Elveda Firefox

Bu konuyu okuyanlar

omeringen

Öğrenci
Genele yazıyorum. Saçma sapan zilyon tane eklenti yükleyip de tarayıcı yavaş/çöküyor demek biraz saçma geliyor bana. Eklenti geliştiricilerini sıkıştırmanız lazım bunun için, Fx geliştiricileri ne yapsın ? Şu an piyasada açık kaynak olan ve gelir amacı gütmeyen tek tarayıcı Firefox. Sırf bu bile kullanmak için yeterli ki zaten bellek kullanımından, sekme kontrolüne, kendine özgü özellikleriyle diğer tarayıcılardan çok farklı.

Çok sekme açmak kadar onları kontrol edebilmek de önemli, şöyle :
http://img526.imageshack.us/img526/6139/opr1.png

Tabi Firefox içerisinde bir de Tab Groups özelliği var.

Adamlar seri sunum takvimi tanıttılar, her 6 haftada bir yeni sürüm çıkartacağız dediler. Şikayet eden çok oldu, "zırt pırt yeni sürüm mü çıkar" deniyor. E kötü mü ? Sürüm numarası kadar lüzumsuz bir olaya takılan arkadaşlar da var. Yahu version 985642 olsa ne fark eder ? İleride sürüm numaraların kalması gibi bir düşünce de mevcut, o zaman ne diyeceksiniz ? Mozilla Vakfı'nın elinde öyle zilyon tane mühendis/geliştirici yok arkadaşlar. Açık kaynak da olduğu için topluluğun da büyük emeği var.

Yaşanan sorunlara gelince :
Güvenli kip ile sorun gidermek
Profil sıfırlamak
Bu iki yöntem vasıtası ile bir çok sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bir de "donanım ivmelenmesi" adlı özelliği de kapatmaya deneyebilirsiniz.
 

re13el

Dekan
Windowsta bazen kasan ff linuxta hiç kasmıyor zaten sırf nette gezmek için linux kurdum bi kenara :D
 

ahmeta

Profesör
ÇÇoğunlukla Firefox kullanıyorum bazen de Chrome ancak Chrome sevdam online Command&Conquer oyununa kadar sürdü.
Bu online oyunda Firefox'un açık araönde, Chrome da çok fazla takılmalar ve çökme yaşarken Firefox tereyığı gibi kaymakta.
Sizde deneyin bu oyunu arkadaşlar 2 tarayıcı arasındaki farkı görün....
 

Piyonist

Profesör
Ya firefox iyi başladı da sonradan batırdı. Daha önce girmediğim bir sayfaya giriyorum. Uyarı olarak "sayfanın tamamımın görüntülene bilmesi için eksik eklentileri kurun" gibisinden bir mesajla karşılaşıyorum. Eklentileri kur diyorum. Eklenti bulunamadı diyor. Küfür gibi. Daha sonra elle kurmak zorunda kalıyorum. Cepte opera, pc de chrome :thumbup:
 

-Hewal-

Dekan
Firefox u 1.5 sürümünden beri kullanıyorum evde çok gerekmedikçe diğer tarayıcılar açılmıyor arada bir can sıkıcı güncellemeleri olsada sonradan düzeliyor şunuda unutmamak gerekir firefox piyasaya girmese idi şuan Belki hala ie 6 veya 7 . Sürümü kullanıyorduk ie 6 hatırlayanlar bilir sekmelı tarayici yok kendiliğınden açılan pornografik bannerlı virüslu sayfalar donmalar yani vel hasıl firefox=Tarayıcılarin altın çağının başlaması demek yanlış olmaz sa gerek.
 

