Elektrik çalışması nedeniyle buzdolabım bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

egzozcabbar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar dün bulunduğum bölgede 1 kere elektrik kesintisi yaşadım. 10 dakika sonra tekrar geldi. Tekrar gitti, lambayı açtığımda ışığı az yanıyordu voltajı az geliyordu sanki. Bazı odaların lambaları ise hiç yanmıyordu. 15 dk bu olay sürdü. Bu sabah ise buzdolabı cızırdamaya başladı ve komple bozuldu. Bu durumda ne yapmam lazım? Elektrik dağıtım şirketine tüketici hakları gereğince yapabileceğim bir şey var mı?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Arkadaşlar dün bulunduğum bölgede 1 kere elektrik kesintisi yaşadım. 10 dakika sonra tekrar geldi. Tekrar gitti, lambayı açtığımda ışığı az yanıyordu voltajı az geliyordu sanki. Bazı odaların lambaları ise hiç yanmıyordu. 15 dk bu olay sürdü. Bu sabah ise buzdolabı cızırdamaya başladı ve komple bozuldu. Bu durumda ne yapmam lazım? Elektrik dağıtım şirketine tüketici hakları gereğince yapabileceğim bir şey var mı?
bence kararınızı hukuktan yana tutun hakkınızı arayın.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Onlara karşı yasal haklarınızı kullanmaya çalışırsanız, "Biz zaten elektrik hattı bakımı yapacağız diye duyuruda bulunmuştuk. " Bu bakım esnasında oluşacak beyaz eşyaların bizim sorumluluğumuzda değil diyeceklerini kestirebiliyorum.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Teknik servis çağırıp sorunun kesintilerden kaynaklandığını yazılı bir şekilde tasdik ettirmen gerek.
Daha sonra hukuki yollar ile hakkını arayabilirsin.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Firmaya gidin şikayette bulunun, tanıdık birisi gidip zararını karşılattırmıştı. Geçenlerde burada da öyle bir durum oldu, bu tip durumlarda elektronik cihazların fişini çekin özellikle bu durumlar buzdolapları için çok riskli.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Bu yüzden ups kullanırım, 450 TL'ye almıştım.
Aslında müstakil eviniz olacak ve tüm sisteme ups koyacaksınız.
3'lü tarife ile upsi gece şarj edip puant olan saatlerde şalteri indireceksiniz :)
Elektrik faturası otomatik olarak 1/3'e veya 1/2'ye iner.

Roi ( yatırım geri dönüş süresi ) ne çıkar bilmiyorum yalnız hesaplamak lazım.
5 kva bir ups yeterli olur sanırım.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Aslında müstakil eviniz olacak ve tüm sisteme ups koyacaksınız.
3'lü tarife ile upsi gece şarj edip puant olan saatlerde şalteri indireceksiniz :)
Elektrik faturası otomatik olarak 1/3'e veya 1/2'ye iner.

Roi ( yatırım geri dönüş süresi ) ne çıkar bilmiyorum yalnız hesaplamak lazım.
5 kva bir ups yeterli olur sanırım.
Bende bilgisayar için 1000 Va lık var 0.6 kva yapar herhalde. Kafam rahat şimdi, bizim burada elektrik bazen çok gidip geliyor

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Geçmiş olsun. Mahkemelerde 2+2 nin ne edeceği bilinmez. Işin içinde olan avukatlar bile bazen kestiremiyor.
En iyisi danışma ücreti almayan bir avukat ile kısa bir görüşme yapmanız. Kanunlara haklarınıza göre en doğru yolu gösterir.

Hangi davalarda oluyor bilmiyorum ancak kaybedersen karşı tarafın masrafinida ödemen gerekiyor. Asli astarini gecer. Sıfır buzdolabı parası harcar aylarca yıllarca ugrasirsin

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Buzdolabı için ups kullanmak akıl karı değil... Eğer buzdolabı bozuldu ise yetkili servis gelip rapor hazırlar ve açıkça yazar sonra da gereği için thh ye başvurulur ve çatır çatır o para elektrik servis sağlayıcıdan alınır.