Emir

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1
Albay, binbaşıya: -Yarın güneş tutulacak Bu her zaman görülen bir şey değildir Erleri talim elbiseleri ile talim meydanına getirin de olayı görsünler Ben de orada bulunup kendilerine gerekli bilgiyi vereceğim Şayet yağmur yağarsa, tabii bir şey göremeyiz O zaman erleri, üstü kapalı talimgaha götürürsün
Binbaşı, yüzbaşıya
: -Albayın emri ile yarın sabah saat dokuzda güneş tutulacak Bu her zaman görülen bir olay değildir Şayet hava kapalı olursa bir şey görülemeyecektir Bu durumda tutulma, kapalı talimgahta gerekli talim elbisesiyle yapılacaktır
Yüzbaşı, teğmene
: -Albayın emri ile yarın sabah dokuzda talim elbisesi ile güneş tutulmasının açılış merasimi yapılacaktır Şayet yağmur yağarsa ki bu durum pek görülen bir olay değildir, Albay kapalı talimgahta gerekli bilgiyi verecektir
Teğmen, başçavuşa:
-Yarın sabah dokuzda hava güzel olursa, talim kıyafeti ile albay tutulacak Kapalı talimgahta yağmur yağarsa, alayın meydanında manevra yapılacak Çünkü bu her zaman görülen bir olay değildir
Basçavuş, askere:
-Yarın sabah saat dokuzda kapalı talimgahta Albayı tutacağız Sabah hepiniz talim teçhizat ile hazır olun
Askerler kendi aralarında:
-Yarın sabah bizim başçavus Albayı tutuklayacakmış

keanureeves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Süper bise bir seyin kulakdan kulaga bilgilerle .Birazda dogacamayla nasıl siyahken beyaz olabileceginin kanıtı.
Gercek haytta hep böyle seyleri görüyoruz.

meçhul_yolcu

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Albayın emri ile güneş tutulacak ona göre:D
tutulmanın açılış merasimi yapılacak.:D
Albay tutuklanacak.:mrgreen:
paylaşım için teşekkürler.

Gentleman

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
PayLasım İçin TeseKkürLer ...
FıkRa GüzeLdi:D

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
:) Güzel paylaşımdı.
Benzerini Güneydoğu'da yaşamıştık..
Tayin-terfi döneminde bir Albay :
"Beni bi paşa yapsınlar, bu birliğe 50 tane şoförlü Land-Rover verdirirdim!" cümlesi kurmuştu şakayla karışık.
Ve çok değil 2 gün sonra birliğin tamamı teyakkuzdaydı.. Nedeni mi?
"Tugay'dan 50 tane şoförlü Land-Rover yola çıkmış. Arabalara sundurma hazırlayalım, şoförlerine seyyar koğuş yapılacakmış. Birliğin kenarındaki köyden de arazi alnınmış, askerlerin çoğu oraya nakledilecekmiş!!!" :)

Bu rivayete istihkamcılar delirmiş, askerler ise sevinçten transa geçmişlerdi.
Çünkü dağ başındaki askerlerin hayallerindeki Paris'ti Dolama köyü ve kızları ;)

Reaksiyon puanı
1
:) güzel paylaşımdı.
Benzerini güneydoğu'da yaşamıştık..
Tayin-terfi döneminde bir albay :
"beni bi paşa yapsınlar, bu birliğe 50 tane şoförlü land-rover verdirirdim!" cümlesi kurmuştu şakayla karışık.
Ve çok değil 2 gün sonra birliğin tamamı teyakkuzdaydı.. Nedeni mi?
"tugay'dan 50 tane şoförlü land-rover yola çıkmış. Arabalara sundurma hazırlayalım, şoförlerine seyyar koğuş yapılacakmış. Birliğin kenarındaki köyden de arazi alnınmış, askerlerin çoğu oraya nakledilecekmiş!!!" :)

bu rivayete istihkamcılar delirmiş, askerler ise sevinçten transa geçmişlerdi.
çünkü dağ başındaki askerlerin hayallerindeki paris'ti dolama köyü ve kızları ;)

:d:d:d

rangiku

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hahahaha:D
çok güzel yaa:D
paylaşım için teşkkürler...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Puhaha super ya..:D

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Haha:D
Valla benim suçum yok, ah o kendimi şanslı hissediyorum tuşu yokmu :D

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Bunu askerde komutan bize söylemişti ve çıkarılacak dersi de vermişti; Anlamadığınızda Emir Tekrarı yaptırınız.!

:huh: İşte bu smileydeki gibi bir ifade oluştuğun da.