Emzirme resmi müstehcen midir?

Bu konuyu okuyanlar

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Facebook'ta emzirme protestosu!

Facebook'un kullanıcı resimleri içerisindeki emzirme resimlerini kaldırmasına sert protesto geldi...
20081230030648.jpg

Facebook'ta açılan gruba yetkililerden henüz bir yorum gelmedi.

Facebook'un müstehcen bularak üyelerin resimleri içerisindeki tüm emzirme fotoğraflarını kaldırması büyük tepki yarattı. Resimleri kaldırılan üyelerden biri olan Heather Farley e-posta ile yetkililerden açıklama isterken yeni resimlerini yükledi. Konuyla ilgili bir açıklama beklerken tekrar resim yüklediği takdirde hesabını silineceği uyarısı alan Farley konuyu basınla paylaştı ve kısa sürede destek buldu. Sanal âlemdeki protestolar ile yetinmeyen bir grup Cumartesi günü Facebook'un merkezi Palo Alto önünde şarkılar ve pankartlar eşliğinde bebeklerini emzirerek gövde gösterisi yaptı.

Yine Facebook'ta kurulan "Hey Facebook, emzirme fotoğrafları müstehcen değildir" (Hey, Facebook, breastfeeding is not obscene!) grubu üye sayısı 75.000 kişiye ulaştı. Grup üyeleri cumartesiye kadar emzirme ile ilgili 10.000 yorum, 3.000 resim ve 2 düzine kadar video ekledi. Şimdilik bu resim ve videoları kaldırmayan Facebook yetkilileri konuyla ilgili de bir açıklama yapmadı. Facebook kurallarına göre göğüs ucunun göründüğü resimler müstehcen sınıfına giriyor

http://www.chip.com.tr/konu/Facebook-ta-emzirme-protestosu_10251.html

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
değildir tabii kiii...

sapık beyinlerin küçük kız çocuklarını çekici bulması gibi birşey bu...fikri çarpıksa insanın yolunmuş kaz bile müstehcen gelir böyle adamlara...

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
değildir tabii kiii...

sapık beyinlerin küçük kız çocuklarını çekici bulması gibi birşey bu...fikri çarpıksa insanın yolunmuş kaz bile müstehcen gelir böyle adamlara...

Kelimesi Kelimesine Katılıyorum..

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
değildir tabii kiii...

+1 katılıyorum:)

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bence asıl sorulması gereken soru bi anne niye çocuğunu emzirirken ki fotoğraflarını bütün dünyanın görebildiği bir platformda paylaşır ki?

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
emzirme resminin müstehcen olup olmadığının tartışması bir yana (ki bencesi/sencesi yok..müstehcendir) o resimleri facebook'a koyup halkla paylaşmanın mantığını çözemedim...

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Böyle özel bir anın fotoğrafını çekip bütün dünyayla paylaşmanın mantığı nedir?Özel hayatınızı kendinize saklayın.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
değildir tabii kiii...

Sonuna kadar katılıyorum...:wassat:

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
emzirmek fotografi mustehcenmidir evet mustehcendir. ayni sekilde mayolu fotograflarda mustehcendir.mini etekli fotograflarda mustehcendir.kadinin vucudunu gosterdigi herturlu fotograf mustehcendir.eger cocuk emziriyorsa kadin,gogsunu elaleme gostermez.doner bir koseye orada emzirir.hatta bunun fotografinida cekmez.bunun sapik dusunceyle alakasi yoktur.kadinin gogsu mustehcendir

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
fish kardeşime katılmakla birlikte bir olay nerede olduysa oranın gerçekleriyle değerlendirin
bizde çocuğunu emziren anneye her türlü kolaylık tanınır annede bunu uluorta yapmaz ki illa yanında biri olması şart değildir meleklerdende hicab gereklidir
bahsedilen toplum hertürlü cinsel fantaziyi aşmış uç noktalardadır onların bu hareketine kızmak değil takdir etmek gerekir bizde insanın kendi eşi dahi olsa emzirirken görüldüğünde baş aniden çevrilir hoş karşılanmaz bu toplumumuzun güzelliğidir.
facebook doğru yapmıştır binlerce site açılmış bir konunun müstehcenliğinin tartısılması bile abestir

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ben de size katılıyorum ama bir insan neden çocuğunu emzirirken çektirdiği resmi böyle aleni bir şekilde yayınlar ki?