Bu konuyu okuyanlar

Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
113
Yaş
24
310520181343470539340_2.jpg


Bayram ikramiyesi 2018 yılı haberleri araştırılıyor. Emekli maaşı son dakika bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Vatandaşlar konu ile ilgili hükümet tarafından yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. Türkiye'de milyonlarca emeklinin beklediği emekli ikramiyeleri ile ilgili gelişmeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıkladı. Emeklilere yılda 2 defa olmak üzere 1000'er TL olarak ödeneceğini kaydeden Bakan Sarıeroğlu, emekli ikramiyelerin Haziran ayının ilk haftasında ödeneceğini açıkladı. Bakan Sarıeroğlu, Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşları daha da rahatlatmak adına hem emekli maaşı hem de ikramiye ödemelerini öne aldıklarını belirterek, "Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerimizin ikramiyelerini 7 Haziran'da ödeyeceğiz. SSK emeklilerimizin emekli ikramiyelerini de 8 Haziran'da vereceğiz. Emekli sandığı emeklilerimizin maaşları ayın 1 - 5 arasında, SSK Bağkur emekli maaşlarımızı da 11-12 -13 Haziran tarihlerinde ödemelerini gerçekleştirmiş olacağız." dedi. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylık ödemeleri tahsis numarasının son rakamına göre yapılacak. Buna göre son rakamı 5, 7 ve 9 olanlara 11 Haziran, 1, 3 ve 8 olanlara 12 Haziran ve 0, 2, 4 ve 6 olanlara 13 Haziran tarihlerinde ödeme yapılacak. Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramları öncesi biner lira bayram ikramiyesi kısa süre önce yasalaşmıştı. İlk bin liralık ikramiye açıklanan takvime göre haftaya emeklilerin hesaplarına yatacak.
Emekliye bayram ikramiyesi 2018 ne zaman verilecek sorusu araştırılıyor. Emekli maaşı son dakika ne zaman yatacak? SGK Bağkur emekli maaşları ile ilgili yapılan açıklamalar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Türkiye'de milyonlarca emeklinin beklediği emekli ikramiyeleri ile ilgili gelişmeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu canlı yayınında açıkladı. Emeklilere yılda 2 defa olmak üzere 1000'er TL olarak ödeneceğini kaydeden Bakan Sarıeroğlu, emekli ikramiyelerin Haziran ayının ilk haftasında ödeneceğini açıkladı. Vatandaşlar Ramazan Bayramına az bir zaman kala bayram ikramiyelerinin yatmasını heyecanla bekliyorlar. Hükümet tarafından konu ile ilgili resmi açıklama yapıldı ve tarih belirtildi. Bakan Sarıeroğlu, “Haziran'ın ilk haftasında ödemeye yapacağımızı ifade etmiştik. 15 - 17 Haziran tarihleri arasında Ramazan bayramımız. Bayram öncesinde vatandaşlarımızı daha da rahatlatmak adına, hem emekli maaşlarımızın ödemelerini hem ikramiyelerimiz de bir önceki hafta yapmaya karar verdik. Bağkur ve emekli sandığı emeklilerimizin ikramiyelerini, 7 Haziran 2018'de ödeyeceğiz. SSK emeklilerimizin ikramiyelerini de 8 Haziran 2018 tarihinde ödeyeceğiz.”dedi. Emekli maaşı ile ilgili merak edilenlere haberimizden ulaşabilirsiniz.
EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK?
Bakan Jülide Sarıeroğlu konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Bakan Sarıeroğlu’nun açıklaması şu şekilde:
SSK Bağkur ve emekli sandığından emekli olan vatandaşlarımız, SGK'dan emekli aylığı almanın yanı sıra farklı ödemeleri alan hak sahiplerimiz de var. Onları da ilgilendiren çok önemli bir müjdeydi. 1000 TL'lik ikramiye ödememiz olacak.
Haziran'ın ilk haftasında ödemeye yapacağımızı ifade etmiştik. 15 - 17 Haziran tarihleri arasında Ramazan bayramımız.
Bayram öncesinde vatandaşlarımızı daha da rahatlatmak adına, hem emekli maaşlarımızın ödemelerini hem ikramiyelerimiz de bir önceki hafta yapmaya karar verdik.
Bağkur ve emekli sandığı emeklilerimizin ikramiyelerini, 7 Haziran 2018'de ödeyeceğiz. SSK emeklilerimizin ikramiyelerini de 8 Haziran 2018 tarihinde ödeyeceğiz.
310520181342576009672.jpg

EMEKLİ MAAŞI VE EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NASIL ÖDENECEK?
SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylık ödemeleri tahsis numarasının son rakamına göre yapılacak. Buna göre son rakamı 5, 7 ve 9 olanlara 11 Haziran, 1, 3 ve 8 olanlara 12 Haziran ve 0, 2, 4 ve 6 olanlara 13 Haziran tarihlerinde ödeme yapılacak. Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramları öncesi biner lira bayram ikramiyesi kısa süre önce yasalaşmıştı. İlk bin liralık ikramiye açıklanan takvime göre haftaya emeklilerin hesaplarına yatacak. Mevcut uygulamada, memur emeklileri maaşlarını her ayın 1'i ile 5'i arasında alıyor. SSK emeklilerine maaş ödemeleri ayın 17'si ile 26'sı arasında, Bağ-Kur emeklilerine ise 25'i ile 28'i arasında yapılıyor. Çalışma Bakanlığı'nın kararıyla SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş ödemeleri bayram öncesine çekilmiş oldu.
İKRAMİYE HER SENE OLACAK MI?
Maliye Bakanı Naci Ağbal, katıldığı bir canlı yayında mali disiplinden taviz verilmeyeceğini söylerken, emeklilere bayram ikramiyesinin kalıcı olduğunu ve bundan sonraki tüm dini bayramlarda ödeneceğini söyledi.
BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE VERİLECEK?
- SSK, Bağ-Kur,
- Emekli Sandığı emeklileri,
- Şehit yakını ve gaziler,
- Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar,
- Geçici köy korucuları,
- Şeref aylığı sahipleri,
- Şampiyon sporcular,
- Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
- Terörden zarar gördüğü için aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesi alacaklar.
310520181343066000395.jpg

