Emo-ca Anket

vabeste

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Atatürk'ü yanlış tanımlıyorsun dikkat et..

Atatürk gaddar değil diktatör değil cani değil..

Gençliğe önem veren bir şahsiyettir.. O kılıçtan geçirmek yerine daha uygarca çözümler üretirdi.. emin ol..

Benim tanıdığım Atatürk Türkçeye o kadar önem verirdiki bağımsızlıgın dilden geçtiğini sözylerdi !!!

vabeste

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet ama bu düşüncesini katliam ile yapmazdı.. Hele kendi Türk gençliğine ..

Ben kılıçtan geçirirdi diyerek tepkimim üyük olduğunu kastettim.herhaldeki Atatürk gaddar ve dikdatör değil.gerçek manada tabiki öyle birşey yapmaz.biraz mecazi bil dille sinirimi dile getirdim...umarım bu mesajı anlamışındır

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet ßeyler Yazıyı Çözdüm ;

İşte Türkçe ' si ;

Sevdiğiniz erkek - kız da olması gereken özellikler ;

a) Güzel yada yakışıklı olmalı .
b) Güvenilir olmalı .
c) Kılıbık yada sadık olmalı .
d) (....) yada kaşar olmalı .

Ayrıyetten : e) Bir b*k anlamadım :D :D

Veee (....) = burayı çözemedim .
neshebi gayri sahih[p.ç]olmalı diyor
bunlar size garip gelebilir gelmesin ben dudulluda[ümraniye/ist]oturuyorum sürüsüne bereket üsleri kadıköy bakırköy
ama o yazdıkları üniversite gençliğinin msn dili ne yazıkki

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
Ben kılıçtan geçirirdi diyerek tepkimim üyük olduğunu kastettim.herhaldeki Atatürk gaddar ve dikdatör değil.gerçek manada tabiki öyle birşey yapmaz.biraz mecazi bil dille sinirimi dile getirdim...umarım bu mesajı anlamışındır

Ben anlıyorum sen yukarıdaki mesajınla anlamışsın ki ;
Çevir kazı yanmasın durumu olmuş.. neyse..

Sinirini anlıyorum.. ve bende katılıyorum..
Ama kendi öfkeni veya tepkini Atattürk yapardı deme ozman..
bu tiplere sinir olabilirsin sinirinin büyüklüğü ne olursa olsun Atatürk yapardı demek yanlış.. Yetkim olsa kılıçtan geçirirdim.. desen gene gaddarlık ama kişisel fikrindir es geçerim..

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Aslında bunları tebrik etmek lazım kolayı varken canları çıkıyor klavyede altgr bugune kadar sadece @ harfini yazmak için kullandım adamlar maşallah takır takır yazıyorlar.

Güzel Türkçemiz bozulmasın.....

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Anti-Emo grubuna bekliyorum sizleri o zamaan. :D:D

Ama şaka bir yana, insanın içi cız ediyor bunları görünce. Yani "elma"ya "éLma" diyerek ne yapmaya çalışıyorlar, anlamıyorum. Şimdi olaya şöyle bakalım:

Eğer savunmaları "özgürlük" ise onlara Amerika'yı gösteririm. Çünkü "özgürlük" terimi altında bunu yapıyorlarsa, Türkiye'yi Dünya'nın en gerici ülkesi ilan ederim bu uğurda..

Eğer savunmaları "özentilik" ise onlara insanlığı ve özgün olmayı gösteririm. Çünkü "özentilik" terimi altında bunu yapıyorlarsa, bu terimi Türkçe sözlükten bile çıkarabilirim..

Eğer savunmaları "kendini bilmezlik" ise onlara kendimi gösteririm. Çünkü "kendini bilmezlik" terimi altında bunu yapıyorlarsa, ben onlarca kez intihara teşebbüs ettiğimi bile inkar ederim.

Anlayacağınız; hiçbir şey, savunmaları olamaz benim gözümde. Çünkü savunulacak bir tarafları yok. "éLma" yazacaklarına "elma" yazabilirler. Q klavyede de F klavyede de Türkçe yazması daha kolay!

Böyle yazacaklarsa, bu ülkede bulunmasınlar. Madem Türk gibi davranmıyorlar, ya nüfus cüzdanlarındaki "Türk" ibaresi değiştirilsin ya da bunlara psikolojik tedavi uygulansın.

Benim Atatürk'üm zamanında bunları görmüş ve Türk Dil Kurumu'nu kurmuş. Sözler söylemiş, demeçler vermiş. Biliyormuş ki ileride böyle gericiler ülkemizi sonsuz karanlığa ve cahilliğe sürükleyecek.

