Soru Elektro gitara yeni başlayanlar için vintage tremolo türü floating bridge ile başlanır mı?

Bu konuyu okuyanlar

yalnızpalyaço

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelik merhabalar

Her elekro gitara yeni başlayan da olduğu gibi benim de kafam bu konuda fazlasıyla karışık. Birçok yabancı ve türk kaynaktan video izledim, araştırma yaptım. Genel olarak çoğu insan ilk alacağınız gitarın fixed bridge olması daha iyi ve kolay olur deniyor. İlk defa elektro gitara başlayacağım ve gitar üzerinde yapmam gerek ayarları tam olarak bilmediğim için tabii ki fixed bridge almam daha mantıklı bir hareket olacaktır. Ancak maalesef ki piyasada fixed bridge stokları çok pahalı veya tükenmiş (özellikle HSS ve HH manyetikli gitarlarda). Ben HSS veya HH manyetik gitar alma taraftarıyım ama bu tür manyetikli gitarlar hep vintage tremolo türü floating bridge'ler kullanılıyor. ilk gitarım olacağı için bütçemi yukarlara çekmek istemiyorum ki zaten bunu yapacak durumda da değilim. Maximum 5000 tl bandında bir gitar alabilirim. Bu sefer de beni bir soru daha karşılıyor. Floating bridge gitar alırsam, gitarın ayarlarını yapmakta zorlanır mıyım? bunun cevabını bana verebilirseniz sevinirim çünkü kafam bir hayli karışık. Önerileriniz, tavsiyeniz veya 5000 tl bandında gitar önerileriniz varsa benimle paylaşır ve yardımcı olursanız çok çok çok sevinirim. şimdiden teşekkürler

Son mesajlar