseydi her şey daha uyumlu bir hâl alırdı. Böyle gerilimlerede neden olmazdı. Şu anda görünen tek şey, insanlar kendi bildiğini okuyor. Bakalım ileride bunun getirisi ne olacak.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Karşılık vermemenin sonuçları daha ağırdır anadolu ve doğu trakya yaşam ekolojisinde adamı kum çuvalına çevirirler :D
İlk karışıklık kavgayla olursa, bunun hiç sonu gelmez. Boşu boşuna belaya bulaşmış olursunuz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
İnsanlar en başından beri önce kendine saygı duymayı bilseydi her şey daha uyumlu bir hâl alırdı. Böyle gerilimlerede neden olmazdı. Şu anda görünen tek şey, insanlar kendi bildiğini okuyor. Bakalım ileride bunun getirisi ne olacak.

O konuda haklısınız ama uzlaşı kültürünün olmadığı toplumda insanlar karşılarındakine değer vermediği gibi fikirlere ve yaşantıyada karar vermek/ veren olmak istiyor bu tip birisi ile karşı karşıya geldiğiniz zaman ne yapabilirsiniz.

Kaçmak derseniz kaçmak belayı başınızdan def etmez bu tüm çevreye bir bilgi halinde yayılır o çoook değerli(!) geçmişteki insanların bir lafı var; vur ensesine al ağzından lokmayı ^^

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
O konuda haklısınız ama uzlaşı kültürünün olmadığı toplumda insanlar karşılarındakine değer vermediği gibi fikirlere ve yaşantıyada karar vermek/ veren olmak istiyor bu tip birisi ile karşı karşıya geldiğiniz zaman ne yapabilirsiniz.

Kaçmak derseniz kaçmak belayı başınızdan def etmez bu tüm çevreye bir bilgi halinde yayılır o çoook değerli(!) geçmişteki insanların bir lafı var; vur ensesine al ağzından lokmayı ^^

'İnsancıl', 'İnsaniyet' değerlerini bu noktada şimdi daha iyi anlıyoruz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
İlk karışıklık kavgayla olursa, bunun hiç sonu gelmez. Boşu boşuna belaya bulaşmış olursunuz.

Hocam arkadaşın örneğinde olduğu gibi kavga çoktan başlamış ve ben sonrası için diyorum bu kavga fiziksel,sözle ve psikolojik olabilir.^^

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Hocam arkadaşın örneğinde olduğu gibi kavga çoktan başlamış ve ben sonrası için diyorum bu kavga fiziksel,sözle ve psikolojik olabilir.^^

Soğuk savaş (muhatap olmayarak) ile bir süreliğine devam edilip zamana bırakılmalı.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Soğuk savaş (muhatap olmayarak) ile bir süreliğine devam edilip zamana bırakılmalı.

O da teoride mantıklı ama pratikte kişiyi savunmasız bırakır çünkü bela bazen(siz çoğu zaman diye algılayın) insanın üstüne çamur gibi sıçrar bu kavga arada başka birileri vasıtası ilede devam ettirilir karşı taraf tarafından mesela iftira gibi sonrada vaziyet hadi gel muhattap olma halini alabilir ^^

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
O da teoride mantıklı ama pratikte kişiyi savunmasız bırakır çünkü bela bazen(siz çoğu zaman diye algılayın) insanın üstüne çamur gibi sıçrar bu kavga arada başka birileri vasıtası ilede devam ettirilir karşı taraf tarafından mesela iftira gibi sonrada vaziyet hadi gel muhattap olma halini alabilir ^^

Soğuk savaşta uğraşmak istemeyen kişiye korkak muhabbeti yapanın zaten durumu anlayacak zekası yok olduğu için hayatımızda böyleleri hep karşımıza çıkacak. Mümkün olabildiğince az karşılık vermek gerekiyor.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
aslında yazdıkların doğru ama karşındakinin öfkesini sana kustuğu bir anda işin içine küfür giriyor ise ne yazık ki ! patlamamak imkansız ama,sabretmek gerekiyor başıma geldi hatta küfreden bir bayandı dinledim sakince ,sonra dedim ki bitti mi? öfken rahatladıysan oturup bir çay içelim daha net anlaşabiliriz bu konuda ve konuşma sonunda sakince kuyruğunu kıstırıp çekti gitti ,ama sonrasında bir başkası ile bu sefer ki bir bey idi gözüm karardı ve bende ona karşılık verdim sözle keşke o andaki gaflete düşmeyip önceki gibi susaydım ama olmadı bende patladım ona karşı ama sadece sözlü zaten benden büyük bir ayağı çukurda bir de benden bulmasın istedim yinede çok üzgünüm kendi adıma karşılık verdiğim için o kişiye . Keşke kibir yada onuruma yenilmeseydim kısmet işte yapacak bir şey yok.