Ben, basit bir sözcüğün bile yazımından emin değilsem hemen açar, Türk Dil Kurumu'nun sitesinden imla kılavuzuna bakarım. Benim için "bir şey" kelimesini "birşey", "bişey" diye yazanlar bile Türkçe'yi bozuyor. Bu konuda çok hassasım ki bu kadar hassasken emolara karşı nasıl sakin olabilirim?

Şu emoların kökünü kurutmadan da içim rahat etmeyecek. Neredeyse bütün forumlarda var ama SDN'de böyleleri olmasın istiyorum. Yönetim bu konuda diyecektir ki "Bizim herkese saygımız var.". Ancak saygı, sadece saygı gösterenlere gösterilir. Gün gelir de bir emo bu siteye kaydolur da şu yazımı görürse 2 adım geri çekilsin. Çünkü benden çok çekeceği olacaktır. :)

(Emolar, düzgün yazacaksanız burada bulunabilirsiniz. Tarzınız artık umrumda bile değil. İstediğiniz kadar görünüş olarak yobazlaşın, benim dilimi bozmayın da ne haliniz varsa görün.)

Durdum durdum patladım sanırım. Bu kadar da uzun yazdım ama Stone'un dediği gibi

"Arkadaşlar yalnız lütfen tartışma ortamı olmasın."
"Arkadaşlar lütfen tartışma yaratmayacak cevaplar verelim."

diyerek huzurlarınızdan ayrılıyorum.

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Güzel Türkçe' mizin içine s*ç*yorlar .

eF.E

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Açıklamalar için teşekkürler, son şıkkı anlayacağım diye epey
uğraştım ama arkadaşlar tercüme edivermiş :)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Klavyesi güçlü bi arkadaşmış.. puhaha :mrgreen:

Aslında bunları tebrik etmek lazım kolayı varken canları çıkıyor klavyede altgr bugune kadar sadece @ harfini yazmak için kullandım adamlar maşallah takır takır yazıyorlar.

Güzel Türkçemiz bozulmasın.....

+ Bence de helal olsun :mrgreen:

cynic

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Heves heves,abisi ablası:yes: hayatı allerine alınca emoluklamı ugrasır ayşeliklemi ugraşır bilemem,ama çoluquna çocuguna anlatmıyacagı kesin:laugh:

''Ah yavruum ben zamanında bi emoydum bi emoydum bi bilsen'':hammer::laugh:

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
neshebi gayri sahih[p.ç]olmalı diyor
bunlar size garip gelebilir gelmesin ben dudulluda[ümraniye/ist]oturuyorum sürüsüne bereket üsleri kadıköy bakırköy
ama o yazdıkları üniversite gençliğinin msn dili ne yazıkki

:S hee tamam... Diyebilirim sana ancak :S türkiye'nin en zeki çocukları okuyor senin o üniversite dediğin yerlerde böyle boş boş şeylerle mi uğraşıp duracagız.. Tabi ki kontenjan artırımlarıyla falan artık her geleni alır konuma gelmek üzere tabi 200.000inciyi alan üniversitelerin falan bilemiyeceğim ama daha da gerilerden öğrenci alan fakülteler var belki onlardan cıkabilir ama üniversite gençliğine böyle bi çamur atman çamur at izi kalsın demek olur ancak...

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Anlayan varsa bu dilden anketi doldurur.

QaFeİN

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Eğer Modlarında İzni Olursa Bunlara: ALLAH Bel*nızı Versin Demek İstiyorum Tabi İzin Verirseler

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Evet ßeyler Yazıyı Çözdüm ;

İşte Türkçe ' si ;

Sevdiğiniz erkek - kız da olması gereken özellikler ;

a) Güzel yada yakışıklı olmalı .
b) Güvenilir olmalı .
c) Kılıbık yada sadık olmalı .
d) (....) yada kaşar olmalı .

Ayrıyetten : e) Bir b*k anlamadım :D :D

Veee (....) = burayı çözemedim .

çok güzel :D teşekkür ederiz açılım için :p

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
dilimizi ne hale getirdiler o eller klavye tutmaz olsun :mad:

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
yazık cok yazık. yazık daha da yazık olacak bu gidişle :D:D

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
gerçekten beyin erimesine maruz kalmış insanlar yani başka ne denir ki

kromozom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Allah Düşmanımın Başına Bu Kadar Geç Evrimi Tamamlamak Nasip Etmesin

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Güvenilir yerine GüHenilür yazarken mideme ağrı giriyor ne iğrenç birşey bu be

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bunları bi güzel dövmek lazım.:)

Jengar

Profesör
Reaksiyon puanı
23
nefret ediyorum ya ne yazdıklarında bişey anlaşılıyo ne türk oldukları belli yazdıkları şeylerle mahvediyolar türkçeyide