En düşük TTNET HIZI HEMDE "8mbit sınırsız"a?

zeybek91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Afrikadan bağlansam daha hızlıdır! Onceden 8 mbit di cok kopmalar oluyordu. Sonra aradım Ttnet'e 4 e düşürdüler sonra 2-3 ay geçti 2 ye düştü aradım sonra 1 e düştü ve 1 gün sonra durum bu :(
wn4a.jpg

Ben 8 mbit hıza nasıl ulaşabilirim?
  • Telefon direği kablosunun değişmesiyle(ücret veriyormuyuz?)
  • Ev içnideki kabloların değişmesiyle

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Eğer ankastre varsa apartmanda telekom ankastreye kadar bakıyor.Eve gelen sistem telekomun elit uygulamasına giriyor.Ondada herşey ücretli.Ankastre arıza 50 TL, spliter 10 lira, evin içinde boncuk basmak 10 lira.Ancak müstakil evse ve kablo direk direkten geliyorsa o kablo telekomun(Eve girene kadar.Camdan içerisi gene abone sorumluluğunda) sorumluğunda.Umarım anlatabilmişimdir.Saygılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Modem içerisinden sinyal değerlerini kontrol et ve bilen birisine sor. İnternette dolaşırken sistemi otomatiğe aldıklarını, sinyal değerleri düşünce bağlantı hızının da buna bağlantılı olarak düştüğünü okumuştum. Ev içerisindeki düzeneği kontrol et ve gerekirse değiştir. Kalitesiz bir splitter sinyal düşüklüğü yapabiliyor, bence onu da kontrol et. Telefon hattında da kablolarda ek yapmaktan kaçın, sinyali düşürürsün. Sonuç alamazsan son olarak TTNET müşteri hizmetlerine durumu bildireceksin ve ihtimalen yine sonuç alamayacaksın (Daha malesef bana bu konularda yardımcı olamadılar kendileri...). Aynı şekilde yine sonuç elde edemezsen Türk Telekom müşteri hizmetlerinden yardım isteyeceksin, bina içerisindeki telefon kutusundan ve mahallenizin bağlı bulunduğu hat kutusundan kablonun yerini değiştirip sinyal ölçecekler. Ahada durum bundan ibaret... Hiç kusura bakmasınlar ama altyapıları sorunlu bu arkadaşların vesselam...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gerçi senin altyapısal sorun olarak gözüküyor. Sen bir Türk Telekom müşteri hizmetlerini ara, gelip binanızın telefon kutusundan ve mahallenin telefon kutusundan kablonun yerini değişip hattın sinyalini ölçsünler. Sonra sinyal değerlerini TTNET müşteri hizmetlerini arayarak bir kontrol ettir bakalım. Yükselirse ne ala... Bağlantı hızını güncelleterek normale döndürtürsün. Şayet sorun altyapısal ise ki öyle gözüküyor yapacak birşey yok. Bu arkadaşları orada çalışan bir tanıdık bularak (Müdür v.s.) sıkıştırtacaksın ki gelip bulunduğun semtte çalışma yapacaklar ve kabloları yenileyecekler. Sıkıntını anlıyorum, aynı sorunları bende yaşamıştım. İnşallah bir çözüm yolu bulursun. Yok başka bir servis sağlayıcı bulunuyorsa bir dakika durma derim böyle bir sıkıntıyla karşı karşıyayken...

zeybek91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Direkten eve direk olarak bağlı teller tek tek birbirine bağlı açık olarak yani arada telefon kutusu(ankastre her adı neyse) yok bu yuzden olabilirmi? Bunu alsam bağlamasını 50 tlyemi yapıyorlar?

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Yok ilk bağlantı ücretsiz.Benim yazdıklarım arıza içindi.Bağlantıda kopma sebebin satrale ve ya fiber dolabına uzak olman.O uzak olan herkesin sıkıntısı.