Piyonist

Profesör
Tabii hakkını yememek lazım ama doğru ya doğru ( en azından bu benim doğrum) firefox sonradan bozdu.
 

outcast

Asistan
Veda mektubum tartışma ortamına dönüşmüş. Arkadaşlar amacım kimseyi sen niye o tarayıcıyı kullanıyorsun bunu kullanmıyorsun yada bu tarayıcı en iyisi gibisinden bir tartışmaya sürüklemek değildi sadece veda mektubu yazmaktı. Ffox u da kötülemedim sadece neden 6 sene sonra veda ettiğimi açıkladım. ki çok sorunlar yaşamıştık 6 sene boyunca vazgeçmemiştim. kolay kolay alışkanlığımdan vazgeçen birisi değilimdir ama dün çok sinirlendim ve artık bırakma zamanı geldi dedim.
 

SoLidBurn

Asistan
Önceden firefox kullanırdım ki 5 sene kullanmışımdır rahat. Ancak çökmeler kasmalar geç açılmalar vs vs beni usandırdı.. Opera kullanayım dedim ama sevemedim. Opera iyi ama ters geldi.. Maxthon kullanayım dedim facebook kilitleniyor.. En son Chrome kullanmaya başladım. Chrome iyi duruyor. Eklentisi var ve çökme olayı yok..
 

ahmeta

Profesör
Bir tarayıcı çökmeye başladımı sonrasında ayar tutmuyor taki bilgisayarınızı formatlayıp yeniden kuruncaya kadar.
Bu ie8-9 Firefox ve Chrome ile başıma gelmişti. Sonuç olarak çökmeye başladı ve sonrasında ayar tutmuyor ve sürekli çöküyorsa artık İşletim Sisteminizin yavaş yavaş yenilenme zamanı gelmiş demektir.
 

Max2Life

Asistan
Firefox'u boşamak öyle kolay mı :=) yarın yokluğunun krizine girersin, alıştıra alıştıra bıraksaydın bari. Neyse, tez zamanda geri dönmen dileğiyle gülegüle... ;)
 

Creative

Patr10
Yönetici
Admin
Özel başlık
ヤクザ寺院
Çok uzun sürelerden beri Firefox kullandım.. Daha sonra Chrome kullanmak istedi benliğimde bir kişi.. :) Chrome çok hoşuma gitmişti aslında.. Taa ki yazı tipi ni değiştirdekten sonra illa kendi ısrarla farklı Yazı tiplerini kullanmak isteyene kadar..
Tekrar Firefox'tayım bırakamıyorum bu meredi alışkanlık yaptı bende.. :)
 

muratflash

Rektör
Bu web tarayıcı tartışmaları çok eski ilkel çağlarda yapılıyordu.. Açın metro arayüzündeki İE10 U alın size canavar gibi browser..
 

bLaCkSouL

Profesör
Firefox ile yıllar süren bir dostluğumuz var. :D İlk çıktığından beri kullanırım. Arada küçük kaçamaklar olmadı değil ama kimse onun eline su dökemedi. Evet Chrome daha hızlı açılıyor ama bilgisayarda SSD varken Firefox çok da şikayet sebebi olmuyor. Tilkiyi seviyorum. :)
 

ssslytherin

Asistan
bilgisayarımdaki avg is bu program çok kullanıyor kapatıp açmanızı öneririz diye yazı çıkarıyordu firefox'da, bi de chrome'u deneyim dedim, indirdim 2-3 gün kullandım baktım yazı falan çıkmadı. Sonra bi' programı işlemlerden sonlandıracktım bi saydım tam 9 parçaya bölünmüş chrome.exe diye , Allah belanı versin senin dedim bende nasıl oluyor bu diye , sildim geri. firefox4ever! :D
 

Requ3m

Doçent
Ben firefox kullanıyorum hâlâ. Daha bırakmam gibi ama opera gerçekten çok kullanışlı ve hızlı bir tarayıcı. Firefox 14.1 sürümü ile flash sitelerde 2 kere çökme yaşadım, 13 kullanırken hiç çökme yaşamamıştım.
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
hacı bu nası vedalaşma. 6 seneden beri firefoxla ne yaşadınız acaba. ayrıca yukardaki arkadaşıma katılıyorum. chromela isteklerimizi karşılıyoruz, tatmin oluyoruz. sende dene. bir tarayıcıdan ne istenir ki diyede sormayın lütfen.
 

SDN Son Haberler

Üst