"En az 6 aya ihtiyacım var"

gs_kadir

Profesör
5 Ocak 2011
4,263
8
218
Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, takım olarak iyi yolda olduklarını Gaziantep'e de galibiyet parolasıyla gideceklerini söyledi.
fft1mm1352504.jpg

Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında 12 Şubat Cumartesi günü deplasmanda Gaziantepspor ile karşılaşacak olan Galatasaray'da teknik direktör Hagi bugün yapılacak son antrenman öncesinde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Rumen teknik adam, ligde yarın çok iyi tanıdıkları, çok zor bir rakibe karşı, zor bir maça çıkacaklarını belirterek, "Şu ana kadar Gaziantepspor'la oynadığımız maçlardan dolayı birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Aramızda sırlar kalmadı. Şu ana kadar Gaziantepspor'la oynadığımız tüm maçlar güzel maçlar oldu. Kazanmak isteyen ve üst sıraları hedefleyen iki takım karşılaşacak. Ama biz bu deplasmana galibiyet için, kazanmak için gidiyoruz. Dengeli bir şekilde oynayarak bu sonuca ulaşmak istiyoruz. Kupa maçında oynadığımız son 20 dakikayı Gaziantepspor'a bir kez daha tanımak istemiyoruz. Tek sıkıntımız milli takımlara giden oyuncular nedeniyle tam kadro çalışamamaktı. Bugün ilk kez tam kadro çalışacağız. İşler iyi gidiyor, ümitliyim ve Gaziantep'den 3 puanla dönmek niyetiyle, paralosıyla yola çıkıyoruz. Sakat olarak sadece Arda ve Pino var. Barış, Gökhan ve Çağlar takımla çalışmaya başladılar ama henüz hazır değiller" dedi.

Gazetelerde sarı kırmızılı takımla ilgili transfer haberlerine de değinen Hagi, "Transfer dönemi yeni bitti ama gazetelerde yeni isimler yazılıyor. Giden ve gelecek futbolculardan bahsediliyor. Transfer dönemi bitti. Elimizdeki kadroyla kalan 14 maçımıza çıkacağız. Şu ana kadar sezon sonunda yapılacak transferlerle ilgili bir çalışma ve görüşme olmadı" diye konuştu.

Rumen golcü Stancu'nun Galatasaray'a transferi öncesinde Mersin İdman Yurdu kulübüne çok daha düşük ücrete teklif edildiğiyle ilgili iddialar sorulan Hagi, "Beni iyi tanıyorsunuz. Ben ciddi birisiyim. Böyle sirk içine girmek istemiyorum. Ciddi olalım. Köyde konuşulacak şeyler bile değil bunlar. Türkiye öyle ilerleme kaydettiki bu konuları konuşmaya gerek yok. Daha yüksek seviyedeyiz şu anda. Stancu Romanya'nın en iyi forvetiydi. Buraya geldi ve kendini ispat etti. Genç bir oyuncu. Avrupa'da iyi bir değeri var. Başka bir şey söylemek istemiyorum.

Takım içinde bazı oyuncuları farklı mevkilerde oynatmasıyla ilgili bir soruya da Gheorghe Hagi, "Takımla ilgili kafamdaki konsept içerisinde her zaman en iyisini bulmaya çalışıyorum. Mümkün olduğu kadar bu kalitelerden yararlanmak istiyorum. Yavaş yavaş onları tanıma fırsatı buluyorum. Onlar da benim oyun felsefemi tanıyor. Son maçta genelde takımın ruhu ve nasıl oynaması gerektiğini gösterdik. Çok güzel bir futbol oynadık. Bundan sonra geleceğimizi inşa etmeye başlıyoruz. Takımdaki her oyuncunun motive olup kendisini ispat etmesi gerekiyor. Mevcut olan kadrodan en iyisini kurmak istiyorum. Bir önceki maç olumlu yaptığı her şeyin devamını sağlaması için çalışıyorum" yanıtını verdi.

