Yardım Elektrikli Ankastre Ocağımız Patladı!

Reaksiyon puanı
307
Merhabalar,

Arçelik marka elektrikli ocağımız patladı, içerisindeki kart yanmış. Yapılsa bile tekrar arıza verebilir ve pahalı olur diye biz direkt yenisini alalım dedik.

Önerdiğiniz bir marka var mıdır? Uzun ömürlü gidecek olan.

Bir de indüksiyonlu mu almalıyız düz mü?

Teknolojisi önemli değil, uzun ömürlü sağlam bir marka istiyorum.

bilgehandnm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İlk önce geçmiş olsun, umarım can kaybı yoktur.
Samsung marka düz ocak alabilirsiniz. Hem ısıya dayanıklı cam kullanılıyor, hem de temizliği kolay.
Tekrar yaptırmanın riskli olacağını düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
307
İlk önce geçmiş olsun, umarım can kaybı yoktur.
Samsung marka düz ocak alabilirsiniz. Hem ısıya dayanıklı cam kullanılıyor, hem de temizliği kolay.
Tekrar yaptırmanın riskli olacağını düşünüyorum.
Teşekkürler, Samsung markası bu konularda uzun ömürlü mü? Bosch, Siemens mi alsak diye düşündük.

Teknolojisi önemsiz 10-15 yıl dayanabilecek bir marka olsun istiyoruz.

Teknoloji şans işi evet ama bu Arçelik bizim tüm sitede var ve 3-4 kişide 6 yıl içinde kart patlamış o yüzden artık dayanıklılık önceliğim.

bilgehandnm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hoover, electrolux, franke gibi markaları opsiyonel olarak tercih edebilirsiniz lakin bunlar sadece öneridir, kendi ihtiyaçlarınıza uygun kıyaslamanız sizin için en uygunu olacaktır. Dayanıklılıkları konusunda cam yapısından sorabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
307
Hoover, electrolux, franke gibi markaları opsiyonel olarak tercih edebilirsiniz lakin bunlar sadece öneridir, kendi ihtiyaçlarınıza uygun kıyaslamanız sizin için en uygunu olacaktır. Dayanıklılıkları konusunda cam yapısından sorabilirsiniz.
Camdan ziyade bizim Arçeliğin kartı yandı çünkü ısıya çok yakın yerde konumlandırılmış, zamanla lehimleri aşınarak kısa devre yapıp patladığını düşünüyorum.

Hoover ve Electrolux araştırıyorum önerir misiniz

AMC

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
831
Patladı derken nasıl bir patlama ? devre yandı desen daha mantıklı.