En az RAM kullanan tarayıcı hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Bilgisayarım biraz eski. Google Chrome kullanıyorum. Açılması uzun sürüyor. Chrome'dan daha az RAM kullanan bir tarayıcı önerirseniz incelemek isterim. Tabii bu tarayıcının geliştirici seçeneklerinin de olması gerekiyor. Aklımda bunun için uygun bir tarayıcı var. Mozilla Firefox Developer Edition. Bu tarayıcı ne kadar RAM kullanıyor. Eğer Chrome'dan az ise bunu kullanırım ama fazla ise sizin sunduklarınızdan kullanabilirim.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Yeni sayılabilecek bir tarayıcı var. En az RAM kullanımı olan tarayıcılardan biri;
Görünümü hoşuma gitti. Şuan kurulumunu yapıyorum bir göz atacağım. Peki Firefox mu daha çok RAM kullanıyor Chrome mu?

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Chrome çok sıkıntı.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Bilgisayarım biraz eski. Google Chrome kullanıyorum. Açılması uzun sürüyor. Chrome'dan daha az RAM kullanan bir tarayıcı önerirseniz incelemek isterim. Tabii bu tarayıcının geliştirici seçeneklerinin de olması gerekiyor. Aklımda bunun için uygun bir tarayıcı var. Mozilla Firefox Developer Edition. Bu tarayıcı ne kadar RAM kullanıyor. Eğer Chrome'dan az ise bunu kullanırım ama fazla ise sizin sunduklarınızdan kullanabilirim.
Opera ve edge

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Son düzenleyen moderatör:

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
@BatuhanDN, kör değiliz allaha şükür. Büyük yazmana gerek yok.

Opera kullanabilirsin.
Zaten indirmişin. ?

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Ya neden bilmiyorum ama belkide benim pc ile ilgilidir Opera GX normal operaya göre çok ama çok yavaş çalışıyor gibi geliyor bana. Herkes görünümüne aldanıp indiriyor ama bence normal opera daha stabil ve hızlı çalışıyor. Başlıktaki soruya yanıt : Yapılan testlere göre sanırım en az RAM kullanan tarayıcı Microsoft Edge

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
macos'da chrome son sürüm baya azalttı ama windows cephesini bilmiyorum

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
128gb lik ssd taksaniz ? Hızlanır bilgisayarın

baranakpinar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Opera GX kendin fln da ayarlayabiliyorsun kullanımı diye biliyorum

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Ama En Düşük 1GB 'ta
Mesaj otomatik birleştirildi:

AMA Opera GX'te Daha Fazla CPU Yiyen.
Opera GX'te CPU ve RAM kullanımını elle sınırlandırabiliyorsun. Baktın ki çok kullanıyor sınırlandır geç :)

Son mesajlar