EMEKLİ MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?
Emekli sandığı emeklilerimizin maaşları ayın 1 - 5 arasında, SSK Bağkur emekli maaşlarımızı da 11-12 -13 Haziran tarihlerinde ödemelerini gerçekleştirmiş olacağız.
Miktar maaşa göre değişecek mi?
Ramazan ve Kurban bayramları öncesi biner lira ödenecek. Emekli ve maluller maaş tutarına bakılmasızın biner lira alacak. Diğer kesimlerin ise ikramiyesi hisse veya iş göremezlik derecesine göre değişecek. Ödemeden kesinti yapılamayacak ve haczedilemeyecek.
Yeni emekli olanlar para alabilecek mi?
İkramiyeden yeni emekliler de yararlanacak. Bu kişiler, emeklilik tarihlerini izleyen dönemlerde verilecek ikramiyeleri alacak. Ramazan Bayramı öncesi emekli olanlar bu yıl iki Kurban Bayramı öncesi emekli olanlar ise tek ikramiye alacak. Ödemenin yapılacağı tarihte gelir ve aylık alma şartı aranacak.
310520181343176009111.jpg

Emeklinin dul ve yetimleri de alacak mı?
Vefat eden emeklilerin ikramiyeleri maaş alan dul ve yetimlerine ödenecek. Ödemeler maaş hisselerine göre yapılacak. Yüzde 75 oranında maaş alan bir eşe 750 lira ödenecek. Hem kocasından hem babasından veya annesinden ölüm aylığı alan kişiler de ikramiye alacak. Bu kişilerin ikramiyesi iki dosyadan hangisinde ölüm aylığı oranı daha yüksek ise o baz alınarak ödenecek. Çifte yerine yüksek orandan ödeme olacak. İş kazası geçiren ve sürekli iş göremezlik parası alanlar için bayram ikramiyesi de iş göremezlik oranına göre hesaplanacak. İş göremezlik oranı kaç ise ona göre ikramiye verilecek.
310520181343296009053.jpg

İkramiye maaşla birlikte mi verilecek?
Ödeme tarihleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyurulacak. Maaşlar tahsis numarasının son rakamına göre ödeniyor. İkramiyeler ya bu şekilde farklı günlerde ödenecek ya da aynı gün ödenecek. İlk ikramiye 14 Haziran arife gününden önce haziranın başında hesaplara geçecek. İkramiyeler emeklilerin maaş aldıkları bankalardaki hesaplarına yatırılacak.
BAKANLAR KURULU SONRASI EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ MÜJDESİ GELMİŞTİ
30 Nisan'daki Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Binali Yıldırım bizzat kameralar karşısına geçerek, emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında 1000'er TL bayram ikramiyesi verileceğini açıklamıştı.
Emekliye bayram ikramiyesi hakkında Başbakan'ın açıklaması: Önemli bir müjdeyi vereceğini söyleyen Başbakan, alınan kararlarda son maddenin emeklileri ilgilendirdiğini söyledi. 12 milyonun üzerinde emekli aylığı alan vatandaşın olduğunu belirten Yıldırım, emekli olmadan aylık bağlanan gaziler, şehit yakınları ve köy korucularından da bahsetti.
Ramazan ve Kurban bayramı ikramiyesi ne kadar olacak: Her Ramazan bayramı ve Kurban bayramı öncesi birer ikramiye verileceğini aktaran Yıldırım, Ramazan bayramı ve kurban bayramı öncesi 1000 lira emekli ikramiyesi verileceğini açıkladı. 12 milyonun üzerinde emekli olduğunu ifade eden Yıldırım, emeklilerimizin daha fazlasına layık olduğunu vurguladı.
Ramazan ve Kurban bayramı ikramiyesinden kimler yararlanacak:
Çalışarak emekli olan, gazi, şehit ve korucuların dışında dul ve yetimlerin de dahil bundan istifade edeceğini söyleyen Yıldırım, ''Dolayısıyla böylece 12 milyonun üzerinde emeklimize, ister az maaş alsın, ister çok maaş alsın bu bir bayram hediyesi, ikramiyesi olarak düşünülen bir şey.'' dedi.
Ramazan bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı, 15 Haziran Cuma günü başlayacak;
- 15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün (Cuma günü) resmi tatil
- 16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün (Cumartesi günü)
- 17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün (Pazar günü)
KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?
Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Kurban Bayramı tarihleri...
-1. günü 21 Ağustos Salı 2018,
-2. günü 22 Ağustos Çarşamba 2018,
-3. günü 23 Ağustos Perşembe 2018,
-4. günü 24 Ağustos Cuma 2018, olarak belirlenmiştir

Kaynak: Akşam
 

honline

Profesör
Katılım
3 Ocak 2009
Mesajlar
4,745
Reaksiyon puanı
297
Puanları
83
Bence hiç gerek yoktu millet zaten halinden memnun.
 

Son mesajlar

Üst