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
8MBit değil işte 8MBit e kadar

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yapman gereken TTNET i arayıp eğer böyle devam edeckse bağlantı hızım aboneliği keseceğiz de hemen düzeltiyorlar :)

zeybek91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok ilk bağlantı ücretsiz.Benim yazdıklarım arıza içindi.Bağlantıda kopma sebebin satrale ve ya fiber dolabına uzak olman.O uzak olan herkesin sıkıntısı.
Santral ve fiber dolabı dediğin tam olarak ne oluyor? Ben interneti evin dibindeki telefon direğinden alıyorum ve üstünde de bir kutu santral dolabı dediğin bumu? Yoksa şu altaki resimdeki btk ile adlandırılmış katlara iletişim sağlayan dolap mı?
Bende ev telefon teçhizatında hiç bi kutu yok herşey elle bağlanmış durumda odalara telefon hattını paylaştıran kablo filan hep elle bu yuzden olabilir mi ?
elektrik-tesisati-bakim-onarimi_img_51.jpg

http://www.turktelekom.com.tr/telekom/tr/pdf/urun/kurumsal/ANKASTRE_TEKNIK_SARTNAME.pdf

8MBit değil işte 8MBit e kadar

yapman gereken TTNET i arayıp eğer böyle devam edeckse bağlantı hızım aboneliği keseceğiz de hemen düzeltiyorlar :)
Taahhüt var kesmeye kalkışsan indirimleri ödemek zorunda kalacağım.İnanmazlar.
Başka bir durum uplaod hızı 800 diyor 100 alıyoruz yani e kadar gibi bir olay yok

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Evin saha dolabı ve ya kutunun dibinde olması bir şey ifade etmiyo.Önemli olan senin telekom binasına ve ya fiber dolabına olan uzaklığın.Sen en iyisi en yakım telekom müdürlüğüne git onlar sana gerekli açıklamayı yapacaklardır.

zeybek91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kabloları düzelttim artık 8 mbit kaldırır mı?
Bağlantı DurumuBağlı
Bağlantı TipiDSL
Hat ModuADSL2+ AnnexM EU-60

GelenGiden
ADSL Hızı(Kb/s):1024255
Ulaşılabilir Hız(Kb/s):221002051
SNR Sınırı (dB):33.635.0
Hat Zayıflaması(dB):12.57.4
Güç (dB):8.511.8

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Santral ve fiber dolabı dediğin tam olarak ne oluyor? Ben interneti evin dibindeki telefon direğinden alıyorum ve üstünde de bir kutu santral dolabı dediğin bumu? Yoksa şu altaki resimdeki btk ile adlandırılmış katlara iletişim sağlayan dolap mı?
Bende ev telefon teçhizatında hiç bi kutu yok herşey elle bağlanmış durumda odalara telefon hattını paylaştıran kablo filan hep elle bu yuzden olabilir mi ?
elektrik-tesisati-bakim-onarimi_img_51.jpg

http://www.turktelekom.com.tr/telekom/tr/pdf/urun/kurumsal/ANKASTRE_TEKNIK_SARTNAME.pdf

Taahhüt var kesmeye kalkışsan indirimleri ödemek zorunda kalacağım.İnanmazlar.
Başka bir durum uplaod hızı 800 diyor 100 alıyoruz yani e kadar gibi bir olay yok

kardeş benim bağlantıda aynı indirme hızım 800-1000 kb arası sen benim dediğimi yap inanıyorlar :)

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kabloları düzelttim artık 8 mbit kaldırır mı?
Bağlantı DurumuBağlı
Bağlantı TipiDSL
Hat ModuADSL2+ AnnexM EU-60

GelenGiden
ADSL Hızı(Kb/s):1024255
Ulaşılabilir Hız(Kb/s):221002051
SNR Sınırı (dB):33.635.0
Hat Zayıflaması(dB):12.57.4
Güç (dB):8.511.8

Bu hat değerleri ile rahat 20-21 mbit alabilirsiniz.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Direk santrali ara onlar gelip kontrol etsinler

crowe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir ara bizdede boyle oluyorudu çokçok fazla ve sık sık kesintiler ama 10, arayısımızda cozduler anca..