Göreve geldiğinde Galatasaray'ın iyi durumda olmadığını kaydederek, "Geldiğimden beri bütün işler çok açık ve netti. Galatasaray iyi oynamıyordu. Onun için ben buraya geldim. Rekabet içinde olan bir takım kurmak zorundayım. Bunun için en az 6 aya ihtiyacım var. Yeni bir şey söylemiyorum, herkes bunun bilincinde. En çok zorlandığımız konu her hafta 6-7 oyuncunun sakat olması. Bunlar tekrar iyi bir fiziki duruma getirmek için çalışıyoruz. Yavaş yavaş takımın durumu daha iyi olacak. Ocak ayı başından beri aynı şeyi söylüyorum; iyi yoldayız ama zamana ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat'la her zaman konuşup, fikir alışverişinde bulunduklarını kaydeden Rumen teknik adam, "Benim için bütün oyuncular eşittir. Her oyuncunun kendi şansı vardır. Galatasaray'da çok büyük bir rekabet olduğu ve futbolculardan çok büyük beklentiler olduğu için bu camiada kalmak kolay değil. Bu her oyuncunun kendisine bağlı. Ben hiçbir oyuncunun gidip kalması için birşey söylemedim. Ben her hafta performanslara göre takımı seçeceğim. Gidecek kalacaklara sezon sonunda karar vereceğiz. Her futbolcu kendi şansını yaratacak. Sezon sonunda oturup konuşacağız ve değerlendirmesini yapacağız. Futbolcunun antrenmanlarda ve maçlarda konuşması lazım. Benim için yeşil, mavi veya kahverengi göz farketmiyor, hepsi eşit. Ben tüm futbolcularımı çok seviyorum. Bazen maç kadrosunu seçerek hata yapabilirim ama tüm oyuncular benim için eşit" dedi.

Kendisi tarafından kadro dışı bırakılan Boşnak futbolcu Misimovic'le ilgili bir soruya ise Hagi, "Benim için işler çok açık ve net. Bu kararı kasım ayında aldım. Yöneticilere de ilettim kabul ettiler. Bu konu benim için kapanmıştır. Sitemizden de neden bu kararı aldığıma dair açıklama yapıldı. Bundan sonra ben elimdeki oyuncularla devam edeceğim. Diğer konu beni ilgilendirmiyor. Şu an sadece Gaziantepspor'u düşünüyorum. Ama bir karar alındı ve bu karardan dönüş yok" şeklinde konuştu.

Hagi, hakemlerle ilgili bir söyleyeceği olmadığını, bu konuların kendisini aştığını söyledi.
Galatasaray teknik direktörü, hücumdaki alternatif sayılarının arttığını vurgulayarak, "Elimizde birçok alternatif var. 3'lü ya da ikili forvet oynayabiliriz. Hücum hattımızda Arda ve Pino da yok. Onlar dönünce alternatiflerimiz daha da fazla olacak. Önemli olan elimizde iyi hücum oyuncuları bulunması. Hepsi formda olduğunda gol sıkıntısı yaşamayacağımızı düşünüyorum. O zaman sadece topsuz olarak nasıl oynayacağımızı düşüneceğiz. Servet'in attığı golü unutmayın. Her maçta bir futbolcu daha ön plana çıkabilir. Benim için Türk ya da yabancı olması önemli değil. Önemli olan takım olarak kazanmak, hepsi Galatasaray'ın futbolcusu. Servet'in golü tabiki tarihe yazılı kalacak. O gol organizasyon olarak sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da nadir görülen bir goldür. Kombinasyonların sonucunda atılan çok güzel bir goldü. Kendisinin bu golü atmasından çok memnun kaldım" diye konuştu.

Rumen teknik adam takımın yeni golcüsü Stancu'nun büyük bir takımdan Galatasaray'a geldiğini kaydederek, "Stancu Galatasaray gibi büyük bir takım olan Steaua Bükreş'te oynadı. Büyük taraftarı olan ve baskının da çok olduğu bir takımdı. Bence Romanya'da da çok iyi takımlar var. Galatasaray Steaua'yu bir kez eledi ama bir kez de elendi. Stancu için çok şey değişmedi. Büyük bir takımdan geldi yine büyük takımda oynuyor"
Hagi son olarak, Barış'ın Gaziantepspor maçında oynamasının zor olduğunu, Gökhan ve Çağlar'ın daha iyi durumda olduğunu ancak son antrenmandan sonra karar vereceğini söyledi.

DHA

http://fanatik.ekolay.net/En-az-6-aya-ihtiyacim-var_3_Detail_32_213165.htm