Elektronik ile ilgili proje

Bu konuyu okuyanlar

yasn11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Bende bu tarz bir şey yapmıştım.Ama yapımı hiçte kolay değil.Rf modülle çalışmak başlı başına sıkıntı.Ben 16F628A ve picbasic dile ile yapmıştım.Eğer öğrenmek istiyorsan Erol Tahir Erdal (ete) eli öpülesi insanın bu konuda dersleri uygulamaları internette mevcut.Başlangıç olarak rf modülle çalışman senin için çok zor.Önce başlangıç uygulamalarından başlaman lazım.Kolay gelsin.

yasn11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lınk atarmısın eğitim videoları için ,tesekkurler..:)

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Rf modülü alıcısı ve vericisi hazır satılıyor. Gerisi picbasic ile bilgi gönderme ve alma. Servo motorlar için elektronik sürücü devresi lazım.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
maliyet çok yüksek olmaz fakat zahmetli olur. herhangi bir proje olacaksa bilim teknik dergisinin paylaştığı basit projeler var. http://www.biltek.tubitak.gov.tr/gelisim/elektronik/index.htm
hiç uğraşmıyayım dersen istanbul karaköydeki dükkanlarda zaten satıyorlar devreleri. öğrenciler için üretiyorlar parçalar ve şemalar hazır sen alıp birleiştiriyorsun.

fakat ben meraklıyım diyorsan arduino adında bir cihaz var. basit elektronik prototipleri üretmeye yarıyor. kitabı ile birlikte 150 liraya satılıyor şu an. usb üzerinden c diliyle programlanıyor.
lehimle fazla uğraşmak istemiyorsan ideal. eğer arduino kullanırsan cep telefonundan bluetooth ile bile yönetebilirsin aracı. arduino modül desteğine sahip böylece wireless modülü ekleyip kablosuz yapaiblirsin.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bu tarz araba barçalarını eBay dan çok ucuza temin edebilirsin ancak lise öğrencilerine artık PiC öğretiyorlar mı?

+ Ben öğretmen olsam bir öğrenci beni oyuncak araba ile etkileyemezdi, biraz daha işe yarar bişeyler bulmanı tavsiye ederim.

yasn11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu tarz araba barçalarını eBay dan çok ucuza temin edebilirsin ancak lise öğrencilerine artık PiC öğretiyorlar mı?
+ Ben öğretmen olsam bir öğrenci beni oyuncak araba ile etkileyemezdi, biraz daha işe yarar bişeyler bulmanı tavsiye ederim.

yapılacak proje sergiye çıkıcak.burdaki dideoyu arastırma sırasında bulmustum.fikirlere açık olduğumu söylemiştim.iyi fikirler iyi projeler varsa paylasırsanız sevinirim .yardımlarınızı beklirum.tesekkurler..